reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Mnie właśnie wyszedł zespół antyfosfolipifowy ;) a trombofilia w mutacji hetero...wiec według mnie zespol antyfosfolipifowy to jedno z pierwszych badan, które się wykonuje po poronieniu (do 6 tyg po poronieniu )

A czy warto zrobić to badanie jeśli mam za sobą 2 donoszone ciąże i 2 poronienia?

Jaki jest koszt mniej więcej takiego badania?
 
reklama
Pamiętam, że któraś z Was miala problem odnośnie plamień kilka dni przed miesiączką. Miałam kiedyś ten problem, 4 dni przed okresem plamienia (śluz podbarwiony krwią albo brązowy) potem to minęło, teraz mam to znowu...czy któraś z Was coś na to brała?
 
A czy warto zrobić to badanie jeśli mam za sobą 2 donoszone ciąże i 2 poronienia?

Jaki jest koszt mniej więcej takiego badania?
Ja nie mam dzieci ( jeszcze ;) ) ale jestem po dwóch poronieniach, lekarz po ostatnim poronieniu, które mialam w listopadzie wysłał mi listę badań, zrobilam je 2 tyg po poronieniu, tylko ja robiłam w alab wszystko, trombofilie, zespół antyfosfolipiofowy, ana, p/c przeciw antygenom łożyska, PAI...ja za wszystko zapłaciłam wtedy 2 tys zł. Mnie wyszły dwie mutacje hetero I właśnie ten zespół i do tego p/c przeciw antygenom łożyska. Lekarz powiedział że mutacje hetero nie mają za bardzo wpływu na poronienie, ale zespół juz tak. Od razu poszłam do hematologa, wizytę mam w lutym i mam dostać skierowanie na powtórzenie badań i jeszcze jakies inne rozszerzone. U mnie niestety muszę dziecko miało wady, więc to też mogło być przyczyną poronienia...
 
Pamiętam, że któraś z Was miala problem odnośnie plamień kilka dni przed miesiączką. Miałam kiedyś ten problem, 4 dni przed okresem plamienia (śluz podbarwiony krwią albo brązowy) potem to minęło, teraz mam to znowu...czy któraś z Was coś na to brała?
Poobserwuj, czy to jednorazowa sprawa, czy będziesz tak miała w każdym cyklu. Może być niski progesteron w II fazie cyklu (a więc problem z ciążą od samego zapłodnienia), wtedy beirze się progesteron po owulacji. Może też być polip. Ale mieliśmy tu forumkę, która nie miała niedomogi lutealnej i której wycięto polip a zdaje się, że mimo to nadal plamiła. @mohaaa ?
 
Cześć dziewczyny, z wielkim smutkiem dołączam do grupy.
Od roku staramy się o dziecko, oboje zdrowi, w październiku miałam drożność jajowodów - drożne, po miesiączce w listopadzie udało się. Marzyłam o tym, aby na święta być w ciąży. 16.12 widziałam plamkę na USG, której biło serduszko.
Po świętach zatrułam się, wymioty, temp do 37,4. Później po współżyciu pojawiło się plamienie bardzo delikatne a następnie leciutko brązowy śluz. Poszłam do lekarza żeby dla własnego spokoju potwierdzić, ze wszystko jest dobrze. Niestety serduszko już nie biło, lekarz ocenił wiek płodu na 7+2 a powinno być 8+3. Pojechałam na IP bo chciałam mieć to za sobą, zapisali mnie na indukcję (lekami) na 11.01. Dzisiaj w domu dostałam bardzo mocnych skurczy i chyba jest już po wszystkim 😔 nie sądziłam, że i mnie to spotka. Jestem zdeterminowana i chcemy zacząć się starać najszybciej jak będzie to możliwe. Wierze, że się uda, ale dzisiejszy widok był dla mnie bardzo bolesny.
Nie cieszę się, że jest Was tu tyle ale cieszy mnie, że wielu z Was po często długiej drodze po marzenia się udało. Wierzę, że uda się każdej z nas.

Z tego wszystkiego zapomniałam dopisać i zapytać. Od września brałam dostinex. Czy Wy po poronieniu wracaliście od razu do leków zmniejszających prolaktynę?
Przykro mi kochana. Żadna z nas nie sądziła, że ja to spotka. Czas troszeczkę uleczy te rany. Również wierzę że każdej z nas się.uda

A czy warto zrobić to badanie jeśli mam za sobą 2 donoszone ciąże i 2 poronienia?

Jaki jest koszt mniej więcej takiego badania?
Zawsze warto zrobić te badania. Ostatnio genetyk mi powiedziała, że warto robić badania. A jak jej powiedziałam że mam już jedno zdrowe dziecko to odpowiedziała że zawsze jest szansa na.zdrowe dziecko.
O jakie badania pytasz? Ja robiłam zespół antyfosfolipidowy (do6 tyg. Po poronieniu należy zrobić ) i tu cena była ok. 300 zł, plus zbadałam homocysteine (50zl ). I trombofilie zamówiłam z testdna i płaciłam 375 zł.
Pamiętam, że któraś z Was miala problem odnośnie plamień kilka dni przed miesiączką. Miałam kiedyś ten problem, 4 dni przed okresem plamienia (śluz podbarwiony krwią albo brązowy) potem to minęło, teraz mam to znowu...czy któraś z Was coś na to brała?
Ja też kiedyś miałam taki problem, że przed okresem plamienia brązowe. Nie było to co miesiąc ale było. Progesteron zawsze mam wysoki więc to nie tu leżał problem. Zauważyłam że też niekiedy po stosunku to miałam, ale ja.tez mam nadzerke i może to z tego. W każdym bądź razie wtedy lekarz nie znalazl żadnych nieprawidłowości . Teraz już to u mnie nie występuje
 
Na trombofilie mam badania. Przyjmuje w każdej ciąży heparynę.

Bardziej mi chodzi o te badania antyfosfolipidowe. Co one mi powiedzą? Muszę poczytać, bo koszt 300 zł to właściwie nie tak wiele
 
Ja po poronieniu też zaczęłam mieć plamienia ale nawet bez wkładki się odbywa wtedy, tylko na papierze ale kolor jasnoróżowy ze śluzem
 
reklama
Tak jak czytam to chyba nie dla mnie te badanie antyfosfolipidowe chyba. Ja miałam heparynę. Czyli jednak... raczej wada genetyczna. 😢
 
Do góry