reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Ja nie wiem czy koleżanka z którą rodzilam tez nie miala ciecia w miejscu pierwszej blizny. Co do tej kliniki w bielsku to ja slyszalam średnie opinie. Moja znajoma pierwsze dziecko tam rodzila, drugie w normalnyn w Cieszynie i duzo bardziej chwaliła Cieszyn niz esculap. A moim zdaniem jak juz inwestować to w wizyty u dr B lub D z naszego szpitala i będzie git choc na prawde jesteś jedna z nielicznych niezadowolonych
Obie dziewczyny z którymi byłam na sali (obie sn) były niezadowolone. Jedna miała znajomości i dopiero po interwencji jak ordynator zadzwonił do lekarki to zaczęły ją traktować jak należy. Nagle nawet z zzo nie było problemu. A wczesniej jechały po niej że wymyśla.Potem na sali też koło niej skakały. Tylko ją pytały jak się czuje i czy czegoś potrzebuje. Jest dużo dziewczyn niezadowolonych. Wszystko zależy na jaką zmianę trafisz.
 
reklama
Meble piekne- oryginalne;)
Co do wozkow to ja też zacznę niedlugo oglądać ale pewnie do sklepu pomacać wybierzemy się jakoś w wakacje. Kolezanka ma spacerówkę bebetto niko estilo po pierwszym dziecku i jest bardzo zadowolona. Teraz będzie dokupowala do niego gondole dla drugiego. Luknelam i mi tez sie podoba. I cena nawet rozsądna. Może któraś miala taki lub podobny i bedzie mogla się wypowiedzieć;)
Nie miałam ale jest bardzo ładny:). Szkoda że się bardziej na płasko nie rozkłada.
 
@Iskra_82 zgodzie z obietnicą informuje że wracam do gry . Czekam na 1 dc i estrofem idzie w ruch.
W klinice wszystko działa. dr powiedział że dobrze że się teraz zdecydowałam mimo Covid bo jego zdaniem ta sytuacja może trwać nawet dwa lata
Super. To już trójka czeka na 1dc i do dzieła:). Tylko ja tym razem próbuje na naturalnym.
 
Jeszcze trochę masz czasu to wszystko ogarniesz :)
Wózek możesz kupić używany, na olx jest mnóstwo fajnych wózków w dobrej cenie. Jak masz w coś inwestować to fotelik, tutaj nie oszczędzaj bo bezpieczeństwo dzidziusia jest najważniejsze.
Przy zakupie wózka zwróć uwagę na kola, żeby były duże, u nas po tych krzywych chodnikach i krawężnikach przeciwczołgowych to się przydaje. Ważna jest amortyzacja kół, żeby dzidzi nie wytrzęsło na spacerze, no i materiały z filtrami uv. Dla twojej wygody zwróć uwagę jak się prowadzi, jak skręca itp., jak się składa do samochodu, jak duża jest torba pod wózkiem na zakupy i ogólna estetyka. Bebetto też ma wózki w cenie 1300 - 1400, fajne są też polskie Jedo, litewski tutis, kinderkraft, espiro itp. Spokojnie znajdziesz coś fajnego :)
My celowalismy w wózek za 3 koła a kupiliśmy za 1.6k, bo była promocja na stronie producenta (też polecam sprawdzać strony i Facebooka producentów, bo my w sumie 500zl oszczędziliśmy na wózku kupując bezpośrednio od producenta) . I cieszę się, że nie wydaliśmy tyle kasy na wózek, bo moja gwiazda ma alergie na wózek, fotelik samochodowy oraz na krzesełko do karmienia... Więc wózek się kurzy a matka zapitala na spacery z Tula [emoji23]
O. Dziękuję za tak wyczerpująca odpowiedź ;) będę wiedziała czym się kierować przy wyborze ;)
 
Jeszcze trochę masz czasu to wszystko ogarniesz :)
Wózek możesz kupić używany, na olx jest mnóstwo fajnych wózków w dobrej cenie. Jak masz w coś inwestować to fotelik, tutaj nie oszczędzaj bo bezpieczeństwo dzidziusia jest najważniejsze.
Przy zakupie wózka zwróć uwagę na kola, żeby były duże, u nas po tych krzywych chodnikach i krawężnikach przeciwczołgowych to się przydaje. Ważna jest amortyzacja kół, żeby dzidzi nie wytrzęsło na spacerze, no i materiały z filtrami uv. Dla twojej wygody zwróć uwagę jak się prowadzi, jak skręca itp., jak się składa do samochodu, jak duża jest torba pod wózkiem na zakupy i ogólna estetyka. Bebetto też ma wózki w cenie 1300 - 1400, fajne są też polskie Jedo, litewski tutis, kinderkraft, espiro itp. Spokojnie znajdziesz coś fajnego :)
My celowalismy w wózek za 3 koła a kupiliśmy za 1.6k, bo była promocja na stronie producenta (też polecam sprawdzać strony i Facebooka producentów, bo my w sumie 500zl oszczędziliśmy na wózku kupując bezpośrednio od producenta) . I cieszę się, że nie wydaliśmy tyle kasy na wózek, bo moja gwiazda ma alergie na wózek, fotelik samochodowy oraz na krzesełko do karmienia... Więc wózek się kurzy a matka zapitala na spacery z Tula 😂
Już dawno napisałam że nasze dziewczyny podobne, moja też nie lubi wózka :) parzy i ma alergię haha.
Polecam wózek emjot, polski producent, cena fajna. Rączka regulowana, siedzisko spacerówki duże, spacerówka obracana przodem i tyłem do jazdy. Cena super atrakcyjna. Teraz kupiłam spacerówkę Joie mytrax, bo gondole jeszcze wykorzystałam po synu. Chciałam coś innego i mam, a teraz hit.....jak już jeździmy to starym emjotem bo córka musi mnie widzieć, a mytrax ma siedzisko przodem do jazdy.
 
Co do wózków ja chciałam Kinderkraft Veo- fajny, 2w1 i co ważne przy mieszkaniu- gondola zmienia się w spacerówkę, lekki, rączka teleskopowa, podwójna amortyzacja. No i cena 999zl za nowy wózek.
Na wątku sierpniowki 2020 dziewczyny mi doradziły wózek nie na amortyzacji- bo jest sztywny, tylko na paskach czyli starego typu, który łatwo się kołysze na bok i przód/tył co pomaga w usypianiu dziecka.
Ale ostatecznie i tak chyba wezmę używany od siostry 🤷
A ja dziś po wizycie kontrolnej.
Niestety mam cukrzycę ciążowa- na czczo 98, po 1h 190 i po 2h 115. Norma przekroczona z pomiaru po 1h- max do 180 powinno być.
Aktualnie jestem w 23+3 i przytyłam 8kg i teraz mnie czeka diabetolog, dieta i pomiary cukru. Trudno, dam rade.
Poprosiłam o zbadanie szyjki nauczona waszymi radami. Powiedział, że jak będzie niejasne lub mało to robimy przezpochwowo. Jednak przez brzuch szyjka 3.8cm, zamknięta więc mówi, że nie ma potrzeby jest dobrze 🙂
Poza tym synek waży już 684 gramy, jest zdrowy, ślicznie się pokazuje i sobie dalej rośniemy 😊
Aaa i jeszcze pytanie- lekarz zapytał jak rodzimy i mam się zastanowić. Nie mam wskazań do CC. Ale mówi że po tylu przejściach, jeśli chce to mi zrobi.
Zastanawiam się, ja się bólu k porodu nie boje, bardziej myślę o tym, że powikłania dla dziecka w razie komplikacji są gorsze przy sn niż CC. Doświadczone mamy doradzcie coś :)
 

Załączniki

  • PSX_20200428_173022.jpg
    PSX_20200428_173022.jpg
    1 MB · Wyświetleń: 50
Co do wózków ja chciałam Kinderkraft Veo- fajny, 2w1 i co ważne przy mieszkaniu- gondola zmienia się w spacerówkę, lekki, rączka teleskopowa, podwójna amortyzacja. No i cena 999zl za nowy wózek.
Na wątku sierpniowki 2020 dziewczyny mi doradziły wózek nie na amortyzacji- bo jest sztywny, tylko na paskach czyli starego typu, który łatwo się kołysze na bok i przód/tył co pomaga w usypianiu dziecka.
Ale ostatecznie i tak chyba wezmę używany od siostry [emoji1745]
A ja dziś po wizycie kontrolnej.
Niestety mam cukrzycę ciążowa- na czczo 98, po 1h 190 i po 2h 115. Norma przekroczona z pomiaru po 1h- max do 180 powinno być.
Aktualnie jestem w 23+3 i przytyłam 8kg i teraz mnie czeka diabetolog, dieta i pomiary cukru. Trudno, dam rade.
Poprosiłam o zbadanie szyjki nauczona waszymi radami. Powiedział, że jak będzie niejasne lub mało to robimy przezpochwowo. Jednak przez brzuch szyjka 3.8cm, zamknięta więc mówi, że nie ma potrzeby jest dobrze [emoji846]
Poza tym synek waży już 684 gramy, jest zdrowy, ślicznie się pokazuje i sobie dalej rośniemy [emoji4]
Aaa i jeszcze pytanie- lekarz zapytał jak rodzimy i mam się zastanowić. Nie mam wskazań do CC. Ale mówi że po tylu przejściach, jeśli chce to mi zrobi.
Zastanawiam się, ja się bólu k porodu nie boje, bardziej myślę o tym, że powikłania dla dziecka w razie komplikacji są gorsze przy sn niż CC. Doświadczone mamy doradzcie coś :)
Nie ma reguly. Ja przeszlam cc super, bardziej bolala mnie sama operacja niz rekonwalescencja. Stanelam na nogi bardzo szybko, po 15 czy 18h opiekowalam sie juz corka sama. Teraz tez chce cc mimo, ze moglabym rodzic naturalnie, ze znieczuleniem i w pelnym zaufaniu do personelu, ale nie chce.
Sa kobiety, ktore fatal nie przechodza cc, tak jak sa takie, ktore porod sn wspominaja jako traume na cale zycie. Kazdy porod jest inny.
 
Nie ma reguly. Ja przeszlam cc super, bardziej bolala mnie sama operacja niz rekonwalescencja. Stanelam na nogi bardzo szybko, po 15 czy 18h opiekowalam sie juz corka sama. Teraz tez chce cc mimo, ze moglabym rodzic naturalnie, ze znieczuleniem i w pelnym zaufaniu do personelu, ale nie chce.
Sa kobiety, ktore fatal nie przechodza cc, tak jak sa takie, ktore porod sn wspominaja jako traume na cale zycie. Kazdy porod jest inny.
A są jakieś badania/ wytyczne (wiarygodne) mówiące o tym, że po CC są większe problemy z laktacją i karmieniem piersią niż SN? Czy tutaj jest podobnie, że każdy organizm inny i nie ma reguły?
 
reklama
A są jakieś badania/ wytyczne (wiarygodne) mówiące o tym, że po CC są większe problemy z laktacją i karmieniem piersią niż SN? Czy tutaj jest podobnie, że każdy organizm inny i nie ma reguły?
Nie wiem, z otoczenia widze, ze podobnie nie ma reguly. W sensie pewnie po cc w PL moze byc trudniej o rozkrecenie laktacji, bo jednak w wielu szpitalach nie pozwalaja na kangurowanie i lezysz jak kloda przez 12h. Mi Lilke dali 30 sekund po wyciagnieciu jej, lezala na mnie w trakcie szycia, na poporodowej od razu zapytal I czy chce sprobowac karmic i potem zabrali moze na 5min na badania. A i tak problem y mialam. A najlepsza przyjaciolka urodzila tez przez cc, 12h lezala, miala nawet depresje po porodowa, a karmila piersia 1,5 roku I skonczyla, bo chciala.
 
Do góry