reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Na pierwsze buciki polecam emel roczki sznurowane. Naprawdę super buciki. W sklepach stacjonarnych mają takie specjalne modele do określenia rozmiaru, no ale teraz pozamykane. Myślałam że jak znów wezmę emel to trafię z rozmiarówką. Za szybko ta stopa rośnie[emoji28].
Popieram, Emele sa bardzo fajne i maja ogromny wybor choc ja wolalam bez sznurowek, bo ciagle rozwiazywala.
Ja w ciagu pierwszego pol roku (Lila zaczela chodzic tydzien przed urodzinami) musiala jej kupic 4 pary butow. Zaczela od 18 w marcu, a we wrzesniu miala juz 22.[emoji23]
 
reklama
Oni raczej będą namawiać bo to dla nich kasa. Teoretycznie pacjentki raczej o siebie dbają. Ja się bardziej martwię o lekarzy, którzy pracują też w szpitalach i skąd wezmę utrogestan jak granice zamknięte[emoji19]. Daj znać, żebyśmy wiedziały kiedy kciuki trzymać[emoji6].

Nie sadze, podobno kliniki nie rozpoczynaja nowych procedur ani nie robia crío (wiekszosc).
 
No wiesz co ja mówiłam te body 56, a pajace 62, mam nadzieję, że będą ok 🤷 ale mam takie wątpliwości jak Ty, bo moje dziecko rośnie albo zgodnie z normą albo ponad normę. No ale może będą ok, a jak nie to będę po prostu do porodu się nimi zachwycać 😅 my łóżko dostaniemy od mojej siostry, laktator nowy od szwagierki, a wózek i fotelik mamy już upatrzony. Póki co największe wyzwanie i koszt przed nami pokój, bo póki co stały w nim regały z Castoramy i na nich książki i dokumenty i na meble pod zabudowę wydamy ok 5000 złotych 😬
My stwierdziliśmy że w tym roku nie robimy dla młodego pokoju, i tak spał będzie z nami w sypialni, także nas ten wydatek czeka w przyszłym roku 😉
 
Przydadza sie. I 50-52 tez warto miec.
Moja corka urodzila sie 3kg i 62 zaczela nosic jak miala 3 miesiace... Mialam bardzo malo ciuszkow na 50cm i to byl Blas, bo jednak miesiac je nosila. Musialam doslownie codziennie prac. Teraz jestem lepiej przygotowana i mam wiecej. Mala bedzie podobna wielkosciowo, w 32tc miala 1880g wiec jest okolo 50 centyla.
Kurcze to muszę zacząć porządnie szukać bo faktycznie, tak jak pisała @Dakita30 ciuszków w rozmiarze 56 jest jak na lekarstwo...
 
Popieram, Emele sa bardzo fajne i maja ogromny wybor choc ja wolalam bez sznurowek, bo ciagle rozwiazywala.
Ja w ciagu pierwszego pol roku (Lila zaczela chodzic tydzien przed urodzinami) musiala jej kupic 4 pary butow. Zaczela od 18 w marcu, a we wrzesniu miala juz 22.[emoji23]
Fizjo nam poleciła sznurówki bo się but lepiej dopasowuje do stopy. Przynajmniej na początku. Janek zaczął chodzić ok 16m więc sporo zaoszczedziliśmy😛.
 
Fizjo nam poleciła sznurówki bo się but lepiej dopasowuje do stopy. Przynajmniej na początku. Janek zaczął chodzić ok 16m więc sporo zaoszczedziliśmy[emoji14].
Moja jak miala prawie 2 lata, bylam w PL I kupilam 2 pary cudnych Emeli, zostawilam prawie 500zl w sklepie. A w domu miala fioletowe New Balance. Za kazdym razem jak chcialam zalozyc inne buty, byl ryk, bo o a chce fioletowe i na rzepy. Od tamtej por chodzi w sportowych, glownie wlasnie NB albo Nike. Nie bede sie z koniem kopac. [emoji1787][emoji12]
 
reklama
Moja jak miala prawie 2 lata, bylam w PL I kupilam 2 pary cudnych Emeli, zostawilam prawie 500zl w sklepie. A w domu miala fioletowe New Balance. Za kazdym razem jak chcialam zalozyc inne buty, byl ryk, bo o a chce fioletowe i na rzepy. Od tamtej por chodzi w sportowych, glownie wlasnie NB albo Nike. Nie bede sie z koniem kopac. [emoji1787][emoji12]
Dla mnie te sznurowane też niewypały. Na spacerach zawsze rozwiązywał czy siedział czy leżał, czy chodził. Musiały być rozwiązane, więc my buty kupujemy na rzepy i patrzymy aby podeszwa była ok. Jedne z pierwszych to były Geox.

Co do ubranek i rozmiarów. Przy pierwszym dziecku 56 miałam tyle co nic i to był błąd. Kupowaliśmy na szybko, przy drugim już 56 były dobre tylko na start. Rośnie mi jak na drożdżach mój klusek [emoji23] Także dziecko dziecku nierówne. [emoji1745]
 
Do góry