reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Chyba się zdecyduje na tabletki. To jest bardziej na moją głowę. Jak myślisz wystarczy brać 3x1 jedna tabletka 2000jm?

Przepraszam że was tak nękam ale jeszcze jedno pytanie. Witaminy z grupy B lepiej wszystko osobno czy kupić taki pakiet samych witamin z grupy B?

Myślę że będzie okej. Mi taka dawka podniosła poziom o 10 jednostek na miesiąc ;) tylko wiadomo, każdy organizm jest inny więc musisz po prostu zobaczyć czy to Ci pomoże :)
 
reklama
Też jestem zdziwiona, bo zwykle bierze się progesteron aby go odstawić i po odstawieniu po 2-3 dniach przychodzi okres, bo faktycznie w drugiej fazie cyklu jest produkowany na wypadek ciąży, a gdy jej nie ma progesteron opada i jest to znak dla orgzanizmu, że należy złuszczyć macicę:) więc też jestem zdziwiona @młoda1994 , że tak masz :) ale faktycznie, każdy organizm jest inny, więc może Tobie akurat to pomaga. Chociaż ja też tak miałam raz. Jak brałam Progesteron besins, miałam go brać profilaktycznie na wypadek ciąży, bo to był cykl zaraz po sprawdzaniu drożności jajowodów i pomimo brania duzych dawek okres i tak przyszedł. :) A powinien według lekarki po odstawieniu. Mówiła, że czasem się tak dzieje, kiedy orgaznim wie co się w nim dzieje.
Absolutnie nie. Luteina ma za zadanie wywołać miesiączkę jeśli nie ma ciąży. Na to pomaga zawsze. Natomiast jeśli chodzi o podtrzymanie ciąży, to mój gin mówił tak, że pomóc może ale nie musi i bardziej działa jak placebo. Fakt to było 10lay temu, ale on swoim pacjentką luteiny nie podawał. Za to od wiek wieków luteinę stosowano do wywołania miesiączki. Także chyba nasza dedukcja jak powinna działać luteina chyba jest nieprawidłowa.
 
Dziewczyny ja właśnie odebrałam już całościowe wyniki z badań prentalanuch z testem pappa i jestem mega szczęśliwa bo wyszło b.niskie ryzyko :) jedyne co mnie zastanawia to ryzyko przedwczesnego urodzenia, wiecie może na jakiej podstawie to obliczają??


Z tego co się orientuję to już od długiego czasu tylko prywatnie, ja ostatni raz byłam u niej w sanitasie w Gdańsku, wcześniej przyjmowała też w luxmedzie ale już nie. Koszt wizyty w sanitasie miałam 200 zł a koszt badań to zależy jakie zleci. A jaka jest twoja obecna sytuacja??? Masz już jakieś badania wykonane???
Tak mam mutację mthfr c677 tt homozygote, zespół antyfosfolipidowy, kariotyp ok robią mi teraz badanie na endometrioze.
 
Absolutnie nie. Luteina ma za zadanie wywołać miesiączkę jeśli nie ma ciąży. Na to pomaga zawsze. Natomiast jeśli chodzi o podtrzymanie ciąży, to mój gin mówił tak, że pomóc może ale nie musi i bardziej działa jak placebo. Fakt to było 10lay temu, ale on swoim pacjentką luteiny nie podawał. Za to od wiek wieków luteinę stosowano do wywołania miesiączki. Także chyba nasza dedukcja jak powinna działać luteina chyba jest nieprawidłowa.

To nie do końca jest placebo, wszystko zależy jaka jest przyczyna poronien. Bo jeśli u kobiety jest niski poziom progesteronu, a ciąża jest zdrowa, to jak najbardziej luteine pomoże. U mnie np progesteron był bardzo niski i to mega, brałam luteine, dupka i zastrzyki z progesteronu. Boję się że gdyby nie to, to mogło być ciężko. Progesteron na poziomie 15 a minimum to 30 w tamtym czasie...
 
To jest stare zakażenie więc tym nie przejmowałabym się. Musiały źle spojrzeć. Dla pewności możesz zrobic sobie awidnosc. U mnie wyszło nieco wyższe, a z awidnosc wychodziło stare zakażenie. Czasami igg i igm moga rosnąć mimo starego zakażenia. Powtarzałam po 3 tyg plus awidnosc i miałam delikatnie wyższy wynik.
A mi wczoraj wyszło IgG 46 (dodatni jest powyżej 3) i IgM 0,990 (dodatni jest powyżej 0,6). Ja nie wiem jak to jest możliwe... 5 lat życia z kotem, całe życie jedzenie tatara wołowego którego uwielbiałam, sushi, myć owoce i warzywa zaczęłam dopiero w ciąży i twraz w 7tc wychodzą mi pozytywne wyniki...
 
Dziewczyny, wszystko u nas dobrze [emoji3590] pokazałam kawałek buziaka, wszystko dobrze [emoji3590]
Przytulam się do rączek i pępowiny, buzia skierowana w kierunku kręgosłupa, wydaje mi się że bardzo nisko, bo do badania połowę majtek aż zsunąć musiałam [emoji13] pewnie stąd te odczucia ucisku w kroczu i pęcherzu.
No i ma sporo włosków! :) chyba po tatusiu, bo ja to do roku lysa byłam [emoji16]
1758g szczęścia [emoji3590]
IMG_20200225_181556.jpeg
 
reklama
Dziewczyny, wszystko u nas dobrze [emoji3590] pokazałam kawałek buziaka, wszystko dobrze [emoji3590]
Przytulam się do rączek i pępowiny, buzia skierowana w kierunku kręgosłupa, wydaje mi się że bardzo nisko, bo do badania połowę majtek aż zsunąć musiałam [emoji13] pewnie stąd te odczucia ucisku w kroczu i pęcherzu.
No i ma sporo włosków! :) chyba po tatusiu, bo ja to do roku lysa byłam [emoji16]
1758g szczęścia [emoji3590]Zobacz załącznik 1084869
Super cieszę się że wszystko w porządku. [emoji846]
 
Do góry