reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

My po wizycie, mamusia zostanie chudą modelką, muszę przejść na dietę. Lekarka od razu zapytała co jem, to mówię że wszystko w granicach rozsądku i wyszło, że to co uwielbiam ją może uczulać. Wysypka ma zniknąć za dwa trzy tygodnie, a ja nie mogę jeść: sera żółtego, orzechów, czekolady, kakao, rosołu i zup na nim, jajka max trzy tygodniowo, nic kwaśnego jak ogórki, kapusta, zero cytrusów itp :-( i albo moje dziecko będzie uczuleniowcem, może nawet dojść do rozwoju azs, albo z tego wyrośnie. Za te trzy tygodnie, jak minie wysypka mam powoli wprowadzać każdą z tych rzeczy i ja obserwować. A wszyscy gadają, że mleko nie tworzy się z jedzenia i można jeść wszystko :p

ALE grunt że to nie jakaś poważna choroba :-) i że mogę pić kawę z mlekiem haha
 
reklama
My po wizycie, mamusia zostanie chudą modelką, muszę przejść na dietę. Lekarka od razu zapytała co jem, to mówię że wszystko w granicach rozsądku i wyszło, że to co uwielbiam ją może uczulać. Wysypka ma zniknąć za dwa trzy tygodnie, a ja nie mogę jeść: sera żółtego, orzechów, czekolady, kakao, rosołu i zup na nim, jajka max trzy tygodniowo, nic kwaśnego jak ogórki, kapusta, zero cytrusów itp :-( i albo moje dziecko będzie uczuleniowcem, może nawet dojść do rozwoju azs, albo z tego wyrośnie. Za te trzy tygodnie, jak minie wysypka mam powoli wprowadzać każdą z tych rzeczy i ja obserwować. A wszyscy gadają, że mleko nie tworzy się z jedzenia i można jeść wszystko :p

ALE grunt że to nie jakaś poważna choroba :-) i że mogę pić kawę z mlekiem haha
Pokarm tworzy sie z krwi a nie treści żołądkowej. I mozna jeść wszystko pod warunkiem, że dziecko nie jest alergikiem. Wszystkie alergeny przechodzą do krwi matki i dlatego musisz mieć dietę Jeżeli dziecko nie jest na nic uczulone to można jeść wszystko.
 
My po wizycie, mamusia zostanie chudą modelką, muszę przejść na dietę. Lekarka od razu zapytała co jem, to mówię że wszystko w granicach rozsądku i wyszło, że to co uwielbiam ją może uczulać. Wysypka ma zniknąć za dwa trzy tygodnie, a ja nie mogę jeść: sera żółtego, orzechów, czekolady, kakao, rosołu i zup na nim, jajka max trzy tygodniowo, nic kwaśnego jak ogórki, kapusta, zero cytrusów itp :-( i albo moje dziecko będzie uczuleniowcem, może nawet dojść do rozwoju azs, albo z tego wyrośnie. Za te trzy tygodnie, jak minie wysypka mam powoli wprowadzać każdą z tych rzeczy i ja obserwować. A wszyscy gadają, że mleko nie tworzy się z jedzenia i można jeść wszystko :p

ALE grunt że to nie jakaś poważna choroba :-) i że mogę pić kawę z mlekiem haha

Spoko. Grunt, ze jest diagnoza. To co eliminujesz to alergeny, ktore moga do mlek przenikac, ale beda uczulac tylko dzieci z alergia.
 
Spoko. Grunt, ze jest diagnoza. To co eliminujesz to alergeny, ktore moga do mlek przenikac, ale beda uczulac tylko dzieci z alergia.

Dokładnie, to najważniejsze, nie musimy się bujać po lekarzach. Bo jak usłyszałam od pediatry zakażenie bakteryjne to mi słabo było.

Pokarm tworzy sie z krwi a nie treści żołądkowej. I mozna jeść wszystko pod warunkiem, że dziecko nie jest alergikiem. Wszystkie alergeny przechodzą do krwi matki i dlatego musisz mieć dietę Jeżeli dziecko nie jest na nic uczulone to można jeść wszystko.

No szkoda, nigdy nie miałam styczności z alergiami, nikt z Naszej rodziny nie jest na nic uczulony, wyjątkowe dziecko heh :-)
 
A powien Wam ze ja swiruje. Bardzo martwi mnie kiepski przyrost Hubcia. Dzis zamowilam wage i bede sobie go wazyc codziennie. Wczoraj udalo mi sie podac mu w butli moje mleko. Przez to cycki w nocy mi mega wariowaly. Jak powiem ze sikaly to moze to odzwierciedli co sie dzialo. Cala koszule nocna mialam od mleka, mokre przescieradlo-poerwszy raz az takie jaja byly. Zamowilam jeszcze 2 butelki i zobaczymy czy sie uda. Dzis probowalam mu juz podac 3 rozne butelki w tym ta z ktorej wczoraj pil o nie ma szans. To nie chodzi o smak mleka. On po prostu nie akceptuje smoczka. Powiem Wam ze to jest straszne bo jeszcze tydzien temu gdzieś jadl z butli bez problemu:( nie mam pojęcia co to mu sie stalo. I wczesniej jadł z kazdej butelki a teraz smoczek z jedneh strony na druga i mega wyk:(
Teraz zamowilan z nuka i mimijumi i zobaczymy
A strzykawka?
 
Tez myslalam o tym ale to chyba jednak nie w butli jednak tkwi problem. Od poczatku mamy mleko hipp. Jemu chybs to mleko jednak nie pasuje teraz bo dzis 2 razy odciaglam mleko i pil z dwoch różnych butelek. Moze nie mega chetnie ale pil. Wczesniej mm bylo u nas tylko na spacer albi jak gdzies jechalosmy do auta. Hubcuo nie jest codziennie mlekiem modyfikowanym karmiony. Maz kupil w aptece mleczka takie pojedyncze. Były tylko z bebiko. Zobaczyny czy je wypije i czy nic po nim mu nie bedzie a jeszcze chcialabym sprobiwac bebilonu
 
Tez myslalam o tym ale to chyba jednak nie w butli jednak tkwi problem. Od poczatku mamy mleko hipp. Jemu chybs to mleko jednak nie pasuje teraz bo dzis 2 razy odciaglam mleko i pil z dwoch różnych butelek. Moze nie mega chetnie ale pil. Wczesniej mm bylo u nas tylko na spacer albi jak gdzies jechalosmy do auta. Hubcuo nie jest codziennie mlekiem modyfikowanym karmiony. Maz kupil w aptece mleczka takie pojedyncze. Były tylko z bebiko. Zobaczyny czy je wypije i czy nic po nim mu nie bedzie a jeszcze chcialabym sprobiwac bebilonu
Eksperymentowanie na mleku to nie jest chyba dobry pomysł żeby mu się na brzuszku nie odbilo... zaczelabym od Bebilonu bo może skoro drozszy to lepszy :D
 
Tez myslalam o tym ale to chyba jednak nie w butli jednak tkwi problem. Od poczatku mamy mleko hipp. Jemu chybs to mleko jednak nie pasuje teraz bo dzis 2 razy odciaglam mleko i pil z dwoch różnych butelek. Moze nie mega chetnie ale pil. Wczesniej mm bylo u nas tylko na spacer albi jak gdzies jechalosmy do auta. Hubcuo nie jest codziennie mlekiem modyfikowanym karmiony. Maz kupil w aptece mleczka takie pojedyncze. Były tylko z bebiko. Zobaczyny czy je wypije i czy nic po nim mu nie bedzie a jeszcze chcialabym sprobiwac bebilonu
Ja też zaczynAłam od bebiko bo stwierdziłam, że najpierw najtańsze i się zobaczy. A wychodze z założenia że skoro jest dopuszczone do sprzedaży to musi spełniać wszystkie normy. U nas niestety i tak cały czas nutramigen chociaż pediatrzy rzeczywiście polecają bebilon. Moje koleżanki dają enfamil lub bebiko także jak widać każdemu co innego pasuje. Musisz przetestować, tylko nie możesz tak często zmieniać.
 
Eksperymentowanie na mleku to nie jest chyba dobry pomysł żeby mu się na brzuszku nie odbilo... zaczelabym od Bebilonu bo może skoro drozszy to lepszy :D
Ja chcialabym mu podawac 1 porcje mm dziennie. Byl tylko bebiko wiec ten.wzial i zobaczymy. Hipp juz odpada. A ja od razu bede wiedziec czy mu spasuje czy nie jak bylo jaj podalismy zwykłego hippa to od razu byla jazda. Dlatego jutro rano dostanie bebiko i zobaczymy
 
reklama
Kochane, jeszcze malo sie tu udzielam, ale pewnie niektore mnie kojarza.
Post poszedl wlasnie na grupie ‚Kto po in vitro’, ale wiem, ze nasze dziewczyny Gosia i Oliwka tez maja tutaj duzo wsparcia wiec wrzucamy nasza akcje Mikolajkowa tez u Was:

MIKOLAJKI DLA OLIWKI[emoji173]️
Kochane kobietki!! Tyle tu modlitwy, ciepłych myśli, trzymanych kciuków za naszą dzielną Calineczkę [emoji846] Jak wszystkie się domyślamy, Malutka niestety spędzi Święta w szpitalu. Jej nieoczekiwane przyjście na świat to niespodziewane wydatki dla rodziców, związane choćby z pobytem w innym mieście, szpitalu, dojazdami itp - same dobrze wiecie!
Wszystkie jesteśmy poruszone historia naszej Siłaczki i z tego powodu otwieramy zbiórkę na Mikołajki dla Oliwki. Nie będzie to zbiórka zabawek, ubranek, pieluch, bo nie wiemy dokładnie czego im potrzeba! Jeśli, któraś z Was jest w stanie sprawić Oliwce malutki prezencik to prosimy o wpłacanie grosików na konta naszych skarbników [emoji846]. Rodzice na pewno doskonale rozdysponują uzbieraną sumą. Wiadomo, że nie będą to miliony, ale już kiedyś udowodniłyśmy, że jak się chce to można wiele! Proponowana kwota to 20zl, ale każdy grosz się liczy [emoji846] W tytule przelewu wpisujcie OLIWKA

- przelewami krajowymi zajmie się @dżoasia - piszcie priva do @dżoasia, w odpowiedzi prześle Wam nr konta.

-dziewczyny z zagranicy bez polskiego konta mogą robić przelewy przez paypal (paypal.com), które zostaną wysłane do @Sol. W paypal wystarczy podać nr telefonu, na który wysyłamy pieniążki - piszcie priva do @Sol, w odpowiedzi prześle Wam nr tel


Wszystkie pieniążki będą przelane na konto Gosi w dniu Mikołajek 6 grudnia wiec prosimy o wpłaty do końca listopada. Z góry dziękujemy za Waszą pomoc dla naszej kochanej Kruszynki [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️

Wasze Mikołajki [emoji3]
IMG_1913.gif
 

Załączniki

  • IMG_1913.gif
    IMG_1913.gif
    1,6 MB · Wyświetleń: 493
Do góry