reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Ja tez mam zaufanie do mojego. Konkretny i odpowiada na wszystko nawet na te głupie pytania :) no i tez go lubię bo ma poczucie humoru :)
To jest najważniejsze, zaufanie, bo bez tego to tylko nerwy i wieczna niepewność
Ja też mojej lekarce ufam, czujemy się bezpuecznie tym bardziej że w każdej chwili mogę zadzwonić, skonsultować objawy i pojechać do szpitala gdy jest taka potrzeba
Kurcze wkurzają mnie tacy lekarze którzy nie potrafią się zachować jak należy :mad: i to jeszcze ginekolog, przeciez oni opiekują się dwoma( i więcej) życiami
 
Zrozumiałam że z akcją porodowa masz się udać do szpitala i poinformować ich że masz krążek mimo iż powiedział że zdejmie ci go w 38tc i mimo tego że ściąga się go wcześniej a nie jak już się rodzi :D dobrze zrozumiałam? :p
Aaaa tak :D juz sie pogubilam w tym co pisalam bo troche dzisiaj tu skrobe i przestaje jakos myslec nad tym co pisze. Wiem juz jedno mam wielki balagan w glowie, a tego sie obawialam najbardziej. A moze on ma w tym wszystkim dobre intencje i poprostu chce mnie wziac do siebie - oczywiscie pewnie za jakas oplata i zrobic mi to cc zebym byla bezpieczna i dziecko tez? Skoro ten wlasciciel nie chcial w tym szpitalu w ktorym chcialam? Ja juz nie wiem co o tym myslec czego sie doszukiwiac itd :(
 
Aaaa tak :D juz sie pogubilam w tym co pisalam bo troche dzisiaj tu skrobe i przestaje jakos myslec nad tym co pisze. Wiem juz jedno mam wielki balagan w glowie, a tego sie obawialam najbardziej. A moze on ma w tym wszystkim dobre intencje i poprostu chce mnie wziac do siebie - oczywiscie pewnie za jakas oplata i zrobic mi to cc zebym byla bezpieczna i dziecko tez? Skoro ten wlasciciel nie chcial w tym szpitalu w ktorym chcialam? Ja juz nie wiem co o tym myslec czego sie doszukiwiac itd :(
No dobra, to zacznijmy od początku :p
Ufasz mu?
Jak chcesz urodzić sn czy cc?
Czy twój lekarz zrobi Ci cc?
Skoro pracuje w państwowym szpitalu to nie może zarządać opłaty za poród!
 
No dobra, to zacznijmy od początku :p
Ufasz mu?
Jak chcesz urodzić sn czy cc?
Czy twój lekarz zrobi Ci cc?
Skoro pracuje w państwowym szpitalu to nie może zarządać opłaty za poród!
Ufalam do dzisiaj teraz sie pogubilam o co tu w tym wszystkim teraz chodzi :(
Co do porodu pewnie wolalabym cc ze wzgledu na bezpieczenstwo dziecka i mniej sie boje bolu po cc niz sn :)
Czy mi zrobi tego nie wiem bo nigdy z nim o tym w sumie nie rozmawialam, wiem ze zarzadac nie moze wprost pracujac w panstwowym szpitalu, ale zainsynowac cos moze moze? tak naprawde wskazan brak co do cc :(
 
Ufalam do dzisiaj teraz sie pogubilam o co tu w tym wszystkim teraz chodzi :(
Co do porodu pewnie wolalabym cc ze wzgledu na bezpieczenstwo dziecka i mniej sie boje bolu po cc niz sn :)
Czy mi zrobi tego nie wiem bo nigdy z nim o tym w sumie nie rozmawialam, wiem ze zarzadac nie moze wprost pracujac w panstwowym szpitalu, ale zainsynowac cos moze moze? tak naprawde wskazan brak co do cc :(
To porozmawiaj z nim o cesarce. Moze on tak gada, bo chce Cie do konca doprowadzic i przyjac porod.

Jakvwolisz cc, to czemu mu tego nie powiedzialas?
Czemu chcesz rodzic w innym szpitalu a nie tam gdzie Twoj lekarz odbiera porody?

Gdzie sie bedziesz czuc bezpieczniej? w tej klinice, czy w szpitalu i jakby cc robil Ci Teoj lekarz w tym drugim szpitalu?

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ufalam do dzisiaj teraz sie pogubilam o co tu w tym wszystkim teraz chodzi :(
Co do porodu pewnie wolalabym cc ze wzgledu na bezpieczenstwo dziecka i mniej sie boje bolu po cc niz sn :)
Czy mi zrobi tego nie wiem bo nigdy z nim o tym w sumie nie rozmawialam, wiem ze zarzadac nie moze wprost pracujac w panstwowym szpitalu, ale zainsynowac cos moze moze? tak naprawde wskazan brak co do cc :(
No to może na kolejnej wizycie pogadaj z nim o tym, może skoro wolisz cc i będziesz się czuć bezpieczniej a on by dał ci skierowanie na cc to byłabyś spokojniejsza i wszysko by się ułożyło w całość
Jeszcze raz powtórzę że ciąża po in vitro jest wskazaniem do wykonania cc, nie mogą Ci odmówić skoro masz takie życzenie i ja osobiście ucuekalabym daleko od lekarza który mówi inaczej
 
reklama
Nie chodzi mi o termin tylko kiedy koboeta moze rodzic przez cc a nie naturalnie
Polskie Towarzystwo Ginekologiczne opracowało zbiór wskazań dotyczących postępowania medycznego w przypadku ciąży po zapłodnieniu in vitro. Rekomendacje dotyczą nie tylko sposobu rozwiązania ciąży, ale także opieki perinatologicznej, diagnostyki prenatalnej oraz badań, których częstotliwość w przypadku ciąży specjalnej troski – jak nazywana jest przez PTG ciąża po in vitro – może ulec zwiększeniu.

Według ogólnych danych, ciąża pary, która poddała się technikom wspomagania rozrodu, nie różni się niczym od ciąży naturalnej. PTG zwraca jednak uwagę na olbrzymie koszty, jakie przyszli rodzice musieli ponieść na swojej drodze do rodzicielstwa – chodzi tu nie tylko o sprawy finansowe, ale przede wszystkim lata wyczerpującego leczenia niepłodności i obciążenia natury psychicznej czy społecznej. To z tego względu zaleca się, by ciąża po in vitro była prowadzona ze szczególną uwagą. Zasada ostrożności dotyczy także porodu. Przyjmuje się, że cesarskim cięciem kończy się każda ciąża wielopłodowa, natomiast ciąża pojedyncza rozwiązywana jest zgodnie z sytuacją położniczą (co oznacza, że jeśli nie ma przeciwwskazań do porodu siłami natury, odbywa się on w sposób naturalny), ale z uwzględnieniem życzenia ciężarnej dotyczącego cesarskiego cięcia.
 
Do góry