reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Ja miałam taki poród tylko bez epiduralu i mam strasznego doła że skończyło się cesarką. Ciągle mojemu ryczę z tego powodu:(
Powaznie? Ale czemu??
Masz dola przez cesarke?
Iskra masz swoj wyczekany cud. Stoczylas walke, ktora wygralas. Urodzilas i jestes mama. Nie widze tu powodu do dola czy lez (chyba, ze szczescia). Glowa do gory, ciesz sie tym czasem. Badz z siebie dumna [emoji11]
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mogłabym robić awanturę, gównoburzę itd, ale jaki to odniesie rezultat? :-) żaden... A teraz nie możemy narzekać na opiekę. W ogóle dzisiejsza noc była koszmarem... Co godzinę ryk, bo chce pierś, sutki już bolą jak cholera, a Ona dalej chce ssać, ma od samego porodu ogromny odruch ssania :-\ poszedł w ruch smok i spokój... To wszystko jest skomplikowane :p
 
Mogłabym robić awanturę, gównoburzę itd, ale jaki to odniesie rezultat? :-) żaden... A teraz nie możemy narzekać na opiekę. W ogóle dzisiejsza noc była koszmarem... Co godzinę ryk, bo chce pierś, sutki już bolą jak cholera, a Ona dalej chce ssać, ma od samego porodu ogromny odruch ssania :-\ poszedł w ruch smok i spokój... To wszystko jest skomplikowane :p
Nie zgodzę się, że żaden.
Taki lekarz będzie bagatelizował kolejne pacjentki aż w końcu wydarzy się tragedia...
Jak masz duży problem spróbuj nakładek na sutki, ale przede wszystkim najlepiej smaruj regularnie po każdym karmieniu, żeby miały szansę się goić.
 
Mogłabym robić awanturę, gównoburzę itd, ale jaki to odniesie rezultat? :-) żaden... A teraz nie możemy narzekać na opiekę. W ogóle dzisiejsza noc była koszmarem... Co godzinę ryk, bo chce pierś, sutki już bolą jak cholera, a Ona dalej chce ssać, ma od samego porodu ogromny odruch ssania :-\ poszedł w ruch smok i spokój... To wszystko jest skomplikowane :p
Co godzine to spoko wynik. Moja wisiala ciagle... Smaruj sutki lanolina i swoim mlekiem, beda szybko wracac do normy. No i smoczek moze nie pozwolic laktacji die rozkrecic. Tez podalam szybko, ale te 3-5 pierwszych dni jednak bym poczekala.
Powodzenia [emoji4]
 
Dziewczyny a czy takie kilkudniowe dziecko ma rytm dnia? Znów wczoraj w nocy działo sie piekło a dzis od rana łącznie może jadła z 2 piersi 15 min przy czym z przerwami na głośny oddech czy drzemkę. Zupełnie nie mam kontroli nad tym co Brdzie dalej. Myślałam zebnoworodrk to sen, kupa i cycek ale co robić jak płacze? Jak kontrolować czy nie chudnie?
U nas rytm udalo sie wypracowac w okolicy polowy 2go miesiaca. Wczesniej to byla totalna samowolka. Nie masz kontroli poloznej lub pediatry? U nas wazylo sie dziecko 3 dni po wyjsciu ze szpitala (w tym wlasnie szpitalu), potem po tyg u pediatry i potem znowu po 2tyg czyli jak mialo miesiac. A ponziej juz co miesiac.
Jak placze i przystawisz do piersi to przestaje?
 
Powaznie? Ale czemu??
Masz dola przez cesarke?
Iskra masz swoj wyczekany cud. Stoczylas walke, ktora wygralas. Urodzilas i jestes mama. Nie widze tu powodu do dola czy lez (chyba, ze szczescia). Glowa do gory, ciesz sie tym czasem. Badz z siebie dumna [emoji11]
Mam doła że nie dałam rady:( że się poddałam i wymusiłam tą cc. Oxy mnie złamała. Mój też mi powtarza, że najważniejsze że mamy zdrowe dziecko, ale gdzieś mi tam w głowie siedzi to jako porażka i nie daje spokoju:(
Dobra, już nie truję. Może jak dojdę do siebie fizycznie to mi minie.
 
Dziewczyny a czy takie kilkudniowe dziecko ma rytm dnia? Znów wczoraj w nocy działo sie piekło a dzis od rana łącznie może jadła z 2 piersi 15 min przy czym z przerwami na głośny oddech czy drzemkę. Zupełnie nie mam kontroli nad tym co Brdzie dalej. Myślałam zebnoworodrk to sen, kupa i cycek ale co robić jak płacze? Jak kontrolować czy nie chudnie?

takie małe nie ma rytmu, może zacznie mieć w 2gim a może 3cim miesiącu i to wszystko będzie się bardzo dynamicznie zmieniać i jak się zaczniesz cieszyć, że jest git to znowu może się popsuć

jak płacze to do piersi, jak nie chce to ponosić w pozycji fasolka zazwyczaj na początek, pouspokajać, poszumieć, cichutko śpiewać, delikatnie pokołysać i znowu oferować pierś

skuteczność karmienia kontroluje się przez obserwację czy dziecko brudzi i moczy pieluszki (chyba 6 to minimum) i ważenie co jakiś czas (nie codziennie! raz na tydzień spokojnie wystarczy)

początki są trudne, ale nauczycie się siebie, grunt to spokój
 
Jeśli uda sie dobrze piersią trafić bo jest niecierpliwa i sie wypreza i wygina i jest cała czerwona momentalnie. Jak juz za 5,6 razem dobrze trafie to pociągnie tak ze mam łzy w oczach i tak wyglądają moje karmienia. Jestem wręcz do niej nachylona przez co plecy bardzo bolą. Nie wiem w jakiej pozycji karmić bo nikt mnie tego nie nauczył.. wiec mała lezy na kocu niżej niż pierś i ja na siedząco sie nad nią pochylam. Cały czas mam wrażenie przed to ze mało je... położna przychodzi do mnie teraz we wtorek zdjęć szwy i sie tego boje ro czekam tez na wtorek bo może dw mi jakaś rade z tym karmieniem... sutki mam pocharatane bardzo...

bardzo niedobrze, musisz dbać o swój komfort, karmienie to długi godziny w sumie więc nie możesz siedzieć obolała i się stresować
polecam spotkanie z certyfikowanym doradcą laktacyjnym, położne z POZ nie zawsze mają aktualną wiedzę, a na razie czytaj internet, np blog hafija, la leche league polska, mleczne wsparcie . pl, wymagające . plfilmiki na youtube jakie są pozycje do karmienia
 
reklama
Dziewczyny pomóżcie juz jestem prawie przy rozwiązaniu zostało 3 tygodnie przedwczoraj wyleciał mi taki ze tak brzydko nazwe zolty glut, dzis dwa razy rowniez. Czy to może być czop plodowy ?? Wczesniej dodam nic takiego nie było i po tym jak wyleci dalej jest przezroczysty normalny śluz.
 

Załączniki

  • 20180923_105737.jpg
    20180923_105737.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 93
Do góry