reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciążowe objawy, bolączki i samopoczucie

To chyba nie mam najgorzej choć okres ciąży gdy nic nie bolało ewidentnie za mną ;-)
Dół brzucha i miednica mnie pobolewa. Brzuch czasem dość mocno. Na + jakieś 9-10 kg ale tym się nie martwię- przynajmniej dziś. I brzuch w sumie nie ogromny a nie mogę butów zawiązać i dziś wiązał mi M :-)
 
reklama
Izis spróbuj smarowac pięty mascia z nagietka(3,50pln)i kremem z wit. A (5pln) tydzień czasu,a twoje nogi będą jak nowe. A mam straszny kompleks zwiazany wlasnie z rogowaceniem piet...a taka mieszanka mnie uratowała. Acha i nie używaj pumeksu,tylko zaostrzy problem.
 
Dziękuję za radę bo dla mnie to też strasznie krępujące. Dużo gorsze niż jakieś hemoroidy :)
Te maści/kremy są do stóp, czy po prostu w aptece poprosić o coś takiego i pani aptekarka mi da "co ma"? :)
 
Dokładnie,to najzwyklejsze i najtańsze kremy/masci. Panie w aptece będą wiedziały o co chodzi. Mogłam sie pomylić tylko do tego,że nie pamiętam czy to krem nagietkowy i masc z witamina czy krem z witina i masc nagietkowa
 
caltha ja niestety też mam w tej ciąży cale mnóstwo takich małych brodaweczek na szyi, ale też zaczynają się robić pod biutem. Wogóle ich nie widać, ale jest przejadę ręką po szyi to tak jakbym była na plaży i pozostałości piachu miała na szyi.:-)
Podobno znika to po ciąży 15 tc i duzo mini brodaweczek na szyi/ciele - Ciąża i poród - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl. Na pocz. lipca będę z synem u dermatologa to zobaczę co mi powie.

Opuchnięta jestem też bez względu na to czy upał czy nie.

Mexi biodra niestety też sa moja bolączka, ale ja cały czas mam tylko nadzieję, że nie zacznie się rwa kulszowa, bo to już miałam w poprzedniej ciaży (przez 3 m-ce bez przerwy) i nie daj Boże jeszcze raz, a wtedy zaczynało się podobnie.
EwaEs współczuję tej cholernej rwy, bo wiem co to znaczy.:wściekła/y:

Gawit też mam drętwienie dłoni

Gorgusia też mam w domu ludzi od wiązania butów lub zapinania sandałów.:-)


Oprócz tego bóle kręgosłupa, stóp i takie tam inne - na szczęście te się zmieniają i nie jest monotonnie.:-D

Ale są i duże plusy tej ciąży nie wiem czemu, ale bardzo rzadko używam depilatora, bo mi włoski rosną bardzo słabe i bardzo mało, włosy mi się nie przetłuszczają, nie pocę się nawet w upały, nie wychodzą mi włosy ( w poprzedniej ciąży traciłam je strasznie). Ciekawe czy to się nie skumuluje po porodzie.:szok:
 
Izis, jak Caltha pisała, nogi Ci skaczą np. i Ty tego nie kontrolujesz.. czuje się z tym okropnie, zawsze zaczyna się wieczorem, jak już się położe, mąż nawet nóg za bardzo nie może pomasować bo od razu może dostać w pysk za przeproszeniem. Wcześniej tylko czuje, że coś się zaczyna i chop skacze noga np do góry.. żenujące potwornie i bardzo ale to bardzo denerwujące bo choć nie wiem jakbyś chciała nad tym zapanować nie możesz..
Bóle w stawach, drętwienia etc też mam.. wkurza mnie to w nocy, śpie na jednym boku chwilkę, budze się cała obolała i ledwo na drugi się obracam. Ostatnio jak dużo robie, to o dziwo rzadziej w nocy się budzę do wc, bo ze 2-3 razy a normalnie to z 6 razy jak nic.. i ledwo mogę się doczłapać bo wszystko zcierpnięte :-D
 
a macie dziewczyny tak, że jak się przewalacie w nocy z boku na bok to wam coś przeskakuje jakby w kości ogonowej? mam tak od kilku tygodni :( takie uczucie jak czasem się człowiek w.jednej pozycji sąsiedzi i kolano tak przeskakuje , nie jest to bolesne, raczej takie dziwne i aż.się mąż pytał co tak trzeszcze:)) ja się pocę niesamowicie w tej ciąży , stąd wiecznie .tłuste włosy , ale ma to tez swoje plusy bo moja sucha skóra troszkę .się poprawiła . przyjaciółka w ciąży też miała zerowy .wzrost włosów na ciele , ale podobno zauważyła to dopiero jak zaczęła duże ilości żelaza przyjmować ,może to taki efekt. uboczny? sama biorę żelazo już jakiś czas i owszem, na głowie przyrosty nędzne, na nogach nigdy nie miałam dużo ale.pod pachami nie nadążam z goleniem . nic to przy bólu zadka od rwy :( jeden plus że ani prania ani zmywarki nie tykam ,bo się schylić nie mogę :)) ech teraz tak patrzę i ten gupi srajfon mi przecinki i kropki wstawia gdziebadz . na dodatek błędów nie poprawia tylko jakieś głupie słowa wstawia. wybaczcie :)
 
Ostatnia edycja:
Żelaza nie biorę, a z tymi włosami mam tak od początku ciąży i bardzo się cieszę, bo zawsze miałam z tym duży problem.
Lilith też mam bóle stawów i tez problem z przerzucaniem się z boku na bok, raz robię to wolniej, bo wydaje mi się, że jak wolniej to mniej boli, ale dłużej. A innym razem staram się szybciej, żeby ból był krótszy. Bo jak się już przełożę na drugi bok to jakiś czas nic nie boli.
A do WC chodzę góra 2 razy w nocy, a nieraz tylko raz. Obudzę się krótko po tym jak zasnę i mi się nie chce wstać i zasypiam, a następnym razem jak się obudzę to boję się, że z bólu w kręgosłupie i miednicy i parcia na pęcherz nie zdążę do toalety.:szok:
 
reklama
nikomu kosć ogonowa nie strzela w nocy? :-D
Ja na szczęście nie wstaje do toalety w ogóle, wstawałam po osiem razy w pierwszym trymestrze i byłam tym wykończona!bo miałam nocne nudności i za każdym razem jak sie wybudziłam na siku to musiałam cos zjeść,bo inaczej nie dałam rady usnąć. Teraz za to w ciagu dnia latam co chwilkę, mała mi ciśnie na pęcherz i czasem jak dostane kopa to sie tylko modle, żebym zdążyła do toalety dolecieć :-))

A powiedzcie mi moje drogie, smarujecie brzuch specyfikami na rozstępy? Czy darowałyście sobie? Moja mama i jej mama miały rozstępy, ja póki co mam tylko na piersiach, ale to stare, sprzed kilku lat, jak gwałtownie przytyłam, teraz dosłownie kilka nowych tylko. Swędziała mnie skóra strasznie na początku ciaży, ale to chyba było przesuszenie, bo jak tak zbiorę palcami, to mam jeszcze luźną skórę na brzuchu. Zniosłam wszystkie smarowidła jakie miałam do sypialni i staram sie smarować co wieczór, ale nie bardzo mi idzie. Robię peeling tak raz w tygodniu szorstką gąbką albo rękawiczkami, brzuch i piersi też, w sumie chyba bardziej jako sposób na moje włókniaki i rogowacenie mieszków niż rozstępy.
 
Do góry