reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Są i moje wyniki. Oczywiście bez bety. Mają tam jakiś problem z betą. Nieraz jest na drugi dzień dopiero.
Wszystkie wyniki w normie FT4 tylko przy górnej granicy. To coś znaczy?
 

Załączniki

  • Screenshot_2019-05-09-14-38-30.png
    Screenshot_2019-05-09-14-38-30.png
    8,3 KB · Wyświetleń: 64
  • Screenshot_2019-05-09-14-38-40.png
    Screenshot_2019-05-09-14-38-40.png
    4,7 KB · Wyświetleń: 62
Diabetolog to nie dietetyk ;)
Ale leczac tarczyca hashimoto i jeśli faktycznie dieta bez glutenu pomaga obniżyć przeciwciała tarczycowe to napewno o tym wie. Mając specjalizację diabetologa musi się na tym znać. Inaczej by specjalizacja nie miała żadnego znaczenia bo nie z każdym schorzeniem diabetolog wysyła do dietetyka i sam leczy.
 
Są i moje wyniki. Oczywiście bez bety. Mają tam jakiś problem z betą. Nieraz jest na drugi dzień dopiero.
Wszystkie wyniki w normie FT4 tylko przy górnej granicy. To coś znaczy?
Z tego co pamiętam to ft4 będzie trzeba obniżyć jeżeli jest w górnej granicy normy. Ale nie pamiętam dokładnie. Może ktoś z dziewczyn się wypowie. Mi się już wszystko myli jeśli chodzi o badania hormonalne.
 
Z tymi ft3/ft4 to jest teoria przeliczania wynikow na procenty normy. I znowu, znam endo, ktory to wysmiewa. Znam gina, ktory leczy pacjentki euthyroxem mimo wynikow w normie nieprocentowej.
Ale leczac tarczyca hashimoto i jeśli faktycznie dieta bez glutenu pomaga obniżyć przeciwciała tarczycowe to napewno o tym wie. Mając specjalizację diabetologa musi się na tym znać. Inaczej by specjalizacja nie miała żadnego znaczenia bo nie z każdym schorzeniem diabetolog wysyła do dietetyka i sam leczy.
Diabetolog jest od cukrzycy i w zwiazku z nią kieruje (lub nie) do dietetyka. Wielu endokrynologow jest diabetologami. Ale oczywiscie masz racje, ze endokrynolog powinien wiedziec, czy na Haszi wplywa dieta. Nie musi umiec ukladac jadlospisu (co robi dietetyk), ale o samym fakcie diety na pewno powie, jesli wg niego ona moze pomoc. Powodzenia u lekarza, bo chyba dzisiaj idziesz?
 
Z tymi ft3/ft4 to jest teoria przeliczania wynikow na procenty normy. I znowu, znam endo, ktory to wysmiewa. Znam gina, ktory leczy pacjentki euthyroxem mimo wynikow w normie nieprocentowej.
Diabetolog jest od cukrzycy i w zwiazku z nią kieruje (lub nie) do dietetyka. Wielu endokrynologow jest diabetologami. Ale oczywiscie masz racje, ze endokrynolog powinien wiedziec, czy na Haszi wplywa dieta. Nie musi umiec ukladac jadlospisu (co robi dietetyk), ale o samym fakcie diety na pewno powie, jesli wg niego ona moze pomoc. Powodzenia u lekarza, bo chyba dzisiaj idziesz?
Tak na 18:00 mam wizytę. Strasznie się denerwuje przed ta wizyta jak nigdy. Dokładnie nie chodzi mi o to że endokrynolog diabetolog powinien umieć układać dietę bo to nie jest jego zadanie. Od tego jest dietetyk tak jak piszesz. Właśnie chodziło mi o to że Endo powinien mieć taką wiedzą czy dieta bez glutenowa pomoże obniżyć przeciwciała tarczycowe. Przepraszam czasami moje teksty są czasami nie zrozumiale i dużo dziewczyn nie rozumie o co mi chodzi. Postaram się to zmienić ale nic nie obiecuje.
 
Z tymi ft3/ft4 to jest teoria przeliczania wynikow na procenty normy. I znowu, znam endo, ktory to wysmiewa. Znam gina, ktory leczy pacjentki euthyroxem mimo wynikow w normie nieprocentowej.
Diabetolog jest od cukrzycy i w zwiazku z nią kieruje (lub nie) do dietetyka. Wielu endokrynologow jest diabetologami. Ale oczywiscie masz racje, ze endokrynolog powinien wiedziec, czy na Haszi wplywa dieta. Nie musi umiec ukladac jadlospisu (co robi dietetyk), ale o samym fakcie diety na pewno powie, jesli wg niego ona moze pomoc. Powodzenia u lekarza, bo chyba dzisiaj idziesz?
Jeżeli chodzi o ft3 i ft4 to jestem zielona. Żaden mój Endo nie przelicza tego w procenty nie wiem jakie podejście do tego będzie miał Endo tutaj w DE dzisiaj się wszystko okaże. Z jednej strony jestem ciekawa jakie te wyniki wszystkie wyszły A z drugiej strony boję się jak nigdy że znowu coś wyjdzie nie tak i znowu leczenie tabletki i kontrolne badania wizyty częstsze.
 
reklama
@młoda1994 diabetolog to lekarz leczący cukrzyce. Wie sporo na temat odpowiedniej diety cukrzyków, nic więcej szczegółowo wiedzieć nie musi. Mi diabetolog dała skierowanie do dietetyka. Przynajmniej tak jest w poradni do której trafiłam.

@Niepatrzwstecz najlepiej zrób bete HCG z krwi. Będziesz miała pewność i stres zniknie. A jak wiadomo stres wpływa na nasz cykl.

Podobno podwyższone ft4 przy niedoczynności to efekt leczenia tyroksyną. Tak mi wypłuł wujek Google. I przy takim ft4 mogą mocno wypadać włosy, co niestety u mnie się dzieje.
 
Do góry