reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co nowego w buteleczce i w miseczce...

kobietki mam pytanko myslicie ze moge lence zmiksowac banana i wymieszac z jogurtem? myslicoe ze moge podac jej juz taki deserek?
 
reklama
Ha! Banan jest u nas na drugiej pozycji rzeczy niejadalnych :-D Dziwne.... dzieci z reguły lubia banany, bo słodkie, a Milutek nie! Owszem zje, jeśli jest z jabłkiem albo wiśniami (sok) ale sam jej nie smakuje, strasznie się krzywi. Za to zero wykrzywiania się jak dostanie do buzi ogórka kiszonego... dziwne to moje dziecko :-)
 
kobietki mam pytanko myslicie ze moge lence zmiksowac banana i wymieszac z jogurtem? myslicoe ze moge podac jej juz taki deserek?
Moja je i banany i jogurt, mieszać tego nie mieszałam, ale pewnie można, skoro można kupić taki deser np. hippa. Dzisiaj np. mała żebrała u starszej, jak ta jadła fantazję, wczoraj wrąbała trochę kremowego biszkoptowego. Smakuje jej ten jogurt lepiej niż kaszka;-)A skoro nic jej po tym nie było to dam jej pewnie jeszcze nie raz:-)
 
tez tak wlasnie myslalam bo ten hippa jej smakowal a on ie jest w sumie tani wiec stwierdzila ze sama zrobie mam nadzieje ze bedzie ok-zobaczymy jutro ale banany surowe nie? bo slyszalam o przepisie zeby je najpierw ugotowac bo taki maluch 6 miesieczny jest jeszcze za maly na surowe banany jak myslicie?
 
Kiedyś podawało się banana od 10 miesiąca, teraz daje się zdaje się od 6 miesiąca. Ja daję surowe banany, gniotę tylko widelcem.
Niektóre mamy juz próbują ale ja bym nie dawała jogurtu jeszcze, czytałam, że półroczne dzieci nie powinny jesc jeszcze zwykłego jogurtu. Ten ze słoiczka jest zrobiony z mleka modyfikowanego, a taki zwykły ze zwykłego mleka krowiego, które nie jest odpowiednie dla dzieci poniżej roku napewno, a niektórzy twierdzą, że dłużej.
 
no wdzisz a moja lekarka kazał Sarze dawAc dletego ,ze nie dostaje białko w mleku.....I TO W JOGURCIE JEST PRZETWORZONE I COS TAM Z NIEM ZROBIONE I ZE MOZE JESC.....................ALE JA JEJ JESZCZE NIE DAłAM

konrad jadł danony(DANONKI) od 6 miesiaca po łyzeczce:tak:
 
Kiedyś podawało się banana od 10 miesiąca, teraz daje się zdaje się od 6 miesiąca. Ja daję surowe banany, gniotę tylko widelcem.
Niektóre mamy juz próbują ale ja bym nie dawała jogurtu jeszcze, czytałam, że półroczne dzieci nie powinny jesc jeszcze zwykłego jogurtu. Ten ze słoiczka jest zrobiony z mleka modyfikowanego, a taki zwykły ze zwykłego mleka krowiego, które nie jest odpoiwiednie dla dzieci poniżej roku napewno, a niektórzy twierdzą, że dłużej.

o kurcze w sumie racja z tym mlekim.teraz to ja juz niewiem co mam robic bo pediatra mi powiedziala ze danonki juz powinnam podawac ale ja sie wstrzymalam
bo boje sie ze za wczesnie.:baffled:a tak sie napalilam ze jutro zrobie jej deserek:sorry2:
 
Jogurt naturalny a mleko to nie to samo. Skoro ci pediatra mówiła, ze możesz dać danonki, to łyżeczkę można dać żeby się przekonać czy małej nie zaszkodzi. Moja je danonki i inne jogurty( parę łyżeczek) i jest cała i zdrowa:-)Nie namawiam jednak, każda mama zrobi jak chce;-)
 
reklama
Kiedyś podawało się banana od 10 miesiąca, teraz daje się zdaje się od 6 miesiąca. Ja daję surowe banany, gniotę tylko widelcem.
Niektóre mamy juz próbują ale ja bym nie dawała jogurtu jeszcze, czytałam, że półroczne dzieci nie powinny jesc jeszcze zwykłego jogurtu. Ten ze słoiczka jest zrobiony z mleka modyfikowanego, a taki zwykły ze zwykłego mleka krowiego, które nie jest odpowiednie dla dzieci poniżej roku napewno, a niektórzy twierdzą, że dłużej.

Nie mam pojęcia jak jest z jogurtem, chyba można wczesniej. Ale normalne mleko krowie można dziecku podawać dopiero jak skończy 3 lata, przynajmniej tak piszą w tych wszystkich dziecięcych gazetkach :tak:
 
Do góry