reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Hej Dziewczyny,zrobilam badania we wlasnym zakresie na obecnosc cytomegalii i okazalo sie ze jestem zarazona.Jest to pierwsze badanie i nie jest do konca miarodajne,zeby miec pewnosc musze je powtorzyc w ciagu 2 tyg.Moj lekarz mnie uspokaja ze wszystko z corcia jest ok itd,ze dziecko nie musi wcale sie zarazic.Mialyscie moze stycznosc z tym paskudnym wirusem?
Pozdrawiam Was serdecznie.
 
Labo IgG 427 , IgM positive, ale pisza ze to jeszcze niczego nie dowodzi,ze moze to byc srtara infekcja i musze zrobic test DNA w ciagu 2-3 tygodni.
 
No i tez przegapilam ten program o Invitro - Lilia dzieki za info moze zalapie sie na powtorke w srode...

Niepokorna - no to gratuluje chlopczyka Olivierek piekne imie:) A ruchy napewno z dnia na dzien beda bardziej odczuwalne, u mnie juz sie dzidzia rozkrecila i codziennie daje odczuc ze tam jest:)

Jogo - ty siedz w domku jak mozesz - jeszcze sie w zyciu napracujesz, u mnie z ta praca nie jest zle ale wiadomo sa lepsze i gorsze dni i czasem czlowiek marzy o takim zostaniu w domku i leniuchowaniu...

Madzia76 - no widzisz w koncu maluszek dal sie zmierzyc - super ze wszystko pieknie teraz tylko patrzec jak da mamie kopniaczki:) Nie wiadomo jeszcze kto to ale taki uparciuszek to obstawiam kobietke:))

Peti - ja niestety kompletnie nie znam sie na badaniach wiec nie moge pomoc ale mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze tak jak doktorem mowi
 
Jogo nie no niestety tego uparciuch pokazać nie chciał, ale cieszę się wszystkie parametry są w normie i nie wiem tylko dlaczego doktor powiedział że następne usg w 20 tc a nie w 15-18 chyba jakoś tak powinno być?

Madzia lekarz się nie mylił. Ja prywatnie w Medicover robiłam prenatalne miedzy 18 a 22 tc, a na NFZ lekarz zlecił zrobić między 20 a 24tc. Zrobiłam w 18 tc a później 23 tc, teraz czekam do 28 tygodnia :)

Martaczi: a co u Ciebie? Ty już chyba też jesteś po USG.
 
Ja po kontroli. Kosmówka się przykleiła, nowych odklejeń lekarz nie wiedział. Mam się oszczędzać, a nasza Kruszynka nawet zamachała na początku ręką, niesamowite uczucie. Teraz czekam na badania prenatalne, mam je mieć 9 maja.
 
tak Minni dziękuję, że pytasz ja we wtorek miałam usg i u nas wszystko ok wszystkie wymiary w porządku:-)
Fotte super wiadomość:-D uważaj na siebie...
Niepokorna Ty jeszcze na lekach :szok: współczuję...
Sylwia zaglądasz jeszcze tu? co tam u Was?
Peti ja nie robiłam takiego badania lekarz oczywiście nie zlecił:no:
Madzia super że maluch wreszcie dał się zbadać :tak:
 
Martaczi: a ile Synek ważył? Moja Niunia ważyła dokładnie 23 tc nie całe 580g.

Ja miałam zlecone zrobienie cytomegalii jeszcze przed procedurą IVF, wyszło mi że już chorowałam i mam przeciwciała. Niestety nie chorowałam na toxoplazmoze i sama co ok.miesiąc badam się czy jest wszystko w porzadku, tak dla własnego spokoju. Od lekarza też nie dostałam żadnego skierowania by to sprawdzić, na najbliższej wizycie się upomnę.
 
reklama
szyszka87, martaczi oczywiście, że zaglądam na forum. Jednak jakoś czasu brakuje aby coś opisać i zawsze coś jest do zrobienia. Jednak po historii Fusun zabrakło mi nawet weny do pisania. Nawet nie jestem w stanie wyobrazić sobie bólu i smutku jaki teraz przeżywa :-(.

A u nas, cóż mały dzisiaj skończył miesiąc i wkroczył w "erę niemowlęctwa". Rośnie jak na drożdżach i staje się coraz bardziej kontaktowy. Ja już prawie zakończyłam papierologię poporodową i mam nadzieję, że odpocznę już od urzędów (swoją drogą to nienormalne, żeby tyle było do załatwiania po porodzie). Aby wynagrodzić sobie ten czas od kilku dni szaleję na allegro kupując małemu zabawki. Od wtorku kupiłam już matę edukacyjną, pianinko, stoliczek edukacyjny, puzzle piankowe i najfajniejszy zakup to FISHER PRICE USPOKAJAJĄCY KONIK MORSKI NIEBIESKI (4109533994) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. . To był strzał w dziesiątkę, Sierściuch szybko przy nim zasypia i widać, że bardzo mu się podoba muzyka :-). Mata edukacyjna jeszcze zbytnio go nie interesuje, a pozostałe zabawki są dla większego dziecka i czekają grzecznie w szafce na odpowiedni czas.

Teraz zastanawiam się nad misiem :-), póki co mój typ to Super misie 180 cm w nowych kolorach HIT !!! (4106467386) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. , ale to też będzie zabawka raczej dla paroletniego dziecka. A teraz będzie pełnił funkcję ozdoby pokoju Wiktora.

Zastanawiam się jakie zabawki będą odpowiednie dla takiego dziecka. Może podpowiedzą mi coś inne mamusie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry