reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Nie rozumiem takich lekarzy. Po co dzwoni i daje jakieś strzępki informacji, że coś jest nie tak ale nie do końca wiadomo co. Lepiej poczekać do wizyty i wyłożyć kawę na ławę.
Co Ty masz teraz biedna do czwartku robić? Do mnie nikt nie dzwonił, odebrałam komplet z pełnym opisem.
Tez tak wlasnie mialam poprzednio w ciazy z Jankiem ze vadania krwi dopiero na wizycie u genetyka... Jeszcze wtedy byl sezon urlopowy i 3 tyg czekalam... No coz... Bede czekac i postatam sie nie myslec za duzo...

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak... Dlugosz mi robil usg. Teraz ten prof genetyk w czwartek....

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja miałam bardzo podobna sytuacje tylko mi usg robiła dr Mężyk. Do mnie akurat nikt nie dzwonił miałam tylko czekać na wizytę u profesora. Niestety tak to wyglada jak robi się to badanie na NFZ. Ja po trzech dniach rozmawiałam z siostra i się zdziwiła, ze muszę tyle czekać, bo ona wyniki miała prawie od razu (robiła prywatnie), wiec zalogowałam się na stronie brussa i wyniki faktycznie były. Porownalam je z wynikami siostry i się przeraziłam bo moje w porównaniu do niej były bardzo małe. Nigdzie na necie nie znalazłam info co to może oznaczać. Zazwyczaj ludzie pisali o MoM, a ja takich nie znałam, a jak udało mi się znaleźć coś w zwykłych jednostkach to nikt nie miał takiego niskiego wyniku. Przeczytałam chyba wtedy cały internet [emoji6] oczywiście nikt nie chciał mi udzielić informacji bo nie mogą tylko trzeba czekać na wizytę. Na necie znalazłam panią ginekolog, która wrzuciła moje dane do kompa i w programie obliczyła mi ryzyko (zrobiła to za free, wysłałam jej na meila wynik usg i wyniki papa i bety). Jak już znałam MoM to było mi łatwiej coś znaleźć i faktycznie wyczytałam o tym, ze łożysko może być niewydajne, ze dzidzia może gorzej przybierać na wadze. Ja miałam wolne b-hcg 11,8 IU/l co odpowiada 0,280 MoM i PAPP-A 1,100 IU/l co odpowiada 0,712 MoM czyli ta wolna beta była bardzo mała. Profesor o obniżonych wynikach generalnie nic mi nie powiedział (ze mam rozmawiać z lekarzem wykonującym badanie) powiedział, ze ryzyko po usg i pappie jest baaardzo małe i mam się tym nie przejmować. Mój lekarz prowadzący powiedział, ze po ciążach z mrożonych zarodków i po ivf wychodzą zakłamane wyniki, wiec na razie mam o tym nie myśleć i będziemy kontrolować sytuacje. Później powiedziano mi, ze nie powinnam w ogóle zobaczyć wyniku badania przed wizyta, ze nie powinno go być na stronie. Mała rozwija się bardzo dobrze, na III prenatalnych okazało się, ze wyprzedza o 3 dni :) łożysko ok, przepływy tez. Mam nadzieje, ze u Ciebie tez będzie ok :) a wynik będzie wyższy od mojego i nie będziesz się już musiała denerwować :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie coreczka prawdopodobnie;)
Ona zdrowa tylko Ja mam lozysko przodujace i teraz moje pytanie ctzn? Mowil ze jesli Sue nie zmieni do Nast spotkania w lutym 17/02/17 to bedzue cesarka
aec77642c936cc15e387d8a9a0d3164b.jpg
7de38bd346c82e9a108a09ad69229bed.jpg





Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry