reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

To sprawdź czy to nie jest okres skoku. U mnie w tedy jest właśnie taką masakra że snem choć teraz ogólnie Hubert średnio śpi, często się budzi i gdybym z nim nie spała to byłaby masakra bo jego trzeba twardo śpiącego odłożyć do łóżka. Ale planuje gdzieś za miesiąc zacząć kłaść go w swoim pokoju

Moja to chyba skoki ma co dwa tygodnie :p my sobie z mężem każde jej zachowanie tak tłumaczymy heh od poniedziałku mój ma urlop dwa tygodnie i chcemy spróbować dać ja do niej do pokoju właśnie, bo się mąż zaoferował, że w takim wypadku On będzie do niej wstawał i mi ją przynosił. Ja mam wątpliwości, ale cóż.
 
reklama
A pora też gotowalas? Czy jak? Ja od jutra znowu zacznę podawać bo muszę sprawdzić 9d czego problem z kupa. Po marchewce było ok. Stawiam na ziemniaka i jutro mu go zrobię. Samego podawałam mu kilka razy ale nim plul. Zjadł dopiero wymieszanegi z dynia
Pora udusic na masle i dorobince wody i dodac do ziemniaka - moja uwielbiala takie zestawienie [emoji4]
 
A pora też gotowalas? Czy jak? Ja od jutra znowu zacznę podawać bo muszę sprawdzić 9d czego problem z kupa. Po marchewce było ok. Stawiam na ziemniaka i jutro mu go zrobię. Samego podawałam mu kilka razy ale nim plul. Zjadł dopiero wymieszanegi z dynia
Ja pora na parze robiłam ze wszystkimi innymi warzywami.
 
Dziewczyny ja w temacie dopytam o te zdrowe tłuszcze - Anastazja jutro skonczy 4 msc (matko jedyna.. już?!) i zamierzam dać jej marcheweczkę z pary i do tego oliwe z oliwek - czy dobrze? jak to zdorbić? Zaparowaną marchewkę pokropić żeby konsystencja papki byla wodnista? Czy ile tej oliwy? To taka zwykłą sklepową mam kupić czy jaką?
Marchewkę zrób na parze albo ugotuj i zblenduj na papkę. Dodaj trochę wody i odrobinę oliwy z oliwek. Dosłownie kilka kropel.
 
Moja to chyba skoki ma co dwa tygodnie :p my sobie z mężem każde jej zachowanie tak tłumaczymy heh od poniedziałku mój ma urlop dwa tygodnie i chcemy spróbować dać ja do niej do pokoju właśnie, bo się mąż zaoferował, że w takim wypadku On będzie do niej wstawał i mi ją przynosił. Ja mam wątpliwości, ale cóż.
Marcelina zaraz skończy 8mcy. Nie jest karmiona w nocy od 3 miesięcy, a budzi się co 2-3h. Pogodziłam się już z tym. Poprostu taka jest. Śpi u siebie od początku, sama. Ładnie spała do 4mc zycia. Potem czar prysł :p
 
Marcelina zaraz skończy 8mcy. Nie jest karmiona w nocy od 3 miesięcy, a budzi się co 2-3h. Pogodziłam się już z tym. Poprostu taka jest. Śpi u siebie od początku, sama. Ładnie spała do 4mc zycia. Potem czar prysł :p

Boże, ja się wykończę :p te 2-3 godz już biorę w ciemno :p ale nie co godzinę :'( tak się zaczynam obawiać, że nie ma przyczyny, po prostu tak może być! :-(
 
Dziewczyny ja w temacie dopytam o te zdrowe tłuszcze - Anastazja jutro skonczy 4 msc (matko jedyna.. już?!) i zamierzam dać jej marcheweczkę z pary i do tego oliwe z oliwek - czy dobrze? jak to zdorbić? Zaparowaną marchewkę pokropić żeby konsystencja papki byla wodnista? Czy ile tej oliwy? To taka zwykłą sklepową mam kupić czy jaką?

Basiu, a nie za szybko? Pytam z ciekawości, bo to dopiero 16tydz. Może warto poczekać jeszcze ze dwa tygodnie, żeby miała chociaż skończone 17tygodni. Bo moja jest parę dni młodsza i jakoś nie widzę jej jeszcze próbującej coś innego, a nie wygląda, ani nie waży jak na swoje parę miesięcy, tylko więcej.
 
Planuję dać 20.01 - bedzie mieć 4msc i 3 dni :) Chciałabym żeby spróbowała, jak nie zasmakuje naciskać nie będę :) a Ty kiedy planujesz? :) Tak pamiętam daty urodzeń naszych pociech mamy blisko :)

No Martyna 21.01 będzie miała 4miesiące. Chce zapytać jej pediatre o próbę rozszerzania diety od 5miesiąca, nie wcześniej, z resztą nie wykluczam, że i później, zależy czy będzie gotowa. Argumentów jest parę:
-od początku jest tylko na piersi i jeszcze nie spróbowała nic innego
-ma taką wagę, że totalnie nie ma sensu dawać coś więcej
-w pozycji pół leżącej jeszcze się trochę chwieje, głowa jej lata
-dopiero co skończyły się wszystkie objawy alergii, więc niech jelita odpoczną
-a najzabawniejszy argument to taki, że intuicja mi mówi, że za wcześnie by było :-)
Weź pod uwagę, że były problemy z brzuszkiem Anastazji, więc pytanie czy warto to przyspieszyć. Macie dobrą wagę, dobrze się rozwija. Jeśli sądzisz, że jest gotowa to próbuj :-)
 
Dziewczyny jeszcze będziecie miały dosyć robienia osobnego posiłku dla dzieci. Ja rozpoczęłam rozszerzanie diety dopiero blisko 6 miesiąca przy kp.

Aktualnie, woli stałe pokarmy jak mleko... a było to takie proste. Teraz ugotuj osobno, pozmywaj, ogarnij brudne ubranka i siebie przy okazji jak zachce się mu pluć na dystans [emoji23] dywan... podłoga... a nawet ściany potrafią ucierpieć.

A to nie tylko obiadki się szykuje. Spokojnie, skonultujcje z pediatrą.
Naprawdę nie ma co się tutaj spieszyć.
 
reklama
Marcelina zaraz skończy 8mcy. Nie jest karmiona w nocy od 3 miesięcy, a budzi się co 2-3h. Pogodziłam się już z tym. Poprostu taka jest. Śpi u siebie od początku, sama. Ładnie spała do 4mc zycia. Potem czar prysł :p
Nie załamuj mnie bo mój od pierwszego tygodnia śpi sam u siebie i wstaje w nocy do niego raz. Jak ma skok rozwojowy to i 3 razy. Myślałam że jak ma 3,5 miesiąca to już mu tak zostanie :o:o:oo_Oo_Oo_O
 
Do góry