reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w liceum

no za to mnie wyrzucili.Powiedziala wychowawczyni ze albo sie sama wypisze albo mnie wykresla z listy.Jest tez jedno wyjscie.Załatwić lewe zwolnienie na coś zeby miec indywidualny tok

Wierzę i rozumiem, moja szkoła przez wszystkie lata była bardzo pomocna i wyrozumiała jeśli chodzi o dziewczyny w ciąży ale z nieznanych mi bliżej powodów (może przez zbyt dużą ilość ciężarnych co roku) teraz została podpisana jakaś ustawa z oświatą o tym, że mają prawo do usunięcia ze szkoły. Łączy się to jednak nie tylko i wyłącznie z ciążą ale z 50% nieobecności. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, to tylko wola dyrekcji czy wcześniej wydali ze szkoły czy nie ale tego nigdy nie wiadomo i tak jak ja gdyby ten przepis był kilka lat wcześniej, jakbym była w niższej klasie to tak samo, tym bardziej mając 18 lat i już brak obowiązku nauki, wtedy sugerują szkołę dla dorosłych. Nie wyrzucają bez żadnych możliwości, załatwiają inną szkołę albo dają czas na załatwienie jej samemu raczej.
 
reklama
Heja :) Ja się dowiedziałam o tym ,że jestem w ciąży w sierpniu byłam już w drugim miesiącu . Zrezygnowałam z dziennego LO i kończę trzecią klase zaocznie . Jestem teraz w 6 miesiącu i mimo rzucenia szkoły ze znajomymi z klasy utrzymuje super kontakt . Trzymają za as kciuki :) gdyby nie uciążliwe bóle brzucha na początku ciązy to nadal bym chodzila dziennie .



Trzymam za Was kciuki :)
 
Wiatam!
Mam problem i poczebuję porady. 8 grudnia skończyłam 16 lat i w ten dzień po raz pierwszy zdecydowałam się na współżycie z moim chłopakiem(on ma 18 lat), zabezpieczyliśmy się prezerwatywą, nie brałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Od tygodnia spóźnia mi się okres. Dzisiaj zrobiłam test ciążowy i wynik był pozytywny. Czy to możliwe że jestem w ciąży??!! Czy prezerwatywa mogła zawieść?? Może to po prostu zapalenie jajników??
 
witam, nie chcę Cię straszyć ale myślę, że to prawdopodobne, że prezerwatywa was zawiodła... może pękła, a Twój partner boi Ci się o tym powiedzieć? wiem, że to brzmi głupio, ale moja koleżanka miała taką sytuację podczas swojego pierwszego razu z tym, że tam się nie skończyło ciążą. uważam, że powinnaś pójść jak najszybciej do lekarza ginekologa, będzie już w stanie stwierdzić ciążę, do tego możesz zrobić badanie krwi. zdarza się, że testy się mylą oczywiście, ale lepiej jest mieć pewność. pozdrawiam i trzymam kciuki! pamiętaj, że ciąża w liceum to nie jest koniec świata, wystarczy, że poczytasz ten wątek, a przykład innych dziewczyn na pewno Cie utwierdzi w tym, że wszystko się da jeśli tylko się chce!
 
justynka pewnie tak, ale dziewczyny ci radza isc do gina..
i tak powinnas zrobic? bylas juz kiedys?
ALBO i na badanie krwi , bada sie tam poziom HCG
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie powiem, że się cieszyli, ale stwierdzili że to po części ich wina, gdyż nie poświęcali mi zbyt wiele czasu. Wydaje mi się, że nie przyjęli tego najgorzej. Mój tato jest wściekły na mojego chłopaka, ale mam nadzieje że mu to szybko przejdzie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry