reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Kasik, Magda do 15.11 jestem na zwolnieniu a co dalej to jeszcze nie wiem. Podejrzewam, że jeszcze wrócę na 2 tyg do pracy a wtedy faktycznie 27.11 lepiej pasowałby mi na spotkanie

Syllka mi koleżanki polecały sklep Mama i Ja przy Grunwaldzkiej. Ponoć ceny są wysokie, ale jakbyś chciała pooglądać, uzyskać porady to jest to super miejsce. Na stronie internetowej ceny mają niższe i jakby co, można potargować się i schodzą z cen. Jest jeszcze hurtownia na Jaśkowej Dolinie ale nie znam opinii o niej. Osobiście jeszcze nigdzie nie byłam. Jak tam na wizycie u lekarza?

Kotuska współczucia z tą glukozą :baffled:

Montana Twoja szefowa rozum straciła! Mam nadzieję, że przeszły Ci już wyrzuty sumienia. W końcu teraz ZUS Ci płaci a nie ona. Szczerze mówiąc nie wróciłabym już do tego babsztyla do pracy. Dzięki za info co do wózka, już zapisałam sobie model:tak:

Ema faktycznie brzuszek masz mały. Tak jak napisałaś, pewnie zasługa wzrostu:tak:
 
Ema ale malutki cudny brzuszek! Ty to wysoka jestes, miał miejsce dzidzius, nie musiał się do przodu wypinac:))

olusia jak tam brzuszek? Mam nadzieje, że lepiej.

Kasik myśle ze w wielu kwestiach miałybyśmy podobne zdanie, gdybyśmy przy soczku przegadały całą noc - notabene musialybysmy sie tak spotkać, mogłoby być bardzo ciekawie i inspirujaco:-D. Ja tez na wiele rzeczy patrzę inaczej niż kiedyś i zdaje sobie sprawę z wielu trudnych chwil w biznesie. Ale dalej mi zostało takie myślenie idealistyczne, ze wiele rzeczy zalezy od nas.

No nic - to nie miejsce na takie dyskusje. Mam nadzieje ze wszystkie z nas z tego wątku szczęśliwie przejdą na macierzyńskie i wrócą do pracy, a jak nie to los ześle nam coś jeszcze lepszego. I w to chce wierzyć.
 
Kotuska mi lekarz powiedziała , że zamiast glukozy 75 g ( gdybym nie mogła ) mam wypić puszkę coli i tak samo zrobić badanie poza tym w naszym labo proponujemy laskom zamiast glukozy ( jeśli mają problem ) to żeby zjadły obfite śniadanie i dalej już tak samo jak w przypadku glukozy pobranie krwi . Lekarz nie powinien Ciebie zmuszać po raz kolejny bo skoro odpłynęłaś teraz po glukozie to potem może być jeszcze gorzej i można zapaść w śpiączkę cukrzycową - niestety znam przypadki , że mimo wszystko lekarze każą powtarzać badanie . Możesz też zrobić HbA1c to jest badanie , które pokaże czy przez ostatnie 3 miesiące nie miałaś zbyt wysokich cukrów - jeśli jest w normie to ok natomiast jeśli powyżej to znaczy , że w ciągu ostatnich 3 miesięcy regularnie miałaś podwyższony cukier i jest ryzyko cukrzycy ciążowej . Podpytaj więc lekarza o te badania bo nie chciałabym wchodzić w jego kompetencje - niestety lekarze nie lubią jeśli analityk medyczny podpowiada kobietom jakie badania mają robić bo przecież tylko lekarz może o tym decydować .
 
Bardzo ładny ten wózek Pajero.
W sklepie Mama i Ja byliśmy w Gdyni i faktycznie ceny wysokie - skusiliśmy się tylko na reczniczek kapielowy :)

Ja jestem troche przygnebiona po wczorajszej wizycie i szczerze mowiac nie wiem co dalej... Moim lekarzem prowadzacym jest nasz ordynator ginekologii i jak pokazałam mu opis z badan prenatalnych to stwierdził, że tętnice maciczne mają jeszcze czas, aby sie poszerzyć - chociaz dr Chmielewski w Gdyni stwierdził że już powinnam dostawać zastrzyki. Jak zapytałam czy wie na podstawie usg ile wazy teraz dziecko to stwierdził, że na tym etapie nie warto tego robić i że wazy się gdzies od 30 yug ciazy - chciałam porównac czy nasz maluszk poszedł z waga do góry bo tydzień temu wazyl 320gram.
Jeśli chodzi o moje łożysko przodujące to powiedział, że zero wysiłku fizycznego-nie musze cały czas lezec w łóżku ale odpuscic sobie dłuzsze spacery. Jeśli dotrwam do 37tygodnia ciazy to bede miała robioną tzw. cesarkę zimną- tzn bez akcji porodowej. Jakby zaczeło się dziac cos wczesniej to wtedy on skieruje mnie na szpital w Gdańsku.
Podczas badan prenatalnych nie mogl zbadac serduszka ze wzgledu na przeziernosc tkanek - i niestety moj ginekolog kazal jechac znow doGamety aby je zbadali - nie wiem czy nie ma odpowiedniego sprzetu aby to zrobic czy boi się odpowiedzialności...
W nocy słabo spałam bo już nie wiem co robic. Napisałam przed chwila do Dr Czech sms-a wytłumaczyłam mu pokrótce o co chodzini zapytałam, czy byłby w stanie zbadac serduszko i skontrolowac te tetnice maciczne u siebie w Gdyni. Widze ze wyjdzie na to, że podwójnie place za wizyty a moj ginekolog jest tylko od tego aby wypisywac zwolnienia i wysyłac na morfologie...
 
Oddzwonił do mnie dr Cz - mam iść do lekarza który wykonuje badania prenatalne - miałam uzgodnione ze dr Chmielewski 17.11 weźmie mnie przyjmie miedzy pacjentkami i zbada serduszko jakby moj lekarz nie byl w stanie poprosze go aby spojrzal wtedy tez na te tetnice - na wszelki wypadek zarejestrowałam się do dr Zabul któey tez wykonuje bad prenatalne ale to juz prywatnie.
 
dziewczyny zdaje mi się czy któraś z was pisała, że ma dla maluszka przytulankę z dźwiękiem bijącego serca mamy >??
chcę kupić Adzie ale na allegro znalazłam kilka, zastanawiam się między tymi:
CLOUD B PRZYTULANKA POZYTYWKA - bicie serca matki (4689032335) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
przytulak_01.jpg

i taką
CLOUD B PRZYTULANKA POZYTYWKA - bicie serca matki (4689032335) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. owieczka jest słodka <3
4731744894.jpg


ta druga włącza się na głos dziecka,a jak pierwsza? czy ta lampka na brzuszku misia nie przeszkadza? nie nagrzewa się?
te maskotki są mięciutkie całe czy system w środku jest wyczuwalny ? z tego co widzę to obie są sporej wielkości. aaa i czy można wyjść ten system ze środka całkowicie żeby wyprać miśka.
Coś kojarzę,że któraś z was pisała i chyba ma tę z pierwszego linka:)będę wdzięczna za podpowiedzi :-)
 

Załączniki

  • przytulak_01.jpg
    przytulak_01.jpg
    70,9 KB · Wyświetleń: 45
  • 4731744894.jpg
    4731744894.jpg
    52,5 KB · Wyświetleń: 35
Ostatnia edycja:
reklama
Elleni !!!! Jakas telepatia - ja wlasnie przegladam te aukcje ;) Co prawda nie ja o tym pisalam ale teraz patrze i tez chyba kupie. Fajna sprawa.

Labo - to juz wiem skad twoj nick sie wzial ;)

Syllka - przykro mi ze musisz latac. U mnie tez tak bylo ze usg inny gin robil i tak ot :/ Dasz rade.

Madzia - jak synek tej twojej kolezanki? Wczoraj jak wychodzilam jedna para na porodowce tak strasznie plakala i sie tulila - mam nadzieje, ze to nie oni.
 
Do góry