reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

calineczkaa - i jak wizyta u ginki? Coś wyjaśniło się z tym usg? Uspokoiła Cię?

dziewczyny, które robiły NIFTY - czy też miałyście usg przed pobraniem krwi? Jak sie zapisywałam pani powiedziała, że najpierw usg, mam być w ogóle 4h na czczo przed badaniem... dziwne, na stronie było napisane, że nie trzeba być na czczo... ale ok. Dla mnie to nie problem... tylko mnie zdziwiło...
 
reklama
kate- nie mnie sie szyjka jeszcze nie skróciła. tylko sama w sobie naturalnie jest krótka bo ma 3 cm a chodzi o czeste kontrole bo jest strasznie wygięta( dlatego zawsze miałam problem przy transferach) i ogolnie jest duze ryzyko skrócenia sie, jak narazie ostatnio sie nie skrociła. mam wizyte 2.06 wiec sie okaze...

szkrabek- jak dla mnie to pierwsze pytanie -co zrobisz jesli okaze sie ze dzidzia jest chora. utrzymujesz ciaze czy zostawiasz. ja podjełam decyzje ze nawet chore zostaje i dlatego nie robiłam amniopunkcji bo sie bałam ze przez to strace ciąze.
po drugie najpierw zrobiłabym test pappa. ale na wynik troche sie czeka.
a po trzecie kiedy martwisz sie usg i jej przeziernością i wyszły by ci złe pappa to bym sie mimo braku kasy podjeła i zrobiła test nifty. chyba ze masz jeszcze wybór i zrobic amniopunkcje??
 
a jeszcze odnosnie testu nifty. to ja poszłam do swojej dr i ona rano zrobiła mi usg. potem pojechałam na umowiony test do kliniki i tam nie musiałam byc naczczo.
 
kiki - a w Polce można w ogóle usunąć ciążę? Nie mam pojęcia co zrobię i nawet nie jestem w stanie myśleć o czymś takim jak usunięcie... zaraz znów będę ryczeć... jutro robię PAPPA, w poniedziałek NIFTY. Zobaczymy co wyjdzie. Nastawiam się, że będzie wszystko dobrze i mam nadzieję, że zaczaruję ten test.

Dzis kolega z pracy do mnie zadzwonił, że mu mama zmarła i płacząc w słuchawkę mówił bym doceniała to codziennie, że mam jeszcze rodziców... mąż mnie musiał uspokajać po tym telefonie, a potem mówił - matko czy to wszystko akurat teraz musi na Ciebie spadać? :-)
Od razu zadzwoniłam do mamy i powiedziałam jej, że ją kocham. Ech co za dzień...
 
szkarbek można usunąć w przypadku poważnych wad genetycznych, tylko nie wiem czy test Nifty jest miarodajnym badaniem do tego celu, bo to test przesiewowy a amniopunkcja to test diagnostyczny a to jednak jest różnica. W po usg powinni ci dać ryzyko ZD, ZE, ZP wynikające z usg na osobnej karteczce nie dostałaś? przed wykonaniem testu PAPPA. Druga istotna rzecz amnio wykonywana jest do 15tc, więc jeżeli teraz zrobisz nifty i cos wyjdzie nie tak to nie masz czasu na amnio bo i tak Nifty tak jak pisałam nie jest 100% wynikiem dopiero amnio jest.
No i co do usg czasem lekarz jest dupa i jak byś poszła do innego to wszystko byłoby ok bo często jest problem z mierzeniem tej fałdy, a przezierność niby jest w granicach do 3, więc dramatu nie ma. Samo usg nie jest metodą nie omylną dobry wyniki to tylko 60-70% gwarancji nieomylności, a zły myślę że to podobna statystyka:-D
 
przeczytałam właśnie o NIFTY, że on nie uprawnia do usunięcia ciąży - dopiero amniopukcja...

Madziulka - super hiper, że u Ciebie książkowo! :tak:
 
liskka,
wg transferu - 12t6dz
wg USG CRL też 12t6dz
wg BPD 13t1dz - to jest wymiar dwuciemieniowy główki

kate_p7 ryzyka mi nie wyliczali, nawet nie wiedziałam, ze to robią... ale ja miałam samo usg, bez wizyty u lekarza prowadzącego, więc może dlatego...?
 
reklama
szkrabek ja poszłam do innego lekarza niż mój bo to musi być doktoro z FMF no i dostałam wszystko od razu po usg. Następnego dnia pojechałam zrobiłam PAPPA w invikcie, następnego dnia przesłałam na maila wynik testu (poziom białka, no i ilość f-hcg). Po 24h miałam maila od ginki ze jest wszystko ok po odbiór wyniku zaprasza do kliniki, tak stałam się właścicielem drugiej karteczki z statystykami, niby ważniejszej;-) ps. na dwa fora z tobą pisze:-D zobaczymy co liskka napisze w końcu dłużej jest w temacie.
 
Do góry