reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Kupiłaś? Ja bym coś w tym zmieniła, ale nie wiem, czy aktualne...?
ANA1 do kosza i zastąpić ANA2. Dokupić przeciwciała na APS czyli przeciw kardiolipinie IgM i IgG oraz przeciw beta-2-glikoproteinie IgM i IgG. Tym antykoagulantem to trochę szkoda, że nie ma w tym punkcie pobrań. Jeśli na tę chwilę to jest dla Ciebie za drogi koszyk, to wyrzuć badanie genetyczne - geny się nie zmieniają, możesz zrobić w innym terminie.
Akurat koszta to nie problem. Nie wybrałam jeszcze. Umówiłam się do centrum Macierzyństwo w Krakowie i tam też pobierają badania jak lekarz coś zleci. Wizytę mam na 17.06 więc będę 4 tygodnie po poronieniu no 4,5. I chyba poczekam do tego co on mi zleci. Sama nie wiem. Z drugiej strony jak pojdę z badaniami to będę co najmniej 1 cykl do przodu nie?
 
reklama
Kupiłaś? Ja bym coś w tym zmieniła, ale nie wiem, czy aktualne...?
ANA1 do kosza i zastąpić ANA2. Dokupić przeciwciała na APS czyli przeciw kardiolipinie IgM i IgG oraz przeciw beta-2-glikoproteinie IgM i IgG. Tym antykoagulantem to trochę szkoda, że nie ma w tym punkcie pobrań. Jeśli na tę chwilę to jest dla Ciebie za drogi koszyk, to wyrzuć badanie genetyczne - geny się nie zmieniają, możesz zrobić w innym terminie.
Nie wiem co to są za badania 🙈. Przemyślałam sprawę i umówiłam się na immunofenotyp i trombofilię wrodzoną na testdna. Do tego wybrałam wg wskazań badania jakie sugerujesz tylko co to jest beta-2glikocostam?
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem co to są za badania 🙈. Przemysławem sprawę i umówiłam się na immunofenotyp i trombofilię wrodzoną na testera. Do tego wybrałam wg wskazań badania jakie sugerujesz tylko co to jest beta-2glikocostam?
Ale to dobrze rozumiem, że badania chcesz zrobić w laboratorium sieci Diagnostyka?
Zaraz spróbuję krótko wyjaśnić to jak mi lekarze przedstawili. Jest taka choroba: zespół antyfosfolipidowy (skrót APS). Ma on związek z krzepliwością krwi i może doprowadzić w ciąży do zakrzepu nawet w małym naczyniu, które odetnie płód od krwi i spowoduje jego śmierć. Może być tak, że aktywuje się tylko w ciąży i nie ma znaczenia, że masz starsze dzieci z ciąż bezproblemowych. Dlatego warto krótko po poronieniu zbadać przeciwciała, które w tej chorobie są wytwarzane. "Krótko po poronieniu", bo przeciwciała zanikają z czasem a celem badania jest sprawdzenie, czy były w poronionej ciąży, a więc czy jest duże ryzyko, że w kolejnej się też pojawią. Oczywiście, na APS można też chorować i bez ciąży, ale teraz myślimy o szukaniu przyczyn i przesłanek do odpowiedniej profilaktyki w kolejnej ciąży. Te podstawowe przeciwciała do diagnozowania APS to:
Dodatkowo antykoagulant tocznia (skrót LA), ale o nim już wiesz.
Radziłabym Ci z przeciwciałami nie czekać tego miesiąca, tylko zrobić je już teraz. Tu nie chodzi tylko o "cykl do przodu", ale przede wszystkim o spadanie przeciwciał po poronieniu.

Co do imunofenotypu to spytaj na wątku "poronenia nawykowe leczenie immunologiczne", bo nie jestem pewna, czy możesz robić go tak szybko po poronieniu. Zdaje się, że go się robi w określonym czasie w cyklu a po poronieniu cykl może być rozchwiany. Poza tym kiedyś można było badać to w laboratorium na Prokocimiu. Trudno mi doradzać, ale ja raczej bym się wstrzymała do wizyty lekarskiej. Z immunologów z Krakowa to znam nazwisko dr. Sydora.
 
Ale to dobrze rozumiem, że badania chcesz zrobić w laboratorium sieci Diagnostyka?
Zaraz spróbuję krótko wyjaśnić to jak mi lekarze przedstawili. Jest taka choroba: zespół antyfosfolipidowy (skrót APS). Ma on związek z krzepliwością krwi i może doprowadzić w ciąży do zakrzepu nawet w małym naczyniu, które odetnie płód od krwi i spowoduje jego śmierć. Może być tak, że aktywuje się tylko w ciąży i nie ma znaczenia, że masz starsze dzieci z ciąż bezproblemowych. Dlatego warto krótko po poronieniu zbadać przeciwciała, które w tej chorobie są wytwarzane. "Krótko po poronieniu", bo przeciwciała zanikają z czasem a celem badania jest sprawdzenie, czy były w poronionej ciąży, a więc czy jest duże ryzyko, że w kolejnej się też pojawią. Oczywiście, na APS można też chorować i bez ciąży, ale teraz myślimy o szukaniu przyczyn i przesłanek do odpowiedniej profilaktyki w kolejnej ciąży. Te podstawowe przeciwciała do diagnozowania APS to:
Dodatkowo antykoagulant tocznia (skrót LA), ale o nim już wiesz.
Radziłabym Ci z przeciwciałami nie czekać tego miesiąca, tylko zrobić je już teraz. Tu nie chodzi tylko o "cykl do przodu", ale przede wszystkim o spadanie przeciwciał po poronieniu.

Co do imunofenotypu to spytaj na wątku "poronenia nawykowe leczenie immunologiczne", bo nie jestem pewna, czy możesz robić go tak szybko po poronieniu. Zdaje się, że go się robi w określonym czasie w cyklu a po poronieniu cykl może być rozchwiany. Poza tym kiedyś można było badać to w laboratorium na Prokocimiu. Trudno mi doradzać, ale ja raczej bym się wstrzymała do wizyty lekarskiej. Z immunologów z Krakowa to znam nazwisko dr. Sydora.
Babka z Testdna mówią że zaraz po poronieniu można w każdej chwili a po okresie w 2giej połowie cyklu.
 
To jakie badania trzeba zrobić na tarczycę bo ja też mam wrażenie że mnie to dotyczy.tsh ft3 i ft4 ok ale shgb miałam podwyższone zimne stopy i dłonie tez
TSH, ft3, FT4, przeciwciała przeciwtarczycowe a jeżeli by wyszły to wtedy poszerzyć diagnostykę o USG tarczycy. Ale wydaje mi sie, że Ty nie masz niedoczynności ale nie jestem pewna czy to Twój post czytałam
 
Ale to dobrze rozumiem, że badania chcesz zrobić w laboratorium sieci Diagnostyka?
Zaraz spróbuję krótko wyjaśnić to jak mi lekarze przedstawili. Jest taka choroba: zespół antyfosfolipidowy (skrót APS). Ma on związek z krzepliwością krwi i może doprowadzić w ciąży do zakrzepu nawet w małym naczyniu, które odetnie płód od krwi i spowoduje jego śmierć. Może być tak, że aktywuje się tylko w ciąży i nie ma znaczenia, że masz starsze dzieci z ciąż bezproblemowych. Dlatego warto krótko po poronieniu zbadać przeciwciała, które w tej chorobie są wytwarzane. "Krótko po poronieniu", bo przeciwciała zanikają z czasem a celem badania jest sprawdzenie, czy były w poronionej ciąży, a więc czy jest duże ryzyko, że w kolejnej się też pojawią. Oczywiście, na APS można też chorować i bez ciąży, ale teraz myślimy o szukaniu przyczyn i przesłanek do odpowiedniej profilaktyki w kolejnej ciąży. Te podstawowe przeciwciała do diagnozowania APS to:
Dodatkowo antykoagulant tocznia (skrót LA), ale o nim już wiesz.
Radziłabym Ci z przeciwciałami nie czekać tego miesiąca, tylko zrobić je już teraz. Tu nie chodzi tylko o "cykl do przodu", ale przede wszystkim o spadanie przeciwciał po poronieniu.

Co do imunofenotypu to spytaj na wątku "poronenia nawykowe leczenie immunologiczne", bo nie jestem pewna, czy możesz robić go tak szybko po poronieniu. Zdaje się, że go się robi w określonym czasie w cyklu a po poronieniu cykl może być rozchwiany. Poza tym kiedyś można było badać to w laboratorium na Prokocimiu. Trudno mi doradzać, ale ja raczej bym się wstrzymała do wizyty lekarskiej. Z immunologów z Krakowa to znam nazwisko dr. Sydora.
Który LA z tych 4ech?
 

Załączniki

  • Screenshot_20210524-171451_Chrome.jpg
    Screenshot_20210524-171451_Chrome.jpg
    179,5 KB · Wyświetleń: 56
@Edyta835 Ty już masz wyniki swoich badań krwi? Jaki miałaś wynik w antykoagulancie toczniowym? Dodatni/ujemny czy liczbowy?
Który LA z tych 4ech?
Jeden z tych dwoch pierwszych, ale mnie kiedyś zrobili w bambuko w Diagnostyce przy tym badaniu i sama już nie wiem. Dlatego spytałam @Edyta835 bo ona niedawno robiła i wrzucała do koszyka przez Internet ten pierwszy.
 
@Edyta835 Ty już masz wyniki swoich badań krwi? Jaki miałaś wynik w antykoagulancie toczniowym? Dodatni/ujemny czy liczbowy?Jeden z tych dwoch pierwszych, ale mnie kiedyś zrobili w bambuko w Diagnostyce przy tym badaniu i sama już nie wiem. Dlatego spytałam @Edyta835 bo ona niedawno robiła i wrzucała do koszyka przez Internet ten pierwszy.
Ok Dzięki. To ten chyba wrzucę
 
reklama
Sprawę celiakii zostawmy na boku, bo jak rozumiem nie masz jakichś uzasadnionych podejrzeń, że na nią chorujesz. Natomiast jeśli chodzi o pakiet trombofilii to dla lekarza to może być podkładka do wypisania refundacji leków. Przy czym nie każdy "czerwony" wynik i nie dla każdego lekarza. MTHFR to trochę zaspokojenie ciekawości, bo wg mnie można w ciemno zmienić postępowanie suplementacyjne i badać homocysteine/witaminy. Immunofenotyp to już wyższa szkoła jazdy i ma sens badanie go, jeśli masz lekarza immunologa, który zleci, zinterpretuje i da leczenie. Myślałam, że chodzi Ci o kwestie cen i wiarygodności samego laboratorium TestDNA ;)
O to również mi chodziło. Dziękuję :) teraz już wszystko wiem, rozumiem i zamawiam. Na pewno dam znać jak wyniki.
 
Do góry