reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Ja mojej się pytałam który to tydzień jeśli był 16 t i 4 dzień to mi powiedziała że 16...

ET: 07.04.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]

Mój mi mówił ze jeśli masz np. 16t5d to jest 16t. Choć na mój babski rozum to mam skończonych 16 więc jestem w trakcie 17. Ale on mi tłumaczył że to tak jak z wiekiem - podajesz ten który skończyłas a nie w trakcie którego jesteś. Aplikacje też zawsze pokazują mi tydzień "po mojemu" ale zauważyłam że np. Ta orientacyjna wielkość dziecka która tam podają zawsze zgadza mi się z tygodniem poprzednim.
A drugi tego typu problem którego nie mogę pojąć to czemu przy in vitro kiedy dokładnie wiadomo o terminie zapłodnienia biorą pod uwagę datę z usg, gdzie wystarczy że ktoś o milimetr przesunie kursor i już jest inny wynik.
 
reklama
Mój mi mówił ze jeśli masz np. 16t5d to jest 16t. Choć na mój babski rozum to mam skończonych 16 więc jestem w trakcie 17. Ale on mi tłumaczył że to tak jak z wiekiem - podajesz ten który skończyłas a nie w trakcie którego jesteś. Aplikacje też zawsze pokazują mi tydzień "po mojemu" ale zauważyłam że np. Ta orientacyjna wielkość dziecka która tam podają zawsze zgadza mi się z tygodniem poprzednim.
A drugi tego typu problem którego nie mogę pojąć to czemu przy in vitro kiedy dokładnie wiadomo o terminie zapłodnienia biorą pod uwagę datę z usg, gdzie wystarczy że ktoś o milimetr przesunie kursor i już jest inny wynik.

U mnie nikt nie bral nic z usg. Wszytsko bylo na podstawie transferu.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Super!!!!
Ja nie wiem do końca czy to co czuję to ruchy synka. Takie jakby "pukanie" przeważnie po bokach na dole ale nie tylko... Głównie rano i wieczorem.
A teraz pytanie za 100 pkt bo spotkałam się z dwoma sposobami określania tygodnia ciąży. Wg mnie jeśli jestem w 19t1d to jestem w 19 tyg ciąży a w kalkulatorach niektórych jest ze w 20. To jak to wreszcie jest!?


ET: 07.04.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]

Według praktyki lekarskiej w 19 tc
 
Super!!!!
Ja nie wiem do końca czy to co czuję to ruchy synka. Takie jakby "pukanie" przeważnie po bokach na dole ale nie tylko... Głównie rano i wieczorem.
A teraz pytanie za 100 pkt bo spotkałam się z dwoma sposobami określania tygodnia ciąży. Wg mnie jeśli jestem w 19t1d to jestem w 19 tyg ciąży a w kalkulatorach niektórych jest ze w 20. To jak to wreszcie jest!?


ET: 07.04.2017 [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]
Po mojemu to 19 tc .
Ja mam dziś 17 + 1 i według mojego lekarza to 17 tc
 
Mój mi mówił ze jeśli masz np. 16t5d to jest 16t. Choć na mój babski rozum to mam skończonych 16 więc jestem w trakcie 17. Ale on mi tłumaczył że to tak jak z wiekiem - podajesz ten który skończyłas a nie w trakcie którego jesteś. Aplikacje też zawsze pokazują mi tydzień "po mojemu" ale zauważyłam że np. Ta orientacyjna wielkość dziecka która tam podają zawsze zgadza mi się z tygodniem poprzednim.
A drugi tego typu problem którego nie mogę pojąć to czemu przy in vitro kiedy dokładnie wiadomo o terminie zapłodnienia biorą pod uwagę datę z usg, gdzie wystarczy że ktoś o milimetr przesunie kursor i już jest inny wynik.
A mnie tłumaczyli na pogrzebach taka koleżanka :laugh2: ktoś ma urodziny w styczniu 65 ... umrze w sierpniu to nie mówią żył 65 lat i 7 miesięcy :-p
Tak jest z wiekiem ciąży 16 +6 To 16 tygodni ...:D
Mój lekarz tez tak zawsze liczy
 
A mnie tłumaczyli na pogrzebach taka koleżanka :laugh2: ktoś ma urodziny w styczniu 65 ... umrze w sierpniu to nie mówią żył 65 lat i 7 miesięcy :-p
Tak jest z wiekiem ciąży 16 +6 To 16 tygodni ...:D
Mój lekarz tez tak zawsze liczy
Rozbawiłas mnie [emoji16] ja brzuch akurat mam duży i piersi ale reszta wydaje się bez zmian

10.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu [emoji813]
 
reklama
U mnie nikt nie bral nic z usg. Wszytsko bylo na podstawie transferu.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
To u mbie z usg brali termin porodu. I ledwo przekonałam dr żeby cc było 19.12 a nie jak chciał 21. No ale oczywiście mały i tak wybrał swój termin [emoji3]

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry