reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Ona co do dentysty to tak jak dziewczyny piszą trzeba chodzić ja też nienawidzę dentysty i ide jak musze na szczęście na razie nic mnie nie boli tfu tfu ale jesli by tak sie zdarzyło że jakiś zaąb zaczął by mnie boleć to na pewno bym poszła. Są znieczulania dla nas więc teraz nie ma problemu.
Co do spania na prawym boku to ja nic na ten temat nie słyszałam, ale chyba nie za bardzo to jest szkodliwe bo jak śpisz to nie masz na to wpływu, jak moją małą coś ciśnie to ona mnie puka :-).

Lenka ta moja położna - bo chyba nazwę ją już moją powiedziała dlaczego nie police. Poród to tak jak wszędzie ale tam jest bardzo średnia opieka neonatologiczna i to mnie najbardziej przekonało. powiedziała ze tam bardzo dużo badań dzieciom robią zupełnie niepotrzebnych tz. bardzo kłują te dzieci a to dlatego ze wiele osób z neonatologi pisze prace na temat noworodków i mają żywe "okazy" tak to nazwała do do swoich badań, zabierają dzieci od ciebie nie mówią dlaczego i dostajesz malucha po 2 h. Powiem szczerze że ruszyło mnie to co powiedziała. Bo ja sobie poradzę bez problemu poród sn to będzie mąż i on nie da mi krzywdy zrobić a cesarka to cesarka i obojątnie chyba gdzie ją będę miała a neonatologia jest bardzo ważna. Na Pomorzanach ordynatorem neonatologii jest dr Rudnicki rewelacyjny pediatra leczył mojego syna od kąd skończył 2 tyg i wylądował w szpitalu z zapaleniem płóc (długa historia) ale super doktor od maluchów.
Co do tej fundacji Zdroje to też słyszałam o tych położnych. Mojej koleżnaki siostra rodziła tak 5 m-cy temu była zadowolona. Nieststy taka położna jest tylko w Zdrojach. Do cesarki raczej nie potrzebna. Ale jesli chesz tam rodzić to warto ją wziaść chociazby zeby cię nie odesłali, bo odsyłają kobiety bardzo.
 
reklama
Ona do dentysty koniecznie, ja byłam przed ciążą na kontroli i dentystka zaleciła aby pojawić się ponownie w 2 trymestrze nawet jak nic nie będzie się działo. W ciąży niestety zęby mogą sprawiać większe problemy niż normalnie a nieleczone poważniejsze przypadki mogą być w skrajnych sytuacjach nawet zagrożeniem dla malucha. Nie ma sensu ryzykować, szczególnie że pod koniec ciąży czy zaraz po porodzie zapewne ostatnią rzeczą na którą będziesz miała ochotę byłaby wizyta u dentysty ...

Co do sprania - lekarz jak go o to zapytałam potwierdził że powinno się na lewym boku. W necie jest sporo artykułów na ten temat. W skrócie sprawnie na lewym boku zmniejsza ryzyko poronienia, nie blokuje przepływów krwi (a więc i tlenu) do maluszka i jest najzdrowszym możliwym rozwiązaniem.
Dlaczego w ciąży warto spać na lewym boku? - SOSrodzice.pl
Prawidłowa pozycja do snu w ciąży - osesek.pl - ciąża, noworodek, niemowlę, wychowanie i rozwój dziecka, rozszerzanie diety
 
Hej Madzia, weszłam na forum zobaczyć czy nam coś Esiek napisała o swojej wizycie i odnośnie szpitali a tu Ty takie newsy piszesz! Coś okropnego, aż ciary przechodzą, że maleńkie dzieci sobie do swoich celów wykorzystują. No to teraz już na 100% moja noga tam nie postanie, choć i tak pierwsze miejsce u mnie to Zdroje, a potem Pomorzany. Mój M tak samo jak Twój mi wczoraj powiedział: po co Ci prywatna położna?! Przecież będę ja i nie dam Ci krzywdy zrobić :-D:-D:-D tylko powiedział, że musimy zacząć chodzić do szkoły rodzenia, zeby mu jakiegoś kitu nie chcieli wcisnąć, a tak będzie świadom co i jak :-D
 
Dziewczyny z tym spaniem to nie dajmy się zwariować. Przecież przez sen nie jesteśmy w stanie kontrolować na którym boku śpimy. A nie da się też spać cały czas w jednej pozycji. Rozmawiałam o tym z moją mamą i pierwsze słyszy coś takiego a 3 zdrowych dzieci urodziła. Myślę że wszystko z umiarem a będzie dobrze ;)
 
majak masz rację na pewno tego nie kontrolujemy jak śpimy więc myślę że naszm dzieciaczkom nic takiego sie nie dzieje a do tego chroni je pęcherz płodowy.

Lenka no ja też czekam na relację Eśka ale ona teraz sie opala :-D. Co do prywatnej położnej to ja ci powiem że chyba jesli bym się zdecydowała na sn to bym ją wzięła jesli byłaby taka możliwość, ja jeszcze pomyślę jak rodzić będę bo do końca nie wiem, wiem na pewno ze mam wybór. Ale chyba police coraz bardziej odpadają. Pojadę i zobaczę sobie te porodówki. W Zdrojach boję sie tej komercji i braku miejsc.
 
Madzia tez się tego przemiału z Zdrojach obawiam, ale mam tam pewne znajomości, więc postaram się je wykorzystać ;-) a jak się nie uda to chyba i tak zaryzykuję, najwyżej z prywatną położną, porozmawiam też z Sienkiewiczem co sądzi o prywatnej położnej. Fajnie, ze masz wybór czy SN czy CC. Tylko zagwostka teraz na co się zdecydować :tak: ale ja mimo, że nastawiłam się już troszkę na SN to też mi się wydaje, ze raczej będę miała CC. Ja jestem wąska, filigranowa i jakoś u siebie tego SN nie widzę.. zobaczymy co powie Sienkiewicz we wtorek. Jeśli będzie miał dobry humor :-D
 
Dziewczyny, oczywistym jest że nie chodzi o to aby się przywiązać do łóżka i nie ruszać ;-) Chodzi tylko o to że organizm mniej się męczy i lepiej pracuje w takiej pozycji a tym samym my lepiej odpoczywamy :tak: Tak więc np. oglądając TV lub kładąc się do łóżka może warto o tym pomyśleć ...


PS. W TESCO od 10.07 jest minus 30% na część kolekcji dziecięcej która nie podlega wyprzedaży sezonowej :-) Polecam też wyprzedaż na stronie C&A - kupiłam dwa zestawy body, trzypaki każdy po 17zł. Trzeba się tylko śpieszyć bo zanim skończyłam oglądać i doszłam do płatności to niektórych rzeczy z wyprzedaży już nie było :baffled:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Siaga organizer super!Bardzo fajne rozwiazanie,szczegolnie w malych pokoikach,sama chyba o takim pomysle:-)

Co do tego spania to raczej powinno sie ukladac na lewym boku.Moja Lucy siedzi z prawej strony brzucha wiec nie mam wyjscia,tylko lewy glownie wchodzi w gre.Poleze nieraz na prawym ale zaraz mnie gdzies tam kopnie wiec widocznie jest jej niewygodnie:confused:W nocy wiadomo nie da sie tego kontrolowac,ale i tak mysle ze nasze cialo wie jak sie ulozyc zeby maluchowi nie zaszkodzic.

Z ta prywatna polozna to jest dobry pomysl.Juz o tym pisalam ale przeczytajcie sobie dziewczyny ta ksiazke "Polozna"
Położna - Kalyta Jeannette za 33,92 zł | Książki empik.com


Milego dnia:-)
 
Do góry