reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Mam identyczne, dostałam od hematologa diagnozę trombofilia wrodzona, ale jednocześnie mam niedobór białka S i dodatni antykoagulant tocznia. Zalecenia: acard (podobno teraz ten lekarz już nie zaleca bez ciąży acardu), actifolin i B12 (100 mikrogr bez ciąży, 1000 w ciąży). Kwitu na heparyne nie wyszarpalam.
No właśnie mi napisał, ze w piątek wizyta. Póki co acard i metylowane. Ja nawet mogę na 100% kupować zastrzyki, lecz niech wypisze receptę. Jestem w 5tc
 
reklama
Mam identyczne, dostałam od hematologa diagnozę trombofilia wrodzona, ale jednocześnie mam niedobór białka S i dodatni antykoagulant tocznia. Zalecenia: acard (podobno teraz ten lekarz już nie zaleca bez ciąży acardu), actifolin i B12 (100 mikrogr bez ciąży, 1000 w ciąży). Kwitu na heparyne nie wyszarpalam.
Ta mutacja pai4 i mthcos tam to trombofilia wrodzona? Naprawdę
Jestem w szoku
 
nie rozumiem, ze uważasz ze jest za mały? Dlaczego? Jakby był y większy pewnie już byś się stresowała pustym jajem.
Okazuje się że ten z zeszłego pt to miał ok 1 mm a to był 5t 4d dzis 6t 1d i co prawda się powiększył sporo ale dokładnych wymiarów mi nie podała no i nie ma ciałka żółtego. Ale tak jak mówiłam nic tu nie poradzę pozostaje wierzyć że będzie dobrze :)
 
Ta mutacja pai4 i mthcos tam to trombofilia wrodzona? Naprawdę
Jestem w szoku
Przy przyjęciu do porodu lekarz ginekolog to wysmiala i powiedziała, że oni uwazaja tylko V Leiden za ryzyko zakrzepicy, więc wpisała w wywiadzie, że nie muszę być objęta profilaktyka p/zakrzepowa.
 
Okazuje się że ten z zeszłego pt to miał ok 1 mm a to był 5t 4d dzis 6t 1d i co prawda się powiększył sporo ale dokładnych wymiarów mi nie podała no i nie ma ciałka żółtego. Ale tak jak mówiłam nic tu nie poradzę pozostaje wierzyć że będzie dobrze :)
Ale to wszystko jest bardzo ładnie. Rośnie pęcherzyk i zaraz pojawi się pęcherzyk zoltkowy, zobaczysz (ciałko zolte jest na jajniku). Daj kropce czas by urosła i juz jej nie stresuj.
 
Ta mutacja pai4 i mthcos tam to trombofilia wrodzona? Naprawdę
Jestem w szoku
Te mutacje to nie jest trombofilia. Koleżanka miała dodatni antykoagulant tocznia, co wskazuje na aps.
Ja bym dała heparynę na twoje pai homo, jeśli kiedyś poroniłas... Podpytaj lekarza, a może nawet umów się do hematologa, w ciąży powinien cię w 7 dni przyjąć. Może zrobi ci badania dodatkowe i wdroży heparynę.
Gratulacje ciąży. [emoji1]
Acard bierzesz ?
 
reklama
Te mutacje to nie jest trombofilia. Koleżanka miała dodatni antykoagulant tocznia, co wskazuje na aps.
Ja bym dała heparynę na twoje pai homo, jeśli kiedyś poroniłas... Podpytaj lekarza, a może nawet umów się do hematologa, w ciąży powinien cię w 7 dni przyjąć. Może zrobi ci badania dodatkowe i wdroży heparynę.
Gratulacje ciąży. [emoji1]
Acard bierzesz ?
Acard biorę, w piątek dostanę heparyne😊 tydzień po terminie @ (trudno)
Doktor odpisał, ze wypisze mi w piątek na wizycie heparynę. Acard biorę wieczorem
 
Do góry