reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Jakieś super niskie nie jest, ale jak przyjaciółka była w szpitalu to zwracali uwagę, że tętno jest za wysokie od 185.
Poród sn się zapowiada. A chcieć to bym chciała, żeby magicznie ze mnie wyskoczyła :D
Ktg robię w Klinice w której się leczę, najpierw recepcjonistka mnie podpina i siedzimy sami z mężem, potem na koniec przychodzi lekarz i idziemy do gabinetu.
Będzie dobrze. Tak czy tak mała wyjść musi :) ja już też często o tym myślę i chciałabym spróbować sn a jak sie nie uda to cc. I to i to mnie przeraża ale najważniejsze żeby z dzieckiem było wszystko dobrze :)
 
reklama
1500 zł za pomoc przy porodzie? Oszaleli...
No ja będę rodzić w Warszawie i zastanawiam się jak to jest z tą położną. Nie znam się... Wydawało mi się, że położna asystuje przy porodzie naturalnym, ale chyba tak nie jest. Jak przy cc też się "wynajmuje" położną, to pewnie się zdecyduję, będę spokojniejsza. A jeśli chodzi o szkołę rodzenia, to w szpitalu jest za darmo dla kobiet zameldowanych w Warszawie. Tylko, że ja mieszkam w miejscowości która graniczy z Wawa i w takim wypadku za szkole rodzenia musze zapłacić 600 zł... No ale znalazłam położną, która pracuje w tym szpitalu i prowadzi indywidualne zajęcia w domu i chce za to 700 zł... więc wolę chyba tą drugą opcję i nie tracić czasu na dojazdy. Do tego pewnie jest różnica między zajęciami w grupie a indywidualnie.
 
A Ty nie miałaś rodzić w prywatnym szpitalu...?

Miałam ale z cukrzyca i moimi problemami nie kwalifikuje sie nigdzie jak tylko do tego szpitala . Nie miałam pojęcia ze są jakieś kategorie szpitali w których jeśli ma się jakieś schorzenie w ciazy lub coś jest z dzieckiem to kierują z każdego szpitala tam gdzie oni maja kwalifikacje do przyjęcia takiego porodu. Lekarka teraz na wizycie mnie właśnie o tym uświadomiła .Wiec nie mam zbytnio co wybrzydzać bo następny który ma wskazanie jest w Wałczu lub Gorzowie Wlk [emoji12][emoji12]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
No ja będę rodzić w Warszawie i zastanawiam się jak to jest z tą położną. Nie znam się... Wydawało mi się, że położna asystuje przy porodzie naturalnym, ale chyba tak nie jest. Jak przy cc też się "wynajmuje" położną, to pewnie się zdecyduję, będę spokojniejsza. A jeśli chodzi o szkołę rodzenia, to w szpitalu jest za darmo dla kobiet zameldowanych w Warszawie. Tylko, że ja mieszkam w miejscowości która graniczy z Wawa i w takim wypadku za szkole rodzenia musze zapłacić 600 zł... No ale znalazłam położną, która pracuje w tym szpitalu i prowadzi indywidualne zajęcia w domu i chce za to 700 zł... więc wolę chyba tą drugą opcję i nie tracić czasu na dojazdy. Do tego pewnie jest różnica między zajęciami w grupie a indywidualnie.
Ja jak pytałam położną ile biorą za to że bedzie ze mną od początku do konca to mi powiedziała 1000zł i to obejmuje opieke nademna podczas całego porodu i 2 godziny po.pomoc przy przystawieniu pierwszy raz do piersi i tyle.ale jezeli opłace połozna i cos pojdzie nie tak i bedzie musiało byc cc ktore robi lekarz to niezwracaja włacanej kwoty mimo ze ona jest lekarzowi nie potrzebna.
 
Ja jak pytałam położną ile biorą za to że bedzie ze mną od początku do konca to mi powiedziała 1000zł i to obejmuje opieke nademna podczas całego porodu i 2 godziny po.pomoc przy przystawieniu pierwszy raz do piersi i tyle.ale jezeli opłace połozna i cos pojdzie nie tak i bedzie musiało byc cc ktore robi lekarz to niezwracaja włacanej kwoty mimo ze ona jest lekarzowi nie potrzebna.
Ja będę miała zaplanowane cc i dlatego zastanawiam się jak jest z położną w takiej sytuacji...
 
Ja jak pytałam położną ile biorą za to że bedzie ze mną od początku do konca to mi powiedziała 1000zł i to obejmuje opieke nademna podczas całego porodu i 2 godziny po.pomoc przy przystawieniu pierwszy raz do piersi i tyle.ale jezeli opłace połozna i cos pojdzie nie tak i bedzie musiało byc cc ktore robi lekarz to niezwracaja włacanej kwoty mimo ze ona jest lekarzowi nie potrzebna.

U mnie położna chce 1000 zł od dnia podpisania umowy jest na tel i jak zaczyna się akcja wcześniej dzwoni i ona jedzie ze mną . Jest przy CC zabiera dziecko wszystko przy nim robi od A do Z . Później opiekuje się mną . Myje mnie pomaga wstać czuwa przy małej . Na pierwsza noc zabiera mała żebym nabrała sił i przy niej jest . Po wypisie przyjeżdża do nas do domu na kąpanie i pokazuje pierwsze kroki z dzidziusiem w domu . W umowie gdyby coś wyskoczyło jej podaje zastępstwo . U nas działa to przez fundacje i w sumie bardzo sobie chwalą je i na forach i na żywo znajoma tez bardzo była zadowolona .


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
ze wzgledu na dziecko lepszy by byl dla Malej styczen...a meza tez nie zgwalce:D ale co ma byc to bedzie...
My to w gronie przyjaciółek zawsze mówimy że trzeba się wziąść za sprzątanie generalne i wiecie co sprawdzalo się i ostatnio przyjaciółka zaczęła robić pożądki do porodu i na drugi dzień przyszła na świat jej córka która poznam już jutro.
 
Miałam ale z cukrzyca i moimi problemami nie kwalifikuje sie nigdzie jak tylko do tego szpitala . Nie miałam pojęcia ze są jakieś kategorie szpitali w których jeśli ma się jakieś schorzenie w ciazy lub coś jest z dzieckiem to kierują z każdego szpitala tam gdzie oni maja kwalifikacje do przyjęcia takiego porodu. Lekarka teraz na wizycie mnie właśnie o tym uświadomiła .Wiec nie mam zbytnio co wybrzydzać bo następny który ma wskazanie jest w Wałczu lub Gorzowie Wlk [emoji12][emoji12]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
tak tak fakt dziewczyny czesto narzekaly ze do szpitala specjalistycznego (z cukrzyca) maja np 100km...
 
reklama
Do góry