reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Nie chodzi mi o termin tylko kiedy koboeta moze rodzic przez cc a nie naturalnie
Z tego co wiem to pi in vitro można rodzic przez cc. Jak dziecko ułożone jest poprzecznie i nóżkami w dół. I chyba jak miednica jest mala ale to jyz nie jestem prwna. Nie wiem zbyt wiele na ten temat. Niech dziewczyny jeszcze się wypowiedzą.
 
reklama
To porozmawiaj z nim o cesarce. Moze on tak gada, bo chce Cie do konca doprowadzic i przyjac porod.

Jakvwolisz cc, to czemu mu tego nie powiedzialas?
Czemu chcesz rodzic w innym szpitalu a nie tam gdzie Twoj lekarz odbiera porody?

Gdzie sie bedziesz czuc bezpieczniej? w tej klinice, czy w szpitalu i jakby cc robil Ci Teoj lekarz w tym drugim szpitalu?

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
Mowilam mu ze chcialabym cc ale ze nie chce rodzic w szpitalu w ktorym on pracuje, poniewaz mialam tam usuwane torbiele ktorys rok temu i zle to wszystko poszlo, za rok mialam w innym szpitalu i byla ogromna roznica pod kazdym wzgledem - tylko dlatego , poprostu sie zrazilam.
No to może na kolejnej wizycie pogadaj z nim o tym, może skoro wolisz cc i będziesz się czuć bezpieczniej a on by dał ci skierowanie na cc to byłabyś spokojniejsza i wszysko by się ułożyło w całość
Jeszcze raz powtórzę że ciąża po in vitro jest wskazaniem do wykonania cc, nie mogą Ci odmówić skoro masz takie życzenie i ja osobiście ucuekalabym daleko od lekarza który mówi inaczej
Bylam na wizycie kwalifikujacej u lekarza w klinice ktorej sie lecze dotychczas tam tez mialam zabieg in vitro i ten lekarz mnie przez cala procedure in vitro prowadzil i jest on szefem calej tej kliniki, nie chcial dac skierowania na cc stwierdzajac ze mam dosc szeroka miednice :D ze dam rade a brzuch to nie torba ktora mozna sobie nacinac od tak... z ejesli bedzie potrzeba to wtedy mi zrobia cesare ale tak to oogolem nie ma wskazan medycznych i o...tak sie na tym zakonczylo.
Mam wrazenie ze tez ciezko wam sie polapac o czym pisze bo 2 lekarzy tu wystepuje, niby ta sama klinika, ale 1 z nich pracuje w innym szpitalu tzn odbiera porody w ktorym wlasnie nie chcialam rodzic. Pozostaje mi chyba tego 25.10 z nim pogadac teraz zeby moze jednak jesli zrobi mi cc to udac sie do tamtego szpitala i juz?? chyba ze z tym cisnieniem byloby cos nie tak to wtedy wizyta predzej.
 
dziewczyny robiłyście już zakupy typu pieluchy tetrowe, gaziki, płatki kosmetyczne, sól fizjologiczna itp itd, ogólnie kosmetyki dla dziecka. Macie jakiś namiar na sprzedawcę czy sklep internetowy? Dzisiaj już praktycznie pozamawiałam sobie rzeczy (po konsultacjach z pięcioma mamami :) ) na allegro, jeden sprzedawca ma wiele z mojej listy, ale weszłam na komentarze i przy pieluchach ma napisane, że są porażką po praniu. Doszłam do wniosku, że jestem totalnie zielona w temacie, nawet głupich pieluch tetrowych nie umiem wybrać :( wiem, że niektóre są takie sztywne w dotyku i takich na pewno bym nie chciała, ale przez net nie dotknę...
 
Mowilam mu ze chcialabym cc ale ze nie chce rodzic w szpitalu w ktorym on pracuje, poniewaz mialam tam usuwane torbiele ktorys rok temu i zle to wszystko poszlo, za rok mialam w innym szpitalu i byla ogromna roznica pod kazdym wzgledem - tylko dlatego , poprostu sie zrazilam.

Bylam na wizycie kwalifikujacej u lekarza w klinice ktorej sie lecze dotychczas tam tez mialam zabieg in vitro i ten lekarz mnie przez cala procedure in vitro prowadzil i jest on szefem calej tej kliniki, nie chcial dac skierowania na cc stwierdzajac ze mam dosc szeroka miednice :D ze dam rade a brzuch to nie torba ktora mozna sobie nacinac od tak... z ejesli bedzie potrzeba to wtedy mi zrobia cesare ale tak to oogolem nie ma wskazan medycznych i o...tak sie na tym zakonczylo.
Mam wrazenie ze tez ciezko wam sie polapac o czym pisze bo 2 lekarzy tu wystepuje, niby ta sama klinika, ale 1 z nich pracuje w innym szpitalu tzn odbiera porody w ktorym wlasnie nie chcialam rodzic. Pozostaje mi chyba tego 25.10 z nim pogadac teraz zeby moze jednak jesli zrobi mi cc to udac sie do tamtego szpitala i juz?? chyba ze z tym cisnieniem byloby cos nie tak to wtedy wizyta predzej.
Może na porodów i położnictwie w tym szpitalu nie jest źle. U mnie strasznie narzekają na szpital a położnictwo zachwalaja non stop
 
dziewczyny robiłyście już zakupy typu pieluchy tetrowe, gaziki, płatki kosmetyczne, sól fizjologiczna itp itd, ogólnie kosmetyki dla dziecka. Macie jakiś namiar na sprzedawcę czy sklep internetowy? Dzisiaj już praktycznie pozamawiałam sobie rzeczy (po konsultacjach z pięcioma mamami :) ) na allegro, jeden sprzedawca ma wiele z mojej listy, ale weszłam na komentarze i przy pieluchach ma napisane, że są porażką po praniu. Doszłam do wniosku, że jestem totalnie zielona w temacie, nawet głupich pieluch tetrowych nie umiem wybrać :( wiem, że niektóre są takie sztywne w dotyku i takich na pewno bym nie chciała, ale przez net nie dotknę...
Kup pieluchy muślinowe one są dużo lepsze od tetrowych a po każdym praniu bardziej miękkie :)
 
Hej kochane podczytuje was co jakis czas i jesli mnie pamiec nie myli to wlasnie u was na forum byla rozmowa o metylowanej formie kwasu foliowego i wit b12. Czy moge prosic o link do tych suplementow :)
Dzis odebralam wyniki z poradni genetycznej
Kariotyp prawidlowy :)
Mutacju v-leiden brak
Mutacja mthfr i jestem homozygota :(
Genetyk powiedziala ze man zwiekszyc kwas foliowy do 15 mg ale wyczytalam ze zwykly moze sie nie wchlaniac.
Czy ktoras z was wie cos wiecej o tej mutacji ??
Kazano mi sie nie martwic bo mimo ze jestem nosicielem nie oznacza to ze bed3 miec chore dzieci
Ale to sie chyba tak nie da nie martwic
 
reklama
To ogolnie jezeli ciaza by byla po in vitro ale ksiazkowa i bez problemow to lekarz na cc sie nie zgadza?
Musi uwzględnić twoje życzenie co do sposobu zakończenia ciąży! Napisałam to w poprzednim poście :D tak mówi PTG i każdy lekarz powinien się dostosować jesli tego nie robi...trzeba zmienić lekarza bo to nie najlepiej świadczy o jego podejściu do ciąży tak wymagającej jaką jest ciąża po in vitro
 
Do góry