reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Magda lista to podstawa, chyba że ma się duuuży zapas gotówki ;-) te rzeczy z pierwszego roku są wg. mnie tylko na 'chwilę' i co rusz potrzebny kolejny rozmiar więc nie chciałabym mieć ich za dużo. Co do zimowych rzeczy to ja bym poczekała do zimowych wyprzedaży bo mniej więcej będziesz znała rozmiar. Standardowo letnie są od czerwca/początku lipca a zimowe od grudnia.

Ona ja kombinezon kupiłam 62 bo na razie nic nie wskazuje na duże dziecko ;-) przypuszczam że grudzień/styczeń bez problemu będzie chodzić w rozmiarze 56 więc kupiłam o rozmiar większy aby starczyło do okolic marca. Jak będzie trochę większy też nie szkodzi - to akurat może być wg. mnie większe (dziecko spędzi w nim czas leżąc w wózku), gorzej z body/śpiochami bo jeżeli są za duże wydaje mi się że maluchowi będzie niewygodnie.
 
reklama
Infinity trzymam kciuki za jutrzejszy wynik i jak najszybszą wizytę.
Dziewczyny co do ciuszków to ja powiem tak ja mam chyba juz wszystko co potrzebne i nie potrzebne. Esiek np. Ty nie kupowałas sukieneczek a ja wiem ze moja mała nie specjalnie je ponosi ale byly takie piękne że nie mogłam się oprzeć i oczywiście nakupywałam. Co do body to ja mam też ze 30 szt. z długim rękawem i troszkę mniej z krótkim.
 
Niepokorna - ciezko teraz z tymi mieszkaniami nie? U nas ceny poszly tak w gore ze szok i do tego teraz wakacyjny przestoj... smutno mi ze nic nie znalezlismy bo nawet gosci po urodzeniu juniora nie mamy co zapraszac bo sie nie pomiescimy:(

Jogo - tak te kopniaczki i ruchy sa najwspanialsze w ciazy juz sobie mysle ze bedzie mi bez nich smutno hihi:) Co do upalow to napewno ci ciezko - moja mama co chwile powtarza ze dobrze ze mnie teraz nie ma w Polsce bo dopiero nie dalabym rady...

EmiliaM - ja pierwsze takie wyrazne ruchy poczulam w 18 tygodniu... trzymam kciuki za twoja piatkowa wizyte.

Infinity - mam nadzieje ze wyniki beda juz jutro, napewno wszystko jest oki a one tylko to potwierdza - trzymam kciuki.

Ona, Infinity - juz szalejecie z wyprawka - Esiek bardzo dobrze napisala Wam o ciuszkach. Ja powiem ze ciuszkow na okres 0-3 miesiace prawie nic nie kupilam - dlatego ze wszystkie znajome mi zaraz paki po swoich dzieciaczkach daly do tego a to w pracy mi cos kupili a to inni znajomi i powiem szczerze ze ciuszkow na ten okres mam zdecydowanie dwa razy za duzo - dzieciaczki w tym okresie i tak najlepiej czuja sie w spiochach i nie ma co przesadzac - ja jak bylam na zakupach to kupilam juz rozmiary wieksze - takie bardziej wyjsciowe:) Wasze dzieciaczki urodza sie zima wiec szukalabym moze takich troszke zimowych rzeczy typu kombinezoniki bo one sa drogie a teraz mozna za fajna cene je kupic.

Esiek - i dobrze ze zrezygnowalas z dalekich wojazy - a nad polskim morzem tez jest pieknie - tylko teraz te upaly daja popalic - ale zawsze to jakis relaks i mezus sie odstresuje. Co do imrezki sama nie wiem - sa rozne lokale - tak jak pisze lenkabar - zalezy czy jest w nim glosna muza, czy sie pali fajki- teraz wakacje to tlumy napewno beda ale z drugiej strony to tylko dwie godzinki nie mozna swirowac, chociaz powiem ze moj maly juz w takim etapie ciazy nie znosil wysokich dzwiekow i glosnej muzy nawet do kina juz nie chodzilam bo strasznie skakal i ja sie zle czulam.
 
Mam pytanko odnosnie prania - teraz na tapecie mam wszystko od lozeczka i kocyki... piore posciel ale nie wiem co zrobic z takimi rzeczami jak np beciki, ochraniacz do lozeczka, przybornik normalnie prac w pralce? mam tez taka kolderke i podusie do wozka ktora nie ma poszewki czy takie rzeczy tez normalnie moge prac? a co z kocykami takimi robionymi recznie - dostalam kilka takich z mieciutkiej welny to to chyba recznie co?
 
Zuzia no właśnie te kwestie też każdy musi 'przekalkulować' boja raczej od nikogo w 'spadku' ciuszków nie dostanę a tych na prezent spodziewam się również tylko od najbliższej rodziny i będą to raczej rzeczy o które poproszę więc w kwestii ubranek raczej muszę liczyć na siebie ;-) ale zrobiłam generalnie tak jak napisałaś bo do 3 mies. mam praktycznie same body i śpiochy i dosłownie chyba z 2 pary spodenek i kaftaników (plus kombinezon bo tak jak piszesz jest to droższe i wiadomo że i tak na 100% potrzebne;). Takie rzeczy wyjściowe jak sukienka, bluza czy jakiś komplecik kupiłam właśnie w rozmiarze na lato czyli 6-9 miesięcy :tak: wiem że wcześniej to ani maluch ani ja z tych wyjściowych rzeczy racze nie skorzystamy ;-):-)
 
Esiek mnie też marzy się hel może jeszcze w sierpniu coś wykombinujemy. Co do klubów to moja koleżanka była chwilę na moich urodzinach w klubie ale źle się czuła i szybciutko z mężem uciekli i ja to rozumiem.

Dziewczyny co do ciuszkow to ja mam już ich górę ale zaczynam zastanawiać się mad reszta akcesoriów typu kosmetyki pościel nożyczki do pazurków laktator pieluszki itd kiedy zacząć je kupować.?
 
Zuzia z takimi pytaniami to się zawsze dzwoni do mamy ;-) One wszystko wiedzą :tak: ale ja bym chyba to wszystko na ręczne, delikatne pranie wrzuciła.

Madzia ja jutro z M jadę po właśnie takie rzeczy do hurtowni, pewnie jeszcze nie wszystko zakupimy, ale już sporo. Nie dziwię Ci się, że nie wytrzymałaś i nakupowałaś sukienek :))))) mój Synek też ma mnóstwo maleńkich jeansów, sztruksów, eleganckich polówek i sweterków i myślę, że przynajmniej na odwiedziny gości i różne "okazje" na pewno będziemy się stroić. A dziewczynka to juz w ogóle :)

Infinity właśnie doczytałam- trzymam bardzo mocno kciuki za pomyślny wynik! Z resztą innej opcji nawet nie biorę pod uwagę- musi być dobrze i już!!!!!
 
Mam pytanko odnosnie prania - teraz na tapecie mam wszystko od lozeczka i kocyki... piore posciel ale nie wiem co zrobic z takimi rzeczami jak np beciki, ochraniacz do lozeczka, przybornik normalnie prac w pralce? mam tez taka kolderke i podusie do wozka ktora nie ma poszewki czy takie rzeczy tez normalnie moge prac? a co z kocykami takimi robionymi recznie - dostalam kilka takich z mieciutkiej welny to to chyba recznie co?


No tak to jest jak sie dolaczonych ulotek nie czyta tylko od razu na forum hihi :-D ;-) a na ulotce wszystko wyjasnione:-D

Madzia - ja takie gadzety tez kupowalam jak poprostu byly w promocji - tyle ze tu w Uk te promocje to sa naprawde promocje i czesto mozna cos upolowac na tanie pieniazki... butelki, podgrzewacz, czy laktator kupilam juz podajze w 9 tygodniu bo byla promocja...

Mi to brakuja jeszcze takie drobne rzeczy - nie mam nic z kosmetykow ale chyba i tak nie bede na poczatku uzywac, nie mam tez nic z apteczki do dziecka ale tu to nawet nie wiem co bym miala kupic - kupowalyscie cos na zapas? no i nie mam termometru jaki polecacie taki do ucha? nie wiem co mi jeszcze brakuje musze przejzec te wszystkie zapiski kiedys dziewczyny tutaj pisaly cale listy mam je gdzies zapisane...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzięki dziewczyny za opinie dot. wyjścia noca. Każda z Was ma wiele racji i z każdą się po części zgadzam. Wiem, że i tak się tam bawić nie będę bo ciągle będę myśleć "czy nie za głośno" itd. Z drugiej strony chciałam to potraktować jako "terapię" dla siebie, żeby żyć normalnie. Zobaczymy co postanowię, na razie myślę, że jak zbierzemy się tam ok 22.00 to na pewno będzie tam pustawo i może na półtorej godz pójdę, jeżeli później - raczej nie.

Infinity -
nie wiem w takim razie jak to jest wg. prawa z dostępem do własnego wyniku. Ja bym nie odpuściła i jeżeli tylko będzie -ciśnij ile się da. A my tu będziemy trzymać kciuki.

Madzia -
ja takie zakupy jak piszesz to chcę zrobić w sierpniu, część kupię jak pojadę zamówić wózek a kosmetyki to z Ziaji kupię tą Ziajkę calą serię więc gdzieś przy okazji w markecie bo tam teraz pełno sklepików Ziaji. Co do pościeli do łóżeczka, do wózka itd to mam już wybrane tylko zamówić zostało ale waham się nad kolorami i tak przeciągam :) Myślę, że ty to już spokojnie możesz kupować w końcu jestes caly miesiąc przede mną. Od września to ja juz chcę zacząć pieluchy kupować :)
 
Do góry