reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

mavi - ja w teście pappa miałam tak:

wolne beta hcg 63,97 IU/I odpowiada 2,184 MoM
PAPP-A 1,540 IU/I odpowiada 0,452 Mom

Nie pamiętam o co w tym chodziło, już nie pamiętam tłumaczeń genetyka. Ale usg miałam ok. Z usg wychodził 12t2d.
A te trisomie to miałam tak:

trisomia 21 1:397 ( po skorygowaniu 1:132) - zespół Downa, czyli poniżej "normy", bo uznają że jest ok od 1:300 wzwyż
trisomia 18 1:977 (po skorygowaniu 1:19536)
trisomia 13 1:3062 (po skorygowaniu <1:20000

Generalnie wszystko jest ok, dziecko nie ma zespołu Downa.
Test Pappa pamiętaj to tylko statystyka. Tak naprawdę to nic Ci nie powie, bo często jest tak, że kobieta mając np. stosunek 1:5 rodzi zdrowe dziecko, a inna z 1:700 rodzi chore.
Jeśli usg wyszło dobrze, to moim skromnym zdaniem nie ma co się martwić. A lekarz i tak nie powie ci masz konkretnie zrobić, bo decyzja należy do Ciebie, on może Ci tylko opcje opisać, tak jak to zrobiła nasza lekarka.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi [emoji4]
u mnie problem jest taki, ze nie mam wyliczonych jeszcze tych MoM, mam dostać calosciowy wynik dopiero na wizycie u genetyka, a to za tydzień. Stresuje sie bo jedyne info jakie gdzieś tam znalazłam na temat niskiej wolnej bety na necie. To takie, ze mogą oznaczać niewydolność łożyska i doprowadzić do śmierci dzidzi [emoji22] nigdzie nie mogę nic znaleźć [emoji20]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
mavi - rozumiem Twój niepokój, ale to szkodzi dzidzi. Poza tym na cały wynik składają się różne czynniki i nie można opierać się tylko na jednym pomiarze. Najlepiej nie czytaj głupot w necie, bo google to nie lekarz. Poczekaj spokojnie na interpretację lekarza.
 
martka83 - a jesteś pewna, że one wypadają a nie łamią się? Bo ja myślałam, że łysieję, a fryzjerka mnie dokładnie obejrzała i to się włosy łamały, bo nie było cebulek. Zaczęłam stosować jakieś maseczki naturalne, ale nieregularnie i w końcu samo przeszło. Z całych garści włosów, teraz polecą mi 2-3 włoski.
Musze sie przyjrzeć, wydaje mi się ze są całe, maja długość tych włosów co mam na glowie, ale zaobserwuje to dokladnie.


Natula nareszcie :) oczywiście, ze pamiętamy i cieszę sie ze dołączyłaś:)
 
Ja dzisiaj jestem 12w6d i od zeszłego czwartku schodzę z dawki- startowa 15 mg (10 mg rano i 5 mg po południu) schodząc mam brac 5+5 przez 5 dni pozniej 5+0 przez 5 dni i na koniec 2,5+0 przez 5 dni


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
No to bede troszke dluzej brac, ale troche sie uspokoilam, bo na innym forum dziewczyna ktora jest w 10tc i na dzisiejszej wizycie dr kazala odstawiac bo to juz dlugo. Ale widocznie kazdy lekarz inaczej decyduje. Ja mam recepte nastepna a wizyte w 18tc.
 
No to bede troszke dluzej brac, ale troche sie uspokoilam, bo na innym forum dziewczyna ktora jest w 10tc i na dzisiejszej wizycie dr kazala odstawiac bo to juz dlugo. Ale widocznie kazdy lekarz inaczej decyduje. Ja mam recepte nastepna a wizyte w 18tc.
Fiolek, co lekarz to inaczej kaze brac.
Zalezy jakie sie ma problemy i na co ten encorton masz.


Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No to jestem uspokojona:)ja biore ze wzgledu na zapalenie jelit(autoimunologiczne przewlekle). Wiec widocznie tak ma byc. Fajnie ze mozna sie poradzic i uspokoic:-D
 
reklama
Do góry