reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Dziewczyny i mam pytanie czy Wasze dzieciacziki też nie dają wam spać w nocy, no moja kropka normalnie w nocy robi sobie ze mnie worek treningowy i normalnie nie mogę przez nią spać.
 
reklama
Madzia a Twoja Kropka tak co noc szaleje?Moja dzisiaj pierwszy raz mnie obudzila,ale tak szalala ze szok,pewnie chce juz wyjsc :)

Dziewczyny ja mam juz dosyc ludzi z pytaniami typu "urodzilas juz?"Nawet terminu jeszcze nie mam :) I porady typu" wypij Guinnessa a jutro urodzisz".I to juz trwa od dobrych ponad 2 tygodni.Wrrrr... :wściekła/y::-)
 
Peti, Madzia zgadzam się niestety, że trafienie na taką położną to jak trafić szóstkę w totka :tak:

Madzia Filip też tak nocami szaleje. Jeśli uda mi się zasnąć zanim się na maxa rozkręci to mogę spać, ale jeśli rozbryka się wcześniej to po spaniu. Daj koniecznie znać jutro co i jak na USG :)
 
Emilia ja tez nigdy o tym nie slyszalam.U nas na osiedlu raz na jakis czas chodzi taki starszy gostek i myje okna.On mi ze 3 tyg temu o tym Guinnessie powiedzial i gwarantowal ze na drugi dzien urodze :)Dzisiaj otworzyl mu moj maz i pierwsze o co pytal to czy dziecko juz jest haha i czy wypilam tak jak mi mowil :) Co kraj to obyczaj!W Polsce olej rycynowy a tu Guinness moze:-D
 
hejka

kurcze ale wy produktywne jestescie - ja nie nadazam czytac:zawstydzona/y:

Gratuluje wszystkim udanych usg i zdrowych pieknie rosnacych dzieciaczkow:)

Infinity - Tobie szczegolnie zdrowej coreczki - ale nie moglo byc inaczej:)

Peti
- kurcze pierwszy raz slysze o tym Guinessie ale jak maly nie bedzie chcial wyjsc to wyprobuje hihi Minni i Peti wy juz tak bliziutko... to zrozumiale ze juz irytujace sa pytania o rozwiazanie same pewnie juz macie dosyc czekania ale juz jestescie na wylocie trzymam kciuki zeby poszlo raz ciach i z zaskoczenia:)

Madzia - moje dziecko tez wczesniej wlasnie wojowalo w nocy ale pozniej chyba przestawia sie na mamy tryb i teraz odpukac ale ostatnie wielkie fikanko jest o 23 i pozniej chyba spi cala noc bo jest spokojny nawet mimo tego ze chodze siku kilka razy... co do prania i prasowania to ja tez myslalam ze nigdy nie skoncze ale dotarla do konca i dzieki bogu bo juz jest mi strasznie ciezko stac przy desce:)

Ona
- gratuluje synusia - piekne imie tez biore je pod uwage a nawet prawie juz jestem zdecydowana...

Niepokorna - bol zeba teraz tez sie mial kiedy pojawic - mam nadzieje ze przejdzie ci jednak bez lekow
 
Bziumelka pytalas o wyprawke dla dziecka - ja kiedys sobie zapisalam kilka wypowiedzi dziewczyn wiec postaram sie je tu wkleic moze sie powtarzac wiec musisz wybrac co ci tam bedzie potrzebne:

"Dla siebie do szpitala (oprócz podstawowych rzeczy jak kapcie czy ręczniki bo to wiadomo)
Koszula do karmienia (3 szt)do samego porodu dadzą w szpitalu, dają też podkłady poporodowe.
Biustonosze do karmienia (3 szt)
Krem na brodawki( Maltan,Alantan Plus albo Linoderm,
Wkładki laktacyjne(Canapol Babies)
Majtki poporodowe (tu mam dylemat, jednorazowe czy wielorazowe?) i ile wtedy?
Podpaski maxi lub pieluchy poporodowe około 20 szt.
Poza tym kupię chyba herbatkę Humanę już albo ********** Prenatal czy Oligobos gdyby się pojawił problem z laktacją.Osłonki silikonowe i kapturki na brodawki- w razie czego.Sutricon na bliznę po cc.

Do szpitala dla dziecka.
Ciuszki tylko na wyjście(ciepła czapka, śpiworek, kombinezon, rękawiczki)
Rękawiczki niedrapki
Pieluszki tetrowe ( 5 szt)
Paczka pieluch
Chusteczki nawilżające Pampers Sensitive.
Krem do pielęgnacji pupy (alantan, bephanten, linomag?) Płyn do kąpieli,.
A poza tym z ogólnych zakupów dla dziecka.
ubranka już wszystkiez rozmiaru 56 po 10 z wszystkich niezbędnych czyli śpioszki, pajacyki, body, kaftaniki, dwa sweterki, kombinezon- mało kupowałam większość dostałam. Z rozmiaru 62 po tyle samo, a nawet więcej.
Pieluszki tetrowe 20 szt. Ręczniki (3 szt)pościel (1 komplet)kocyki (3 cieńkie, dwa grube)prześcieradła 3 szt. no i oczywiście śliniaczki, czapeczki, skarpetki po kilka par.
Kosmetyki, leki : mam na razie z Johnson & Johnson płyn do mycia ciała i włosów, mleczko oliwkę po kąpieli. Sudocrem, Nanozin na podrażnienia.Octanisept, Alantan na odparzenia.
podkłady pod prześcieradła
Butelka
Otulaczek Sterntaler,Otulaczek do spania(Motherhood)
Aspirator do noska (Marimer, Abakusbaby?)roztwór wody morskiej,vaxol do uszu, paracetamol, infacol lub espumisan
.Przybory jak szczoteczka do włosów, nożyczki, opatrunki jałowe, termometr, gaziki-"

"Co do pościeli na razie nie przyda się. Ja podkład mam jeden mi mała śpi w rożkach.
Na brodawki bephanten maść ta która smarujemy pupkę. Nie trzeba jej zmywać a idealnie łagodzi.
Majtki zdecydowanie jednorazowe i to siateczkowe.
Dużo husteczki do higieny intymnej.
Lactacyd do hig. Int.
Pomadka do ust.
Krem do rąk.
Polecam pampersy premium care dla mnie najlepsze.
Husteczki używam pampers sensitive ale lepsze są huggies zielone natural care"

"Uwagi Madzialenak i Aleksandretty -dziś odebrałam moje zamówienie z apteki i zaopatrzyłam kosmetyczkę i apteczkę dzidziusia. Kupując kosmetyki kierowałam się opinią mam (również z naszego wątku), które te kosmetyki stosują. Tak więc w apteczce i kosmetyczce mojego synka są:


Emolium od 1 dnia życia - emulsja do kąpieli. Będę jej używać ze względu na bardzo twardą wodę, która jest u nas. Emulsja ma właściwości nawilżające i natłuszczające, no i delikatnie myje skórę. Podobno gdy stosuje się tę emulsję, to oliwka już nawet nie będzie potrzebna (wyjdzie to w praniu).
Linomag - oliwka dla dzieci i niemowląt (kupiłam na wszelki wypadek, gdyby Emolium nie wystarczało)
Linomag - szampon dla dzieci i niemowląt (nie wiem jeszcze, czy będę stosować od razu, czy dopiero jak mały troszkę podrośnie)
Linomag zielony maść - to podobno dobre do pielęgnacji pupki przy przewijaniu - zapobiega odparzeniom.
Sudocrem - to stosuje się raz na tydzień przeciw odparzeniom. Kupiłam małe opakowanie.
Physiodose - roztwór soli fizjologicznej do przemywania oczu
Hipp - krem pielęgnacyjny do twarzy dla niemowląt od 1 dnia życia
NoseFrida - asporator do nosa
Octenisept - do dezynfekcji np. pępka (tylko trzeba pamiętać, żeby po spryskaniu dobrze osuszyć pępek).

popekane piersi przy karmieniu - smaruj czytsa lanolina ( nie trzeba jje zmywac przed karmieniem). Ja mialam ja z mothercare, droga ale wydajena. Jedna tubka wystarczy"

"lista Szyszki -
oto moja lista:
higiena/kosmetyki:
- mydełko w płynie
- oliwka lub emulsja
- nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami
- płatki higieniczne
- szpatułki do uszu
- spirytus 70% do pępuszka i gencjana
- termometr do wody
- termometr do ciała
- wanienka
- gruszka do noska
- chusteczki nawilżone
- pieluszki jednorazowe (1 opakowanie jedynek i 1 opakowanie dwójek)
- maść na odparzenia
- krem ochronny (na słońce)
- płyn do prania
- podkłady jednorazowe (na przewijak, pod materacyk)
- hermetyczny kosz na pieluszki
- miękka szczoteczka do włosków
- gaziki jałowe
tekstylia
- pieluszki tetrowe (na początek kupię 10 sztuk)
- pieluszki bawełniane ( ok 5 sztuk)
- znalazłam też takie pieluszki bawełniane,które z jednej strony mają ceratkę i chyba tez pokuszę się o 5 sztuk
- poszewka na przewijak
- 2 kocyki
- 2 ręczniki z kapturkiem
- kołderka,podusia + dwa komplety pościeli
- 2 przescieradełka z gumką
- rożek (nie wiem czy 1 czy 2?)
Inne akcesoria
- łóżeczko
- przewijak (chyba taką nakładkę na łóżeczko kupię)
- materac
- lampkę nocną muszę zakupić bo jeszcze się nie dorobiłam, a nie chcę w nocy rozbudzać dzidziusia żarówą ;)
- wózek
- parasol do wózka
- torba na spacerki
- fotelik do samochodu
- szczoteczki do butelek
- smoczek
- butelki (kupię na początek 2)
- bujaczek
ubranka tu już się zaopatrzyłam
- rękawiczki niedrapki (mam az 6 sztuk, bo nie mogłam się oprzeć takie były słodkie)
- skarpetki
- 3 bawełniane czapeczki
- mam sporo body z krotkim i z długim rękawkiem (mniej w rozmiarze 56 więcej 62)
- pajacyki
- spodnie "dresowe",kupiłam takie przyjemne w h&m, 2 szt w rozmiarze 56
- dwie sztuki spiochow z krotkimi nogawkami"
 
reklama
Z gory przepraszam za tak chaotyczny powyzszy post - to sa zapiski juz naszych forumowych mamusiek - mam nadzieje ze sie nie obraza za powielanie ich wypowiedzi ale tak mi kiedys wpadly w oko i zawieraja wiele przydatnych informacji sama z nich korzystam przy robieniu wyprawki:) Przy okazji pozdrawiam te mamuski bo dawno juz tutaj nie zagladaly:tak::-)

Peti - no ja juz na urlopie - ale od tygodnia dopada juz mnie zmeczenie - nie chce mi sie doslownie wstawac z lozka a tylko cos porobie to dopada mnie takie zmeczenie jakbym conajmniej w polu robila hihi drzemka poobiednia wskazana. Kilka razy wyczulam juz chyba jakies drobne skurcze bo doslownie mnie bole pod brzuchem lapaly ale przeszlo. Probuje pomalu wszystko ogarnac w tym naszym mieszkanku ale ciezko sie pomiescic a co chwila jeszcze cos dokupuje. Pojawiaja sie mieszkania chodzimy ogladac i znowu to czekanie na odpowiedz i sie tylko stresuje i przejmuje - teraz znowu czekamy na odpowiedz - trzymaj kciuki moze sie w koncu uda... chcialabym bardzo w koncu dostac to mieszkanie mimo ze przeprowadzka i tak byla by juz po porodzie ale chociaz ten stres z szukaniem i oczekiwaniem by sie skonczyl. Na szczescie maly mi bryka jak szalony - on chyba nadal sie obraca bo co chwile z innej strony cos wypycha:-D

A jak tam wasze brzuszki rosna - jak waga u was - u mnie cos zaczela przyspieszac ale w tym okresie ciazy chyba tak jest co przez tydzien mi kilo przybylo...
 
Do góry