reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki z nerwicą

Tak pytam.... niektóre dziewczyny biorą...
Słyszałam o acardzie, ale to u kobiet, które poroniły albo miały problemy z zajściem w ciąże. Na podtrzymanie biorą wtedy. Ale jak jest ok, to nie słyszałam żeby ktokolwiek brał acard.

Mnie tak plecy nawalają, a w zasadzie lewa strona, pośladek i noga. Jak rwa kulszowa. Ginekolog powiedziała, że tylko naproxen w ciąży do smarowania. Ale nie czuję żadnej ulgi. Boli mnie też ręka od nadgarstka do łokcia, nie wiem od czego ehh. I ten naproxen też do dup..
Ciężko żyć jak boli wszystko, nie można się schylić i chodzi jak kaczka :eek:
 
reklama
Hej Anncia.No u mnie coś kiepsko się zrobiło...jakieś doły mnie łapią i odrealnienia...chyba jednak będę zwiększać dawkę albo zmieniać lek.A małej wyszły 2 ząbki :)A jak u Ciebie?
Hey:) no u mnie jakoś jakoś.. Bywało lepiej ale najgorzej nie jest heh. Pojawiają się jeszcze natretne myśli w ciągu dnia, ale staram sie nie zwracać zbytnio uwagi.. Zwiększyłam może 2 tyg temu dawkę leku do tej dawki terapeutycznej (bezpiecznej dla dziecka przy karmieniu) i czekam aż lek się rozkręci całkowicie. Małego za miesiąc pomału odstawiac będę od cyca (to już 6 mies będzie!).. Nie wiem czy dobrze robię, ale wydaje mi się że pół roku jest ok, a nie chce dalej karmić go na tych lekach.. (mimo że niby są dozwolone) będę mieć też świadomość że w razie wu mogę się dodatkowo czymś się wspomóc. Twojej małej już ząbki wyszły?? No nie gadaj! Szybciutko! U nas ostatnio dość marudnie wieczorami, slinotok i te sprawy, więc może też już coś się kroi:)
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Naprawdę wydawało mi się, ze spokojnie dam radę bez leków 1 trymestr. Elicee która bralam odstawiałam naprawdę powoli. Doszłam do malutkiego okruszka- to był jakis 1 mg, bo dawkę 5 mg dzieliłam na 4 części...Zgadzam się jednak z tym ze człowiek jakos tak się psychicznie lepiej czuje jak wie ze moze wziąć taka minimalna ilość- ze ma jakiekolwiek wsparcie. niestety po tej sytuacji z poronieniem już z góry wiem jak będę się nakręcała czy w kolejnej ciąży będzie dobrze, o ile w nią zajdę. Chyba faktycznie spróbuje z ta asentra, teraz jest dobry moment zeby ja wprowadzić. A jak ewentualnie dowiem się o ciąży to wtedy odstawię. Wiem, ze to nie jest idealny scenariusz ale chyba niczego lepszego nie wymyślę
Hey! Też biorę ten lek, tzn pod inną nazwą, ale to samo:) brałam ja w ciąży, jakoś od 22 TC do samego końca. Odstawilam jak mały się urodził, ale niestety znowu musiałam wrócić, karmie już miesiąc na tym leku i jeszcze miesiąc na pewno będę. Czytałam wiele publikacji i jest tak samo bezpieczny jak sertralina w czasie ciąży i KP. :)
 
Myślę, że powinnaś skonsultować się z doradcą laktacyjnym. Ten lek ma kategorie L2 więc niewielka ilość przedostaje się do mleka matki, zobacz tu masz klasyfikacje - Link do: Laktacyjny Leksykon Leków

Psychiatra nie zachęcał do zupełnego odstawienia leków na czas ciąży? Co na przyjmowane leki ginekolog?

Byłam w takim stanie,że nie było mowy o odstawieniu leków.Ginekolog nie neguje decyzji psychiatry.
 
Hej. Mam nerwice chyba od zawsze. Nie lecze się, ale chyba zacznę. Od niedawna zaczęłam stosować olej cbd 5%. Czy któraś z Was to stosowala? Myślicie że można to stosować w ciąży?
 
Dziewczyny czy któraś z Was brała lub bierze hydroksyzyne w czasie karmienia piersią? Bo mój lekarz dopuścił taką możliwość ale nie wiem czy to bezpieczne dla dziecka.
 
Cześć kochane nerwicowki Nie odzywałam się trochę ale w tym tygodniu szalałam i prałam ubranka dla małego. Kupiłam sporo używanych i ładnych ubranek w b dobrym stanie. Dziewczyny oddają teraz lub odsprzedają za bezcen....Moje leki i obawy trochę ustały, dawka 50 mg Asentry chyba jest ok i czuje się póki co całkiem , całkiem. Za tydzień w poniedziałek wizyta u gina, to już będzie 25 tydzień...Co u Was kochane? Jak się czujecie?
 
reklama
Do góry