reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

No to u mnie też 5 posiłków. 3x mleko raz obiadek i raz deserek. No i walczymy z tym żeby nie podawać w nocy. Jak ja tak mocno w dzień zmęczymy i wieczorem trzymamy jak najdłużej to wtedy mi przespi cała noc bez jedzenia. Ale to tak ze 4 x na tydzień. Będziemy tak próbowac cy czas wiadomo że nie zawsze się udaje.
Jejku moja jeszcze ani razu calej nocy nie przespala🥴czasami budzi sie co godzine nie wiedziec xzemu ot tak na tulenie.
A Natalka juz chodzi?Moja jak czasami zapomni ze jeszcze nie chodzi i puszxza sie i gdybym nie trzymala jej tylka to by runela jak dluga bo ona takie nogi sztywne🥴 w zeszlym tyg. Byli u nas znajomi z corcia o 2 tyg.starsza od naszejbi tamtabod miesiaca juz chodzi baa nawet ze schodow schodzi😱
 
reklama
Jejku moja jeszcze ani razu calej nocy nie przespala🥴czasami budzi sie co godzine nie wiedziec xzemu ot tak na tulenie.
A Natalka juz chodzi?Moja jak czasami zapomni ze jeszcze nie chodzi i puszxza sie i gdybym nie trzymala jej tylka to by runela jak dluga bo ona takie nogi sztywne🥴 w zeszlym tyg. Byli u nas znajomi z corcia o 2 tyg.starsza od naszejbi tamtabod miesiaca juz chodzi baa nawet ze schodow schodzi😱
Natalka chodzi. Ale baaaardzo dlugo trzymała się stała przy ławie, meblach. Po schodach też potrafi ale nigdy samej jej nie puszcze ;) tylko po schodach to tak wiesz dwie nozki na stopień nie jak my na zmianę.
 
Źle mnie zrozumiałaś. Chcę dopiero zmienić mleko. Dziś kupię i będę pomalutku mu je wprowadzać. Może mu się polepszy🤔
A do fizjo to za radą tej fizjoterapeutki, najpierw próbuję zalatwic kilka sesji na kasę chorych. Ona mówi za mam próbować choć wątpię że coś dostanę.
W poniedziałek mam wizytę u pediatry; on da skierowanie do poradni specjalistycznej i tam rozpatrzą wniosek czy jakoś tak. Jak nie uda się na kasę chorych, to wtedy wykupie prywatnie kilka sesji.
20km😮. Niezły wynik. Ja, w mojej obecnej formie, padła bym po 5🥴. Szacun
niech pediatra wpisze na skierowaniu na cito 8 najlepiej z takim kodem. Wtedy miejsca są szybciej i do lepszego osrodka( zawsze możesz zadzwonić i spr w tym którym chcesz zeby Ci powiedzieli jaki kod na mieć eskierowanie). No i chyba najpierw lekarz rehabilitacji a on decyduje o tym czy ma być fizjo czy nie. U mnie tak bylo i na nfz chodzimy.
Screenshot_20220518-171550_Messages.jpg
 
niech pediatra wpisze na skierowaniu na cito 8 najlepiej z takim kodem. Wtedy miejsca są szybciej i do lepszego osrodka( zawsze możesz zadzwonić i spr w tym którym chcesz zeby Ci powiedzieli jaki kod na mieć eskierowanie). No i chyba najpierw lekarz rehabilitacji a on decyduje o tym czy ma być fizjo czy nie. U mnie tak bylo i na nfz chodzimy.
Zobacz załącznik 1402649
Co ćwiczycie?
 
juz teraz nic:) W sensie teraz konsultacyjnie tylko chodzimy. Ale Natalka sie spinała i podnosiła ramiona oraz miała lekka asymetrie po 3 mcu- nic poważnego. Do tego jest duuuza jak na swój wiek- teraz waży już ok.12 kg a ma 9.5 mca wiec bylo wspomaganie zeby jz trochę rozruszać i też rozluźnić barki i zeby sie zaczęła przekręcać na brzuszek. Ćwiczyłyśmy w domu tak z 2 mce a potem juz tylko kazał fizjo trzymać ja i bawić sie na macie jak najwięcej ( nie nosic) zeby sobie dalej nabywała umiejętności.

ale w tym 3 mcu jak nie przeszła u pediatry próby trakcyjnej i widziałam ze sie mi wygina I spina to stresiol byl...
 
juz teraz nic:) W sensie teraz konsultacyjnie tylko chodzimy. Ale Natalka sie spinała i podnosiła ramiona oraz miała lekka asymetrie po 3 mcu- nic poważnego. Do tego jest duuuza jak na swój wiek- teraz waży już ok.12 kg a ma 9.5 mca wiec bylo wspomaganie zeby jz trochę rozruszać i też rozluźnić barki i zeby sie zaczęła przekręcać na brzuszek. Ćwiczyłyśmy w domu tak z 2 mce a potem juz tylko kazał fizjo trzymać ja i bawić sie na macie jak najwięcej ( nie nosic) zeby sobie dalej nabywała umiejętności.

ale w tym 3 mcu jak nie przeszła u pediatry próby trakcyjnej i widziałam ze sie mi wygina I spina to stresiol byl...
No wyobrażam sobie. A jak u was z zebami. Mojej Natalce dzisiaj wyszedł 11 zab!!!
 
niech pediatra wpisze na skierowaniu na cito 8 najlepiej z takim kodem. Wtedy miejsca są szybciej i do lepszego osrodka( zawsze możesz zadzwonić i spr w tym którym chcesz zeby Ci powiedzieli jaki kod na mieć eskierowanie). No i chyba najpierw lekarz rehabilitacji a on decyduje o tym czy ma być fizjo czy nie. U mnie tak bylo i na nfz chodzimy.
Zobacz załącznik 1402649
A ja zapomniałam dodać, że dobrze też skonsultować się z neurologiem bo tak naprawdę tylko dobry neurolog potrafi stwierdzić czy jest problem np z napięciem mięśniowym.
 
Natalka chodzi. Ale baaaardzo dlugo trzymała się stała przy ławie, meblach. Po schodach też potrafi ale nigdy samej jej nie puszcze ;) tylko po schodach to tak wiesz dwie nozki na stopień nie jak my na zmianę.
To super😁a usiedzi Ci na spacerze w wozku jeszcze?Moja jak idziemy na plac zabaw na hustawki to wolami ja nie moge zaciagnac do wozka.I zawsze mi marudzi i placze swoim udawanym placzem-juz taki ma😪Wiec boje sie co bedzie jak zacznie chodzic.Napewno nie bedzoe siedziala w wozku🥴
 
reklama
Do góry