reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

No ja powoli zgłębiać temat ... A i też mu się wydaje że rota bylo dwie dawki i to chyba do picia- jak dobrze polozna sluchalam;) czyli skojarzone to te 5w1 czy 6w1 i te są płatne a te darmowe to co kilka wkuc na raz?
Rota sie pije. Platne sa 6w1 a te pojedyncze sa refundowane i to jest kilka wkluc
 
reklama
Dziękuje dziewczyny każdej z Was, muszę w glowie poukładać.. różnych rzeczy sie boje ale widze ze nie jestem sama i to tez budujące :) @shaggy nie myślałam zupełnie, wiem tylko ze nie będę oszczędna jeśli chodzi o ta 6w1 i kupie bo żal mi kilka razy kłuć dziecka. Ja liczę na to ze w szpitalu/przychodni dostanę jakaś rozpiskę co i kiedy... czy może macie jakaś listę co i kiedy i które warto, Hm No właśnie wszystkie warto?
W ksiazeczce zdrowia dziecka jest rozpiska dotyczaca szczepien kiedy co
 
@Barburka I @RedHotChiliPepper28 myślałaś o szczepieniach ? bo jak mi polozna mówiła to skojarzone plus rota i meningo to co 6 tygodni koszt po 1000 zl :o

Mam gdzieś rozpiskę i notatki od położnej co warto brać, czego nie itd, ale jeszcze się nad tym nie zastanawiałam :-) wiem, że niektóre są liczone w setkach a nawet właśnie tysiącach :p trzeba dobrze przemyśleć. Dzisiaj mam tragedie, chyba takiej zgagi nie miałam nigdy :-(
 
No ja powoli zgłębiać temat ... A i też mu się wydaje że rota bylo dwie dawki i to chyba do picia- jak dobrze polozna sluchalam;) czyli skojarzone to te 5w1 czy 6w1 i te są płatne a te darmowe to co kilka wkuc na raz?
Rota sa 2 dawki lub bardziej rozszerzone 3 dawki . Marcelina brała 3 .tak sa do pici i chyba dobre ( Marcelina wciagała 1 tchem)
 
Dziękuje dziewczyny każdej z Was, muszę w glowie poukładać.. różnych rzeczy sie boje ale widze ze nie jestem sama i to tez budujące :) @shaggy nie myślałam zupełnie, wiem tylko ze nie będę oszczędna jeśli chodzi o ta 6w1 i kupie bo żal mi kilka razy kłuć dziecka. Ja liczę na to ze w szpitalu/przychodni dostanę jakaś rozpiskę co i kiedy... czy może macie jakaś listę co i kiedy i które warto, Hm No właśnie wszystkie warto?
Te szczepionki nie różnią sie tylko liczbą wkluc ale i składem . W Hiszpani te "stare" juz od dawna sa wycofane refundowane sa 6w1
Do tego masz meningokoki C i meningokoki B ( te na przykład sa bardzo rzadką chorobą ale śmiertelna) i jeszcze pnuemokoki.
Marcelinka jest szczepiona na wszystko.
 
Rota dwie dawki, pneumokoki wziełam jakieś lepsze i skojarzone zaplaciłam 800zl. Na meningokoki nie szczepie. Jestesmy już po drugiej dawce szczepień kolejne w listopadzie już bez rota zapłace 500 zł.
A jak tam Marcelina ?
Spacery zaczęły byc fajne? Śpi cis w dzień czy wciąż chce do mamy :D
A Marchewkę już jje?
 
reklama
A jak tam Marcelina ?
Spacery zaczęły byc fajne? Śpi cis w dzień czy wciąż chce do mamy :D
A Marchewkę już jje?
W kwestii spacerów bez zmian. W dzien drzemki po 30 minut czyli też bez zmian :p,Marchewke jadla dwa razy doiero zaczynamy nasza przygodę. Jest etap „ o jeny jakie mam pyszne stopy”! No i pije z niekapka. Zdobywa nowe umiejętności ale umiejętność jeżdzę wózkiem i nie płacze nadal daleko haha
 
Do góry