reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

peti no ja też do wózka moskitierę obowiązkowo zakupię, u mnie całe lato okna pootwierane i tego świnstwa jest munustwo.

majka fajne te pościele ja mam hopla na punkcie wszytstkiego co jest w kropki lub grochy :-)
 
reklama
Jogo: ja rodzilam w wodzie i bardzo bardzo sobie chwale. Owszem zdarzaja sie przypadki przedostania wody do pluc dziecka ale jest to bardzo sporafyczne. A bol naprawde byl o wiele mniejszy (w porownaniu z tym jak lezalam na lozku).... Teraz tez chyba bede sie decydowac na wode jesli cc nie bede musiala miec
 
Lilka, gratulacja dla szczęśliwych rodziców. Niech Malutka się zdrowo chowa.

Minni, bardziej bym skłaniała się do wagi ze szpitala. Wiem to na swoim przykładzie. Moja Zosia na początku kwietnia, na usg u dr, ważyła 3450 g, a w szpitalu 24.04, godzinę przed urodzeniem ważyła 2800 g. Tez nie dowierzałam. Myślałam, że to jakaś pomyłka.
No i jak się urodziła, to ważyła 2780 g, więc waga była bardzo zbliżona.

Genna
, ciekawa jestem, kto tam u Ciebie zamieszkuje.
 
Dziewczyny byłam dziś na spotkaniu z położną z mojej przychodni rodzinnej, abrdzo sympatyczna babka, zrobiła mi ktg serduszka malutkiej i pogadałyśmy sobie na różne tematy powiedziała mi żebym przychodziła do nie raz na tydzień czy dwa i będziemy sobie tak rozmawiały to takie coś w rodzaju szkoły rodzenia i powiem Wam ze mi się podobało i chyba skorzystam.

Do dziewczyn ze Szczecina pytałam o porodówki i ona poradziła mi pomorzany (mimo że jest z polic)
 
Madzia fajnie, że trafiłaś na taką położną :) ja z kolei dziś dzwoniłam do fundacji zrzeszającej położne, które mozna wynająć na poród w Zdrojach i też ciekawych rzeczy się dowiedziałam... długo by opowiadać, ale w skrócie powiedziano mi, że taka położna bardzo się "przydaje", bo ona zna szpital i cały personel i zajmuje się zorganizowaniem sali porodowej, żeby się nie okazało "przypadkiem", że wszystkie sale porodowe są zajęte (czyli w sumie taka trochę łapówka, żeby nie odesłali gdzie indziej jak to się tam często dzieje). 1500zł taka usługa kosztuje, oczywiście obejmuje przedporodową opiekę, cały poród (umówiona położna jedzie natychmiast jak dostanie sygnał) i jest z mamą po SN jakieś 3h, ogarnia laktację, pokazuje co i jak przy dziecku, a po cesarce jest przy mamie aż ta wstanie z łózka, zajmuje się dzieckiem, pomaga w pionizacji, myciu się, a nawet make up pomaga zrobić :-D:-D:-D

To ciekawe się robi z tymi Pomorzanami.. opinie coraz lepsze. I bądź tu mądra. A powiedziała czemu nie Police?
 
Ostatnia edycja:
mam 2 pytania
pierwsze czy my mozemy w ciazy chodzic do dentysty i brac znieczulenie do leczenia zeba?????jak myslicie>?

drugie to czy to prawda ze nie mozemy spac na prawym boku bo wtedy jest juz nie pamietam ale jakas glowna zyla zacisnieta i dziecko dostaje mniej tlenu czy to prawdA?
 
Ona z tego co wiem to jesli jest wielka potrzeba to mozna isc do dentysty ale trzeba go uprzedzić o ciazy i chyba wtedy daje inne znieczulenie. Moja kol miała nawet wyrywanego zeba w ciazy.
Z tym spaniem to tez słyszałam. Ale chyba jakoś typowo nie szkodzi. W końcu w nocy przekrecamy sie w rozne strony i nie bardzo wiemy co robimy podczas snu.
 
Ona w ciąży nie tylko można, ale TRZEBA chodzić do dentysty. Każdy gin Ci powie, że jeśli coś dzieje się z ząbkami, to źle to wpływa na dziecko, TRZEBA leczyć zęby w ciąży. Jest sporo ginekologów, którzy rutynowo wysyłają pacjentki na wizytę u dentysty, żeby sprawdzić czy nie trzeba czegoś wyleczyć. Z tym znieczuleniem, to wiadomo szkoły są różne, ale najwięcej dentystów od II trymestru juz spokojnie znieczula, ale specjalnym znieczuleniem dla ciężarówek

Co do spania, to niestety nie powiem :/ ale wiem, że dziewczyny maja taką wiedzę, nieraz pisały o tym. Ja się tak kręcę w nocy, że ta wiedza i tak na nic by się nie zdała ;-)
 
reklama
kurcze ja ogolnie nie lubie i sie boje dentystow ale cos mnie zab zaczyna mierdzic heh jeszcze sproboje paste zmienic bo ja tak mam czesto ze jak jedna myje jakis czas to pozniej mnie bola


a co do spania to kurcze ciezko jest wwylezec na jednym boku a ja uwielbiam spac na prawym
 
Do góry