reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Twardnienie brzucha nie jest związane z ruchami dziecka. Występuje niezależnie i nagle, w różnych pozycjach. Nie jest to napięcie wywołane wystawieniem jakiejś części ciała dziecka, bo to jest naturalne.

Napisane na SM-G530FZ w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Czyli jak twardnieje tylko w dotyku to nie to ? Tak ze poczułam to może dzisiaj ze dwa razy a twardy mam często. Na boku mniej. Ja dzisiaj może pojadę do mojego gina. Zobaczę czy mnie orzyjmie. A te dwa razy co czułam to tak jakby bobas mi się ropychal ale macica była twardsza
Jak brzuch twardnieje nie wiem dokladnie to opisac, ale czuje wtedy caly brzuch tak jakby to bylo jakies cialo obce. Reka nie musze go dotykac ani nic zeby to poczuc...
 
Jak brzuch twardnieje nie wiem dokladnie to opisac, ale czuje wtedy caly brzuch tak jakby to bylo jakies cialo obce. Reka nie musze go dotykac ani nic zeby to poczuc...
Ja jak stoję mam twardy...jak się poloze na plecach to albo twardy albo miękki ale nie czuje tego. Czułam może dzisiaj dwa razy ze twardnieje ale to chyba był bobas bo wcale nie twardnial. Hahaha zaplatalam :) a bobasy szaleją juz mi w brzuchu. Tzn teraz jest spokoj zaraz sprawdzę czy u nich wszystko ok
 
Ja jak stoję mam twardy...jak się poloze na plecach to albo twardy albo miękki ale nie czuje tego. Czułam może dzisiaj dwa razy ze twardnieje ale to chyba był bobas bo wcale nie twardnial. Hahaha zaplatalam :) a bobasy szaleją juz mi w brzuchu. Tzn teraz jest spokoj zaraz sprawdzę czy u nich wszystko ok
Ja juz nie wiem i mysle ze nikt nie wie, po za tym przez opisy na forum ciezko. Najlepiej by bylo chyba jakbys popedzila do swojego lekarza on bedzie wiedzial jak Cie zbadac itd..
 
Ja juz nie wiem i mysle ze nikt nie wie, po za tym przez opisy na forum ciezko. Najlepiej by bylo chyba jakbys popedzila do swojego lekarza on bedzie wiedzial jak Cie zbadac itd..
No opisać bardzo ciężko :p a ja tylko detektor przylozylam juz kopniaka dostałam w sumie dlatego ze jak leżę na plecach to najbardziej czuć a na stojąco jeszcze nie :) pójdę może mnie przyjmie. Jak nie pójdę na ip i zobaczymy czy wszystko ok ale myślę że tak tylko ja się po prostu nie znam jak ma być :)
 
No opisać bardzo ciężko :p a ja tylko detektor przylozylam juz kopniaka dostałam w sumie dlatego ze jak leżę na plecach to najbardziej czuć a na stojąco jeszcze nie :) pójdę może mnie przyjmie. Jak nie pójdę na ip i zobaczymy czy wszystko ok ale myślę że tak tylko ja się po prostu nie znam jak ma być :)
Idz , bedziesz spokojniejsza, bo ogolem na tym etapie twardnienie jest zlym objawem , ale z drugiej strony kto to wie czy dobrze opisujesz i czy to to :D a do poniedzialku troche czasu do Twojej wizyty wiec po co sie zamartwiac?
Ja naczytalam sie o tych porodach za i przeciw i jestem glupia jak malo kiedy
 
Hej :)
Dziewczyny, macie jakieś artykuły na temat cesarek ? I tego że są bezpieczniejsze dla dziecka ? Bo pierwszy raz się spotykam z takimi teoriami. Poród naturalny tak jak Aniolkowa pisała jest dużo lepszy dla dziecka. Moja pani ginekolog powiedziała, ze jeśli nie ma konkretnych wskazan medycznych (a z tego co mówiła in vitro samo w sobie nie jest wskazaniem) to dla matki i dziecka lepszy jest poród siłami natury...
Oczywiście jest mnóstwo wskazań do cc, ale to są konkretne sytuacje.
Ja bym bardzo chciała rodzić naturalnie, ale niestety przy blizniakach ciężko o dobre ułożenie obojga maluchów i mój chłopczyk od dawna ma główkę na górze :D
Trzymam za Was wszystkie kciuki, za spokojny przebieg ciąż :)
 
reklama
Mi dr również mówiła że samo in vitro to nie wskazanie. Przecież oprócz poczęcia nie różni się od innych. U mnie problemem może być psychika. Przy pierwszym porodzie trafiłam na konowała, który nie potrafił mi pomóc. W efekcie całość wspominam w kategoriach traumy. Boję się że się zblokuję.
 
Do góry