reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
dziewczyny a to "kolanko łokieć" to co to jest bo ja nie znam jeśli chodzi o te wzdęcia. Marcelka ma taki twardy brzuszek widać ze kupki nie moze zrobić, będę wdzieczna za wytłumaczenie kolanko, łokieć.

Esiek to jednak moją koleżankę widziałaś, jej malutki ma faktycznie ma zapalenie opon mózgowych i na razie nie wiadomo co z nim będzie mam nadzieję że wszystko będzie dobrze ale dziewczyna jest załamana.

A Esiek i przyszła dziś pościel ta minky od tej pani co mi podawałaś superaśna jest
 
Cześć

Madzia 76 - kurde przykro mi bardzo. Możesz ja pocieszyć, że mojej przyjaciółki synek urodził się w 34tc i przeszedł też zapalenie opon w identycznej sytuacji - wody płodowe zielone. Spędzili w szpitalu 3 tygodnie ale młody teraz ma 2,5 roku i zdrów jak ryba! A z tego co pisałaś ona miała donoszoną ciąże więc na pewno będzie lepiej. Ale wiesz, myślę że to może nie oni było co ja widziałam bo Ci mieli dziecko z sobą, a przecież z zakażeniem opon pewnie by go trzymali na neonatologi... Nie ważne z resztą. Byle mały zdrowiał.

A moj M. dziś odebrał całe zamówienie z apteki dla Gośki - także jestem zaopatrzona na miesiące w sól fiziolog, gaziki, czopki glicerynowe, paracetamolo w czopkach, wit C w kroplach, wapno w syropie, neotoremntion na odparzenia (podobno alantan i bepanthen się chowaja przy tej starej masci) i wiele wiele innych. Byłam też zaskoczona bo dostałam z apteki masę gratisów - śliniczaki, skarpetki, kawę Mamma Coffe, linomagi itd. Co prawda zamawialiśmy w aptece, którą firma m. obsługuje w tematach marketingowych wiec myśle ze stąd tyle gratisów ale i tak mi miło :)

lisska, Agawaa - super, że wizyty owocne !

Ema
- to możesz spokojnie czekać dalej :)

montana - a gdzie fotka wózka dla ciotek?
 
Agaawa, Lisska gratuluję udanych wizyt
1zIggET8dLQXapoHBAA7


montana super ze masz juz wozeczek w domu.... :tak:
 
Madzia, tą "metodę" lat temu 40 przekazała dr pediatra mojej mamie jak mój brat miał problemy z brzuszkiem i to nic skomplikowanego. Delikatnie dociaga sie prawym kolankiem do lewego łokcia i lewym kolankiem do prawego łokcia. Ciężko tak wytłumaczyć na sucho ;) szukałam jakiegoś filmiku czy coś ale znaleźć nie mogę. Ćwiczenie to najlepiej robić po kąpieli jak dziecko jest tak fajnie naoliwkowane i mama zawsze robiła tak: masaż brzuszka że dłonie delikatnie przesuwasz od góry brzuszka na boki, potem łokieć kolanko i na koniec jeszcze samymi nóżkami podginac do brzuszka (tak jak na tym filmiku na początku Sposoby na kolkę u dziecka - YouTube ). Żadne z 8 wnuków nie miało problemów z brzuszkiem jak babcia je wyściskała ;)
Na samo zatwardzenie też miała sposób którego ja akurat teraz bym nie zastosowała ale co innego było te 40 lat temu ;) mój brat dostał łyżeczkę wody "surowej" z kranu.
 
Tez slyszalam ze Infacol robi cuda i tez zakupilam. Ale oczywiscie zamierzam konsultowac choc slyszalam ze wiele mam daje profilaktycznir 1 krople przed jedzeniem i to i tak pomaga bardzo ;)

A metody babc typu łokiec-kolanko uwazam ze sa niezastapione. Wtedy nie bylo tyle chemii, sztucznosci a kobiety sobie radzily wiec nic tylko korzystac.

Madzia - a jaki wzor wzielas i jaki kolor minky? Tez masz taki gruby kocyk na zime bo tam mozna bylo wybrac grubosc ocieplenia.
Ja jeszcze od niej zamowilam w tamtym tygodniu chustke na szyjke z minky i tez juz dostalam.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, ja juz po wizycie. Wszystko ok. Nasze dziecko waży całe 180 g. I najważniejsze It's a BOY !!! na 99,9 %. Pokazał sie w całej okazałosci !! Jakoś mało wstydliwe te moje dziecie.

Niestety badanie z glukozą do powtórki... ale za miesiąc wiec może jakos dam rade
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry