reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Dziewczyny, jak długo po poronieniu miałyście nieregularne cykle?
Ja przed ciążą miałam 25-28 dni. Dziś 29 dc a nawet nie zapowiada się na okres...
Mi się wydłużyły o tydzień i co cykl się skracały, zeszło ok 3 mce kim wróciły do "normy", aczkolwiek już jest inaczej
ten monitoring wyglada tak, że lekarz jest w stanie powiedziec kiedy najlepiej się starac? Ile razy już próbowaliście razem z monitoringiem? Zgrywa Ci się to z temperaturami i testami owu? Sprawdzałas? Ciekawa jestem tych metod czy to wszystko się u mnie zgra
Tak, jest w stanie powiedziec, aczkolwiek u mnie bez efektu, pomimo regularnych cykli 27-28 dni, owu zwykle 14dnia i testowania paskami owu, z potwierdzeniem na monitoringach, chyba 3...Idę znów we wtorek, aczkolwiek dziś w 8dc czułam silny ból/ciągnięcie już jajnika, nie wiem o co chodzi i w 12dc jak pójdę do gina czy nie będzie już za późno... Raz tylko miałam wcześniejszą owu w 11-12dc.
 
Witam Was podczytuje Was tu parę dni. Dałyście mi do myślenia nad obecnym tematem komórek NK
Badałam komórki NK wyszły mi 28% (norma 6-27), i 0,55 GL (norma 0,1-0,67)
Badanie robiłam 12,08,2021, poroniłam 04,08,2021, po zabiegu miałam jeszcze infekcje. I moja lekarka stwierdziła, że wynik zawyżony jest jeszcze po poronieniu i infekcjach (dość poważne były)
Strata tym razem z powodu wady, ale zastanawiam się czy w obecnej ciąży zakładając, że będzie zdrowa może to mieć wpływ?
Nie chcę kolejny raz przechodzić przez to samo, a boje się, że ktoś kiedyś mi powie że to zapewne przez to, że zbagatelizowałam coś albo nie byłam wystarczająco upierdliwa.

Taki wynik może mieć wpływ na poronienie. Skoro wyszedł podwyższony i wg. Twojego lekarza był robiony za szybko to mi się wydaje, że tak czy tak jest za wysoki poziom skoro do ciąży powinien być max do 10. No, ale lekarzem nie jestem.
To badanie jest dosyć kosztowne, ale może powtórz je by mieć pewność, powinno się wykonywać po owulacji.
Ja na to brałam encorton.
 
Wolałabym załatwić to w jednym miejscu, ale już wstępnie znalazłam.

Jak mąż będzie robił badanie nasienia niech zrobi od razu fragmentację DNA. Bo to że badanie ogólne jest dobre o niczym jeszcze nie świadczy. W naszym przypadku tak było, że badanie ogólne bardzo dobre m.in. morfologia 8 % a fragmentacja niestety 30% co według norm jest na granicy, ale niektórzy twierdzą, że przy takiej fragmentacji nie ma opcji na zdrową ciążę, tylko in vitro. Nasz androlog jest zupełnie innego zdania i mówił, że mamy działać 🤔

Ja mam NK 21% ale do tego podwyższone cytokiny i na to brałam wlewy z intralipidu i immunoglobulin. Wiem też, że często dawany jest encorton na komórki NK. A co na to Twój lekarz?

A po intralipidzie badałas poziom czy spadły? Ja na to dostałam encorton i chyba na forum miałyśmy przypadek, że nie spadały po intralipidzie a wręcz rosły i dopiero po encortonie spadły.
 
reklama
Do góry