reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
pp prostu w zlobku sa jasne zasady takie same dla wszytskich, a w domu latwiej wymusic na mamie, niz na Pani, ktora wie, ze nie moze pozwolic dzieciom wejsc sobie na glowe, bo nie ogarnie.
Jak dziecko raz, drugi i trzeci nie ma pozwoleniq zeby wstac np z lozka tylko ma lezec to 4go dnia juz nie bedzie wstawac. A jak przez 3 dni w koncu sie mu pozwala podniesc bo placze/zlosci sie/ nie chce lezec, to jasny sygnal, ze wsrto walczyc, bo wygram.
dokładnie u nas było to samo. U nas drzemki tylko w wózku a niania nauczyła go zasypiać samemu w łóżeczku. Działało to długo bo ok roku. Pięknie spał zwykle od ok 11 do 13. Miałam wtedy czas na zrobienie obiadu a niestety od ukończenia 2 lat drzemka out 😔 ale o 19 kąpiel przed 20 już leży pije mleczko i odpływa. A najgorsze u nas były drzemki jak miał 3 miesiące bo 15 min i on wyspany 😖 nie wspominam tego najlepiej bo co robić z takim malcem jak spać nie chce 😣 a zabaw jeszcze nie rozumie - dlatego spędzaliśmy sporo czasu na podłodze i ćwiczył obroty
 
Dziewczyny czy wasi mezowie tez sa takimi ....juz nawet nie wiem jak go nazwac co bardziej go okresla czy pi..da czy pierdola czy jeszcze co innego.Tak mnie dzis wkurzyl swoim postepowaniem i zrzuceniem kolejnej rzeczy na moje barki ze z nerwow sie poryczslam-dobrze ze nikogo nie bylo bo wylam jak wilk do ksiezyca.I jeszcze wkurza mnie to ze Misce nie pposeieca czadu ona tak placze jak ma z nim zostsc na 5 min.zebym sie umyla.Ona woli zostac z obca sasiadka niz z ojcem🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️i on nic nie robi zeby to zmienic mam wrarzenie ze mu tak wygodnie.
 
Dziś moja klinika to dodała 🤷chyba to nazwisko się przewilalo tu na forum
 

Załączniki

  • 25e7f6fd-99da-4b44-87fe-31fab19836ad.jpeg
    25e7f6fd-99da-4b44-87fe-31fab19836ad.jpeg
    59,6 KB · Wyświetleń: 87
Dziewczyny od kiedy mam sie martwic ze Misia nie mowi.Ma 19 miesiecy a gada pojedyncze slowa no i ma swoj jezyk.W zlobku mowia ze ona praktycznie dzwiekow nie wydaje,w domu tak a tam najgrzeczniejsza i najcichsza dziewczynka.Umowilam ja do logopedy tam zlobku, ale nie wiem czy to nie za wczesnie🤷‍♀️
 
Dziewczyny od kiedy mam sie martwic ze Misia nie mowi.Ma 19 miesiecy a gada pojedyncze slowa no i ma swoj jezyk.W zlobku mowia ze ona praktycznie dzwiekow nie wydaje,w domu tak a tam najgrzeczniejsza i najcichsza dziewczynka.Umowilam ja do logopedy tam zlobku, ale nie wiem czy to nie za wczesnie🤷‍♀️
teraz gdzies powinna ruszyc. Ogolnie ma czas do drugich urodzin. Teraz powinna zaczac powtarzac i nawet jesli po swojemu, ale coraz wiecej rzeczy nazywac. Moze gadac po swojemu, to dosc normalne w tym wieku. Moja dtarsza nawijala bez przerwy po chinsku, nie szlo zrozumiec. I wlasnie jak slonczyla poñtora roku to z dnia nq dzien zaczela cora wiecej sie porozumieqac. W wieku dwoch lat juz pieknie zdaniami mowila.
Wizyta u logopedy na pewno nie zaszkodzi, a na pewno Cie uspokoi.
 
reklama
teraz gdzies powinna ruszyc. Ogolnie ma czas do drugich urodzin. Teraz powinna zaczac powtarzac i nawet jesli po swojemu, ale coraz wiecej rzeczy nazywac. Moze gadac po swojemu, to dosc normalne w tym wieku. Moja dtarsza nawijala bez przerwy po chinsku, nie szlo zrozumiec. I wlasnie jak slonczyla poñtora roku to z dnia nq dzien zaczela cora wiecej sie porozumieqac. W wieku dwoch lat juz pieknie zdaniami mowila.
Wizyta u logopedy na pewno nie zaszkodzi, a na pewno Cie uspokoi.
No wlasnie ona nie chce powtarzac.tylko to co chce.gada to co zna i oczywiscie po niemiecku-mowi tak z akcentem i tak stanowczp po swojemu ze to bardziej niemiecki niz chinski🤣no i jak czasami cos gada woem o co jej chodzi ale ogolnie lipa.a dzis mi jeszcze pani ze zlobka mowi ze ona tam zadnych dzwiekow z siebie nie wydaje.
 
Do góry