reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Ja wogole to uwazam tak jak zalecaja ortopedzi ze dzieci nie siedzace w tego typu fotelikach pwinny max spedzac 30 min. nie uznaje podróżowania z takim bajtlem z uwagi na kręgosłup ktory nie jest wogole przystosowany do takiej pozycji jak w fotelikach i to bez różnicy jakie ma atesty bezpieczeństwa. U mnie taki "pseudo" fotelik ma pełnić rolę przewiezienia ze szpitala i do lekarza. od innego podróżowania jest wózek gleboki. Uwazam ze jesli sie kupuje zestawy 3w 1 to po to zeby z tego korzystać w przeciwnym razie po co zestaw jak można było wszystko osobno kupić. No i ostatni moj wniosek to może drastyczne stwierdzenie ale jeśli ktoś zamierza tak male dziecko wozic na długich dystansach ( choć to jest nie zalecane) to niech kupuje co mu się tam podoba. Ja wyraziłam swoje zdanie.
Zgadzam sie, ze wiecej niz 30min nie wchodzi w gre, bo raz ze kregoslup, a dwa, ze moze maluch miec problem z oddyxhaniem w tej pozycji. Ale tu nie chodzi o czas jaki dziecko tam spedza tylko o fakt, ze w foteliku bez atestu czyli takim z zestawow 3w1 nawet przy malej stluczce moze mu sie stac krzywda.
Wiec ja uwazam, ze w co jak w co, ale w fotelik warto zainwestowac.
 
reklama
Ja wogole to uwazam tak jak zalecaja ortopedzi ze dzieci nie siedzace w tego typu fotelikach pwinny max spedzac 30 min. nie uznaje podróżowania z takim bajtlem z uwagi na kręgosłup ktory nie jest wogole przystosowany do takiej pozycji jak w fotelikach i to bez różnicy jakie ma atesty bezpieczeństwa. U mnie taki "pseudo" fotelik ma pełnić rolę przewiezienia ze szpitala i do lekarza. od innego podróżowania jest wózek gleboki. Uwazam ze jesli sie kupuje zestawy 3w 1 to po to zeby z tego korzystać w przeciwnym razie po co zestaw jak można było wszystko osobno kupić. No i ostatni moj wniosek to może drastyczne stwierdzenie ale jeśli ktoś zamierza tak male dziecko wozic na długich dystansach ( choć to jest nie zalecane) to niech kupuje co mu się tam podoba. Ja wyraziłam swoje zdanie.
Ogolnie tez Dzieci do 3mż powinny jeździć w gondoli a nie w tym nosidełku bo wiadomo, że czasem do sklepu wygodnie itd i znam to bo koleżanki synek musiał mieć rehabilitację ale nic poważnego.. no ja akurat marzyłam o wózku, który jest 2w1 i musiałam dokupić fotelik ;) ale myślę , że każdy ma swoje zdanie na ten temat i każda z nas zrobi jak uważa :) ja nie do końca jest3m przekonana do tych nosidelek ale to tylko moje zdanie a każda z nas zrobi po swojemu . Znam wiele par i właśnie nie mieli fotelika tylko to nosidelko i wszystko ok.

Jesteśmy tutaj żeby dzielić się swoimi opiniami ( jak my wybraliśmy) żeby rozjaśnić sytuację dziewczynom , które mają problem z podjęciem decyzji tal jak Barburka :) myślę , że i tak zrobi jak podpowie jej instynkt :)

Ja zamierzam rodzić w Warszawie ponad 100km od domu i to nie jest krótka trasa. Wybrałam ten szpital bo swoim w okolicy nie ufam i ja osobiście nie uważam, że popełniam błąd a co ktoś o tym myśli to niech sobie myśli :)
 
Ja kupiłam taki miękki bo mi w sklepie Pani doradzila i trochę żałuję. Średnio wygląda i się "rusza" wydaje mi się mało stabilny :-/
No ja nabyłam taki sztywny na łóżeczko a ze od Ewunki zgapilam ze sa takie stojaki w Ikea i wypatrzyłam taki z półkami zgrabny ktory mi wejdzie to pojadę kupic. I tak myślę czy teraz mi ten przewija bedzie pasował na ten stojak.... ehhh babskie dylematy.... kupi się coś ma gorąco a potem problem :D
 
No ja nabyłam taki sztywny na łóżeczko a ze od Ewunki zgapilam ze sa takie stojaki w Ikea i wypatrzyłam taki z półkami zgrabny ktory mi wejdzie to pojadę kupic. I tak myślę czy teraz mi ten przewija bedzie pasował na ten stojak.... ehhh babskie dylematy.... kupi się coś ma gorąco a potem problem :D
Wg mnie powinien Ci pasować :-)
 
Ja wogole to uwazam tak jak zalecaja ortopedzi ze dzieci nie siedzace w tego typu fotelikach pwinny max spedzac 30 min. nie uznaje podróżowania z takim bajtlem z uwagi na kręgosłup ktory nie jest wogole przystosowany do takiej pozycji jak w fotelikach i to bez różnicy jakie ma atesty bezpieczeństwa. U mnie taki "pseudo" fotelik ma pełnić rolę przewiezienia ze szpitala i do lekarza. od innego podróżowania jest wózek gleboki. Uwazam ze jesli sie kupuje zestawy 3w 1 to po to zeby z tego korzystać w przeciwnym razie po co zestaw jak można było wszystko osobno kupić. No i ostatni moj wniosek to może drastyczne stwierdzenie ale jeśli ktoś zamierza tak male dziecko wozic na długich dystansach ( choć to jest nie zalecane) to niech kupuje co mu się tam podoba. Ja wyraziłam swoje zdanie.
Na zestawach 3w1 można się przejechać bo fotelik/nosidełko może mieć tylko zezwolenie na sprzedaż w polsce i żadnych więcej atestów. Tyle tylko, że pasuje do całej stylizacji wózka/dodatków/ramy. Po za tym lepiej dmuchać na zimne, bo nawet na przejeździe ze szpitala, bądź do lekarza może zdarzyć się tragedia. Fotelik ma przede wszystkim służyć do zabezpieczenia brzdąca w aucie. Istnieją foteliki rozkładane do pozycji leżącej, ale mnie to jakoś nie przekonuje, wolę malucha przepakować do gondoli, nawet żeby dojść tylko do przychodni.
 
Ostatnia edycja:
No ja nabyłam taki sztywny na łóżeczko a ze od Ewunki zgapilam ze sa takie stojaki w Ikea i wypatrzyłam taki z półkami zgrabny ktory mi wejdzie to pojadę kupic. I tak myślę czy teraz mi ten przewija bedzie pasował na ten stojak.... ehhh babskie dylematy.... kupi się coś ma gorąco a potem problem :D
ja zawsze marzyłam o takim stojaku z przewijakiem ale jak ma się sypialnie rozmiaru okruszka i łazienkę też no to niestety :laugh2: zostaje przewijak na łóżeczko:)
 
reklama
Do góry