reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki z nerwicą

Cześć kochane nerwicowki Nie odzywałam się trochę ale w tym tygodniu szalałam i prałam ubranka dla małego. Kupiłam sporo używanych i ładnych ubranek w b dobrym stanie. Dziewczyny oddają teraz lub odsprzedają za bezcen....Moje leki i obawy trochę ustały, dawka 50 mg Asentry chyba jest ok i czuje się póki co całkiem , całkiem. Za tydzień w poniedziałek wizyta u gina, to już będzie 25 tydzień...Co u Was kochane? Jak się czujecie?
Cześć, od którego tygodnia zaczęłaś brac asentre? Czy długo Ci się „wkręcala” i czy mialas jakieś skutki uboczne?Jestem tu nowa na forum, pisałam ze brałam elicee (escitalopram) ale odstawiłam ze względu na planowana ciąże, niestety poroniłam...chciałabym znowu spróbować ale obawiam się, ze po tych przeżyciach nie będę w stanie obyć sie bez leku :(
 
reklama
Hey! Też biorę ten lek, tzn pod inną nazwą, ale to samo:) brałam ja w ciąży, jakoś od 22 TC do samego końca. Odstawilam jak mały się urodził, ale niestety znowu musiałam wrócić, karmie już miesiąc na tym leku i jeszcze miesiąc na pewno będę. Czytałam wiele publikacji i jest tak samo bezpieczny jak sertralina w czasie ciąży i KP. :)

Dla mnie elicea (escitalopram) była strzałem w 10, niestety to jest tak, ze zanim zacznie działać mijają jakieś 2-3 tyg i wtedy muszę się doraźnie wspomagać xanaxem. Wzbraniałam się bardzo przed lekiem w ciąży, ale chyba już postanowiłam ze będę po prostu na najmniejszej skutecznej dawce jak ponownie w nią zajdę. Czy mogłabyś mi powiedzieć czy to lekarz powiedział Ci ze escitalopram jest tak samo bezpieczny jak sertralina (asentra). Mój niby mówił ze najbezpieczniej brac sertraline, ale przecież ja nie mam pewnosci, ze ten lek na mnie podziała, przy elicei przynajmniej mam doświadczenie...
 
Cześć, od którego tygodnia zaczęłaś brac asentre? Czy długo Ci się „wkręcala” i czy mialas jakieś skutki uboczne?Jestem tu nowa na forum, pisałam ze brałam elicee (escitalopram) ale odstawiłam ze względu na planowana ciąże, niestety poroniłam...chciałabym znowu spróbować ale obawiam się, ze po tych przeżyciach nie będę w stanie obyć sie bez leku :(
Biorę od 2 trymestru , jakoś 17-18 tydzień...nie chce Cię skłamać ale coś w okolicach tych tygodni. Na początku brałam 25 mg ale było kiepsko i wogole nie działało. Zresztą dr powiedział, że to dawka dla 4 latka. Później przeszłam na 50 mg i ulgę poczułam po ok 3-4 tygodniach..
 
Biorę od 2 trymestru , jakoś 17-18 tydzień...nie chce Cię skłamać ale coś w okolicach tych tygodni. Na początku brałam 25 mg ale było kiepsko i wogole nie działało. Zresztą dr powiedział, że to dawka dla 4 latka. Później przeszłam na 50 mg i ulgę poczułam po ok 3-4 tygodniach..
Książkowo :)
 
Dla mnie elicea (escitalopram) była strzałem w 10, niestety to jest tak, ze zanim zacznie działać mijają jakieś 2-3 tyg i wtedy muszę się doraźnie wspomagać xanaxem. Wzbraniałam się bardzo przed lekiem w ciąży, ale chyba już postanowiłam ze będę po prostu na najmniejszej skutecznej dawce jak ponownie w nią zajdę. Czy mogłabyś mi powiedzieć czy to lekarz powiedział Ci ze escitalopram jest tak samo bezpieczny jak sertralina (asentra). Mój niby mówił ze najbezpieczniej brac sertraline, ale przecież ja nie mam pewnosci, ze ten lek na mnie podziała, przy elicei przynajmniej mam doświadczenie...

Mi jeden lekarz mówił, że wszystkie SSRI są stosunkowo bezpieczne za wyjątkiem paroksetyny. Sam prowadził kilka pacjentek na Escitalopramie.
 
reklama
Do góry