reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Dziewczyny... pomóżcie mi zrozumieć zachowanie córki, otóż: moja Mała strasznie ryczy, w ciągu dnia również (pampers czysty. niedawno jadła) i na ten ryk "wpycham" jej smoczka - wypluwa.. i ponownie bo ryczy z otwarta buzia ale jak poczuje ze jest w buzi to łapie i na chwile się uspokaja i znów to samo: wypluje i ryk - wypychanie (chyba ze poczuje ze ma). Walczę tak z nią kilkanaście minut i w ciągu dnia i wieczorami. Łzy lecą jak grochy. Po tych kilkunastu minutach uspokaja się. Bujając ją cały czas ze soczkiem zasypia. I teraz myślę - czy to kolki w ciągu dnia? Czy ze zmęczenia taki olbrzymi ryk? Cały czas podaję dicoflor. Czy ja coś źle robię? Co?
Musisz być cierpliwa. Ja nie raz zaliłam się na Marceline. Skończyła 4mce ja mam inne dziecko w domu. Anioł. Marudzi chce spac bujne na rekach trzy razy i śpi. Nie płacze już. Wszyscy zrzucają wine na kolki ja bym powiedziała bardzo ogólnie niedojrzałość układu pokarmowego i na to nie ma lekarstwa. Dicoflor tu nie pomoże. Wszystkie środki łagodzą tylko objawy. Czemu tak sie wzbraniasz przed espumisanem? Może to da efekt.
 
reklama
Najgorsze jest to że mimo że jest z nami od 1,5msc to czuję że kończy mi się cierpliwość. Zwłaszcza koło 23-3 w nocy kiedy płacze.. normalnie staram się być cierpliwa i maszynowo wciskam smoczka i uspokajam ale są takie noce gdzie trudno o cierpliwość... a co zmieniłaś że Marcelinka się tak zmieniła w 4 miesiącu? Ja nie wzbraniam się przed espumisanem tylko zaczynam myśleć czy to faktycznie są kolki... poza tym byłby to 5 kropelki w tak krótkim okresie czasu.. ja się po prostu boję żebym większej krzywdy małej nie zrobiła...
Moj kolek nie ma a podaje 15 kropel espumisanu 4-5 razy dziennie. Co.do kupek to nie musi tylr robic. Moj czasem nawet tylko jedna zrobi, czasem 5-nie ma reguly. Z placzem.jak sobie radzilam? Przysiady z Hubciem w rozku, tanczylam, kolysalam ale srednio to pomagalo. Kiedyś jak w kincu zasnal to ja poszlam.spac w ubraniu,bez kapieli, bez mycia zebow,bez kolacji bo bylam tak wymordowana
 
Najgorsze jest to że mimo że jest z nami od 1,5msc to czuję że kończy mi się cierpliwość. Zwłaszcza koło 23-3 w nocy kiedy płacze.. normalnie staram się być cierpliwa i maszynowo wciskam smoczka i uspokajam ale są takie noce gdzie trudno o cierpliwość... a co zmieniłaś że Marcelinka się tak zmieniła w 4 miesiącu? Ja nie wzbraniam się przed espumisanem tylko zaczynam myśleć czy to faktycznie są kolki... poza tym byłby to 5 kropelki w tak krótkim okresie czasu.. ja się po prostu boję żebym większej krzywdy małej nie zrobiła...
Ja potrafiłam płakać z bezsilności i myślałam kurcze co robię źle. Nie zmieniłam nic, Marcelina się zmieniła, wydoroślała ;) bawisie na brzuszku saMa, jest bardzo ciekawa świata, nowych przedmiotów. Uwierz że Marcelina brala 3 rodzaje kropli w tym samym czasie i nic jej nie bylo, ale Ty jestes matka i decydujesz. Espumisan nie wchlania sie do organizmu a moze bedzie Ci mala lepiej spala. Co do kup to moja od poczatku jedna dziennie robila i tak jest do dzis. Ty karmisz piersia prawda? Probowalas zmienic swoja diete?
 
Tak karmię tylko piersią. Bardzo mocno ograniczyłam nabiał. Praktycznie nie jem g wcale.. zupełnie nie wiem co mogę czego nie więc oprócz nabiału jem wszystko to co w ciąży.. jak mogę zmienić dietę - co eliminować? Muszę ten espumisan przemyśleć. A dużo złego narobiłam gdy ie podałam małej wit D wczoraj? już z tego całego jej płaczu zapomniałam..
Podobno karmiac mozna jesc wszystko. Ja nie jem czekolady.bo raz byla akcja myslalam ze po niej choc chyba nie bo to bylh chrupki w czekoladzie i wczesnirj tez je jadlam i nic nie bylo. Nie daje mleka do kawy bo tu tez raz byla akcja ale to chyba nie z tego powodu bo np zjen nalesnika i jest ok a w nim tez jest mleko. Nic sie nie stanie jak raz zapomnialas:)
 
15 kropel nawet 5x dzienne? Wydaje się dawka jak dla konia... tak dużo ma być? Ja przywykłam że jest dużo kupek a teraz wyglądam, żeby była chociaż 1... a kupka taka jakby zielona to coś złego? chyba raz czy dwa razy taką widziałam... Ja też tak zasypiam, nawet jak karmię i strasznie chce mi się pić to aż iść mnie się nie chce po wodę i zasypiam...
Tak. Te krople niemieckie sa duzo silniejsze niz espumisan a tez sie tyle chyba ich daje
 
Tak karmię tylko piersią. Bardzo mocno ograniczyłam nabiał. Praktycznie nie jem g wcale.. zupełnie nie wiem co mogę czego nie więc oprócz nabiału jem wszystko to co w ciąży.. jak mogę zmienić dietę - co eliminować? Muszę ten espumisan przemyśleć. A dużo złego narobiłam gdy ie podałam małej wit D wczoraj? już z tego całego jej płaczu zapomniałam..
Spokojnie wielkiej tragedii nie ma. Zdarza się i pominięcie dawki nie wyrządzi krzywdy
 
reklama
Do góry