reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Niektóre kliniki nie mówią nic do dnia bety by nie denerwować mamusi:) mam 2 zuchy w brzuchu i 2 śnieżynki więc jestem spokojna to dla mnie rekord świata:D A jak jeszcze jakieś dołączy to mogę oszalec:laugh2:
Ale nie ma innej opcji, uda się i koniec!! :)
A za dwa tyg na teście będziesz miała 2 tłuste kreski,tak samo jak pupcie Marcelka i Honoratki :)


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja juz 10 na plusie, az wstyd sie przyznać [emoji14] ale waga startowa ok 47 kg, wiec pewnie dlatego :) brzuch tez ogromny, a dziecko wcale nie jest jakieś duze
U mnie póki co +9, z pierwszym synkiem przytyłam łącznie 16[/QUOTE]


Ja 25 tc i na plusie 6 kg ;) teraz zaczną już wpadać kilogramy ;)
Tylko ja wysoka, to i brzuch u mnie nie za wielki,a Mała waży 774 gr :)
I skąd te 6kg ja się pytam [emoji14] ;)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja siostra tam dwoje dzieci rodziła, za każdym razem zachwycona opieka :)
Też nie prowadziła tam u nikogo ciąży, ale jak piszesz rodziła naturalnie :)
Taki też mam plan :) Moja Pani ginekolog jest z Karowej, rozmawiałam z nią ostatnio o CC,ale Ona nie zaleca jeśli nie ma wyraźnych wskazań. Mówi,że u nich coraz częściej ostatnio są przypadki,ze dzieci lezaly pod respiratorem i mamy przed CC muszą u nich podpisać oświadczenie,że liczą się z takim ryzykiem przy CC :(
Na Starynkiewicza zapisalismy się do szkoły rodzenia, póki co z rozmów z nimi zapowiada się,że naprawdę super ekipę tam mają :)
Poluje tam na jedną położna;) liczę,ze ja spotkam na zajęciach i dogadam się z nią na poród :)
Kurcze tyle dobrego o tym szpitalu słyszałam,że nawet nie rozwazalam innego :) ale zrobię jeszcze rozeznanie :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja się mocno zastanawiam jak rodzić. Pierwszą miałam cesarkę, bo Piotruś był pośladkowo ułożony i nie miałam wyjścia. Teraz jeszcze nie wiem, jak będzie. A mogłabyś się przy okazji zapytać, co by radziła babie po 40-tce i po cesarce? Drugie cc czy naturalny?
 
Moja siostra tam dwoje dzieci rodziła, za każdym razem zachwycona opieka :)
Też nie prowadziła tam u nikogo ciąży, ale jak piszesz rodziła naturalnie :)
Taki też mam plan :) Moja Pani ginekolog jest z Karowej, rozmawiałam z nią ostatnio o CC,ale Ona nie zaleca jeśli nie ma wyraźnych wskazań. Mówi,że u nich coraz częściej ostatnio są przypadki,ze dzieci lezaly pod respiratorem i mamy przed CC muszą u nich podpisać oświadczenie,że liczą się z takim ryzykiem przy CC :(
Na Starynkiewicza zapisalismy się do szkoły rodzenia, póki co z rozmów z nimi zapowiada się,że naprawdę super ekipę tam mają :)
Poluje tam na jedną położna;) liczę,ze ja spotkam na zajęciach i dogadam się z nią na poród :)
Kurcze tyle dobrego o tym szpitalu słyszałam,że nawet nie rozwazalam innego :) ale zrobię jeszcze rozeznanie :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
U nas jest jeszcze ten problem, że mieszkam 100 km od Warszawy i przy naturalnym chyba bym się bała, czy zdążę dojechać :-)
 
Z tym respiratorem to chyba gruba przesada. Poza Kasią_basią każda dziewczyna rodziła tu póki co przez cc i żadne dziecko pod respiratorem nie leżało. Prawda jest taka, że ilu lekarzy, tyle opinii.
 
Ja się mocno zastanawiam jak rodzić. Pierwszą miałam cesarkę, bo Piotruś był pośladkowo ułożony i nie miałam wyjścia. Teraz jeszcze nie wiem, jak będzie. A mogłabyś się przy okazji zapytać, co by radziła babie po 40-tce i po cesarce? Drugie cc czy naturalny?
Pewnie, przy okazji z nią pogadam :)
Moja siostra też swoje ostatnie dziecko ur mając 40 lat :) ,też jej ta sama dr prowadziła ciaze :)
A skąd jesteś? :)
Pamiętam,że u niej było tak że miała poród naturalny ale jej wywolywali,więc w szpitalu była dzień wcześniej.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z tym respiratorem to chyba gruba przesada. Poza Kasią_basią każda dziewczyna rodziła tu póki co przez cc i żadne dziecko pod respiratorem nie leżało. Prawda jest taka, że ilu lekarzy, tyle opinii.
Może nie tyle gruba przesada, bo nie sądzę żeby mnie specjalnie straszyła :)
Zresztą już nie raz z nią o tym rozmawiałam i nie jest lekarka,która nastawia się na poród taki czy inny :) zawsze mówiła,że jest zwolenniczką rodzenia z glową i zdrowym rozsądkiem :)n
Po prostu bazowala na swoim doświadczeniu z ostatniego czasu.
Mi póki co każdy lekarz,z którym rozmawiałam mówił,że dla Dziecka lepiej poród naturalny. Ale to naprawdę bardzo indywidualne decyzję :)
Sama na dziś jestem nastawiona na naturalny,ale...kto wie :)
Z tego co czytałam to sporo dziewczyn ma wskazania do CC i jak najbardziej są to słuszne decyzję :) i absolutnie ich nie podważam :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas jest jeszcze ten problem, że mieszkam 100 km od Warszawy i przy naturalnym chyba bym się bała, czy zdążę dojechać :-)
No tak, lepiej na trasie nie urodzić :)
W zeszłym roku czy 1.5 r temu,mojej koleżanki znajoma pomagała przy porodzie w taksówce, kobieta zaczęła rodzic,do taxi i....korek jak to w Warszawie. Na szczęście pogotowie szybko przyjechało i wszystko dobrze się skończyło :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
W PL ok 50-60% ciaz rozwiazuje sie przez cc, takze z tym respiratorem to jakas totalna bajka. Moj wczesniak urodzony w 35 z zamartwica był w inkubatorze, ale oddychał samodzielnie, na chwile go tylko pod tlen dali, wiec jakim cudem donoszony niemowlak bez komplikacji miałby byc pod respiratorem? Znam tylko jeden taki przypadek, gdzie matka miała znieczulenie ogolne i dotarło ono do niemowalaka, przez to musiał byc reanimowany po cc, ale skonczyło sie wszystko dobrze. Jak rozmawiałam o tym kiedys z polozna to mowila, ze raczej tak sie straszy pacjentki, zeby chciały rodzic naturalnie i tyle, ze jednak jest za duzo tych cc na zyczenie.
Ponoć w PL, jeśli nie jesteś po ivf i nie masz wskazań, wcale nie tak łatwo o CC na życzenie. Chyba,że ma się dojścia do lekarza i wystawi kwity. Jak niewiadomo o co chodzi to pewnie jak to u nas,o kase i cenę zabiegów,być może stać też namową na naturalny poród.
Jak rozmawiałam z lekarzami to pierwsze pytania były o mój stan zdrowia (ciśnienie,problemy ze wzrokiem,kręgosłupem,kardiologiczne itp). U nas sprawa jest jasna,bo PTG dla kobiet po ivf nakazuje nie odmawiać CC na życzenie. Ale moja znajoma rok temu rodziła i dopiero 3 lekarz dał jej kwity na CC.
Ostatnio gdzieś na forum jakąś dziewczyna pisała,że u niej wskazaniem do CC były problemy z tarczyca. Niestety nie odpisała już później jakie.
Czy któraś z Was się orientuję jakiego typu problemy z tarczyca mogą być wskazaniem do CC? Ja mam Hashimoto ale nie słyszałam żeby to było jakieś wskazanie.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A ja mysle, ze w PL jest tak duzo CC na zyczenie, czy jest potrzeba czy nie, bo nadal rodzenie po ludzku to abstrakcja w wielu szpitalach. Gdyby nie bylo cyrkow ze znieczuleniem i z wszytskimi ulatwieniami dla kobiet rodzacych to byloby inne podejscie i robiloby sie CC wtedy kiedy to jest uzasadnione, a reszta rodzialby naturalnie bez strachu.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry