reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

calineczkaa - dziwiłam się, że Ciebie tu nie ma :-) ale na szczęście znalazłaś drogę ;-)i jak tam się czujesz? dzięki za odpowiedź ws clexane - uspokoiłam się. :tak:


Jutro mam wizytę u dermatologa, chcę zapytać o te nieszczęsne rozstępy, co zrobić by uniknąć nowych i co zrobić by te co mam z poprzedniej ciąży nie zrobiły się masakrą totalną... ciekawe co mi powie :happy:
 
reklama
Pani Jaworska, ja zazdroszczę tym, co już są w 20 tyg;-)Po badaniu połówkowym;-)
Idę za tydzień na USG, bo wtedy będzie 3 tyg od ostatniego, które miałam w 13 tyg.
Szkrabku, czuję się świetnie, zresztą od początku ciąży nie mam problemów z żadnymi dolegliwościami. Jedynie walczę z tą nieszczęsną cukrzycą;-(
Siedzę w domu i troszkę mi się nudzi, może wpadłabyś do mnie na herbatkę?:rofl2:
 
Calineczka witamy, jak wrażenia po prenatalnych? Robiłaś test pappa? Mierzysz sobie codziennie cukier? Czy nie ma potrzeby na razie,
Ojej jak lista się wydluzyla . A jeszcze nie tak dawno ja zamykalam, super :-) że jest nas coraz więcej
 
witaj calineczka, nareszcie dołączyłaś :) Fajnie, że wątek się rozwija :-)

liskka, kiedy masz następne ktg i wizytę u lekarza? Bo chyba wtedy Twoja gin zdecyduje co dalej jeśli poród nie nastąpi? A może lisek czekał do dzisiaj i w nocy się zacznie :) Ja jutro mam ostatnią wizytę u lekarza i dowiem się też co dalej.
 
Prenatalne były ok, przezierność zależy nie wiem od czego, ale różnie wychodziła, bo można powiedzieć miałam dwa razy USG prenatalne i wyszła 1,8, kość nosowa jest, przepływy 1,1, nie ma żadnego rozczepu, przepukliny, na tamten moment było wsio ok, więc nie robię testu Pappa, bo nie widzę takiej zasadności, poza tym każde dziecko bym urodziła;-)Teraz się chyba rozchodzi o to, czy narządy prawidłowo pracują i czy serduszko też jest w porządku, ale to wyjdzie dopiero na połówkowych.
Mierzę cukier 4 razy dziennie, dodatkowo dostanę insulinę na noc, trochę jest to upierdliwe, ale pomału się przyzwyczajam:-)
Co do badań to mocz mam książkowy, tylko muszę patrzeć czy nie ma w nim ketonów, i teraz będę niedługo robiła morfologię, narazie nie suplementuję się żelazem, ale widzę, że z miesiąca na miesiąc moja morfologia idzie w dół, więc niebawem pewnie też będę je brała.
 
Anulla28, jutro mam ktg i wizyte. Moja gin mowila ze maksymalnie czeka do 41+2 dni jesli wszystko jest w porządku, wtedy juz ktg dwa razy w tygodniu. Jesli nic nie ruszy to wtedy wywoływać trzeba juz poród.
Dzisiaj tak sie dziwnie wiercił i mam wrażenie ze brzuch jest niżej ale pewnie sie mylę.
Moze tej nocy nas zaskoczy :)

A ty jak tam?

Calineczka , witaj ! :-)
GizaS , mi sie w kalendarzu pojawia totalnie pomieszana numeracja . :-)
 
Witam nowe mamusie :-). Życzę spokojnej ciąży :-). Cieszę się, że wątek na nowo się wypełnia :-)


Lisska dziś Twój termin :-) i widzę, że cisza :-) u Anuli też, tak samo u mnie. strasznie dużo chodzę, ruszam się, sprzątam i nic to nie daje. Dzisiaj mam trochę bezbolesnych skurczy. I tyle.
Zjadłam sobie dzisiaj ostatni, przedporodowy kebab :-)
 
Dziewczyny a co myślicie o szkole rodzenia w 18 tyg ciąży?
Pytam, bo chcę rodzić w Bródnowskim, natomiast tam szkoła rodzenia kosztuje 450 zł, więc odpada, mój lekarz prowadzący może mnie oprowadzić w każdej chwili po Oddziale i pokazać co i jak, więc nie idę tam, myślałam o Bielańskim, bo mam najbliżej, tylko szkoła się zaczyna 5 czerwca, to będzie mój 18 tyg ciąży. Co o tym myślicie, nie za wcześnie. W bielańskim nie ma szkoły rodzenia w wakacje, chyba kolejny kurs rozpoczyna się we wrześniu, ale nie ma jeszcze zapisów, a boję się, że obudzę się z palcem w nocniku. I szkołę rodzenia trzeba skończyć najpóźniej na 5 tyg przed planowanym porodem.
 
calineczkaa - z chęcią bym wpadła na herbatkę, ale na razie jeszcze moje wyjścia z domu są kontrolowane ;-) Z reguły sama to tylko do lekarza jeżdżę. Z resztą Ty chyba na drugim końcu świata (dla mnie) mieszkasz :-) Ja mieszkam na południu Warszawy, zaraz przed Piasecznem...
może jak drugi trymestr pełną gębą do mnie zawita to wtedy się umówimy na jakąś herbatkę? :-)
 
reklama
calineczka bardzo dobra decyzja o teście pappa, ja drugi raz bym nie robiła, sam stres skoro usg ok wychodzi to z maluszkiem jest ok, a wiesz co będziesz miała ?
Ja do szkoły rodzenia zaczęłam chodzić od 26tc- ja jestem nie zadowolona ale większość dziewczyn tutaj sobie chwaliła,
Coś te majowe maluszki nie pchają się do nas ;-)ja ktg mam co tydzień i jak na razie ok, jak to gin stwierdził- pozamykane na cztery spusty :-D
 
Do góry