reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
@kb.karola90 to nawet spokojnie u Was i oby tak dalej :) co do starań to nie wiem. Mąż mówi, że już mu znikły te ranki, braliśmy heviran i mąż dodatkowo zowirax w maści i coś jeszcze. Dopiero 27.06 idzie na kontrolę i wszystko się wyjaśni. Teraz znalazłam jakąś zmianę na pieprzyku i byłam dziś u rodzinnego ale dopiero po13 mnie przyjmie a byłam z rana. Chory system jak jest potrzeba to trzeba czekać. Mam nadzieję, że to nic złego ale wolę sprawdzić. W lipcu o ile zadzwonia idę do pracy. Co ma być to będzie :)
Ja poszłam do pracy we wrześniu zeszłego roku...na całe 4 dni :D i tego Tobie życzę. Moja głowa nastawia się na pracę i odrazu zaskoczyło. A systemie służby zdrowia nie mam nawet zamiaru się wypowiadać bo musiałabym wszystko wykropkować :p
 
Hej, szkoda że musiałaś tu trafić. Czy robiłaś jakaś diagnostyke po tych poronieniach? Widziałaś serduszko w tych ciazach czy nie?

Hej, niestety jeszcze nie. Na szczęście w żadnej nie usłyszałam serduszka, bo z pewnością byłoby to bardzo trudne aby się pogodzić ze strata. No i serduszko chyba dopiero od 7 tyg można usłyszeć. A czy któraś z was wie jak taka diagnostyka przyczyn poronień wyglada?
 
Hej, niestety jeszcze nie. Na szczęście w żadnej nie usłyszałam serduszka, bo z pewnością byłoby to bardzo trudne aby się pogodzić ze strata. No i serduszko chyba dopiero od 7 tyg można usłyszeć. A czy któraś z was wie jak taka diagnostyka przyczyn poronień wyglada?
Do 6 tygodni od poronienia trzeva wykonać zespół antyfosfolipidowy (p/c przeciw kardiolipinie, antykoagulant tocznia, p/c przeciw beta 2 glikoproteinie), dodatkowo anty TPO, anty TG, przeciwciala ANA dodatkowo możesz zrobić badanie w kierunku trombofilii wrodzonej
 
Do 6 tygodni od poronienia trzeva wykonać zespół antyfosfolipidowy (p/c przeciw kardiolipinie, antykoagulant tocznia, p/c przeciw beta 2 glikoproteinie), dodatkowo anty TPO, anty TG, przeciwciala ANA dodatkowo możesz zrobić badanie w kierunku trombofilii wrodzonej
Dziękuje bardzo, troche tego jest ☺️ A czy na każdy z tych podzespołów można jakoś zaradzić, gdyby coś jednak było nie tak ?
 
reklama
Dziękuje Ci bardzo, zawsze to jakieś słowa otuchy. Negatywne myśli na pewno nie pomagają a tak jest światło w tunelu.
Nie można się poddawać :-) I tutaj każda dziewczyna Ci to powie. Wiadomo że czasem jest ciężko, jest płacz jak widzi się kolejne koleżanki w ciąży i wielka radość pomieszana ze strachem, kiedy my same ponownie zobaczymy II kreski. Ale dla maluszka warto przez to wszystko przejść :-)
 
Do góry