reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@młoda1994 diabetolog to lekarz leczący cukrzyce. Wie sporo na temat odpowiedniej diety cukrzyków, nic więcej szczegółowo wiedzieć nie musi. Mi diabetolog dała skierowanie do dietetyka. Przynajmniej tak jest w poradni do której trafiłam.

@Niepatrzwstecz najlepiej zrób bete HCG z krwi. Będziesz miała pewność i stres zniknie. A jak wiadomo stres wpływa na nasz cykl.

Podobno podwyższone ft4 przy niedoczynności to efekt leczenia tyroksyną. Tak mi wypłuł wujek Google. I przy takim ft4 mogą mocno wypadać włosy, co niestety u mnie się dzieje.
Rozumiem ale chodzi mi o to że Endo diabetolog napewno wie co może obniżyć przeciwciała tarczycowe do minimum.
 
reklama
Cześć czy mogę dołączyć? straciłam corcie w 17 tygodniu w kwietniu. Ciąża ksiazkowa zatrzymanie akcji serca.. Z badań histopatologicznych.. Pepowina i łożysko bez patologi,
Badania w ciąży wszystkie ok bez leków
Po kontroli u lekarza stwierdził że wszystko ładnie się goi po zabiegu i nie ma potrzeby na jakiekolwiek badania
Może ja powinnam zrobić jakieś na swoją rękę?
Pytanie moje ile czekalyscie z kolejnymi staraniami po zabiegu
A do tych które zaszły ile czasu minęło?
Pozdrawiam
 
Cześć czy mogę dołączyć? straciłam corcie w 17 tygodniu w kwietniu. Ciąża ksiazkowa zatrzymanie akcji serca.. Z badań histopatologicznych.. Pepowina i łożysko bez patologi,
Badania w ciąży wszystkie ok bez leków
Po kontroli u lekarza stwierdził że wszystko ładnie się goi po zabiegu i nie ma potrzeby na jakiekolwiek badania
Może ja powinnam zrobić jakieś na swoją rękę?
Pytanie moje ile czekalyscie z kolejnymi staraniami po zabiegu
A do tych które zaszły ile czasu minęło?
Pozdrawiam
Witaj i bardzo mi przykro :* jeśli chodzi o badania to wszystko zależy od Ciebie. Masz już dzieci? Czy to było pierwsze poronienie? Ja nie mam dzieci, jestem po dwóch poronieniach, po pierwszym zaczęłam już szukać przyczyny i mimo że byłam na lekach to druga zakończyła się tak samo. U mnie zatrzymanie akcji serca w 13 tyg. i drugi raz w okolicach 8-9tyg. Teraz jestem niecałe dwa tyg po poronieniu i robię masę badań bo nie chcę dopuścić do tego żeby to się powtórzyło. A lekarze zarówno za pierwszym jak i drugim razem mówili żeby nie robić badań bo to "przypadek"... Nie słucham ich bo nie chce takich przypadków...a co do starań to mówi się że trzeba czekać 3miesiace od zabiegu ale coraz częściej lekarze mówią o tym że po pierwszej miesiączce można zaczynać starania. Ja zaszłam po pierwszej miesiączce po poronieniu, niestety skoczyło się tak samo jak pierwsza ciąża....
 
Witaj i bardzo mi przykro :* jeśli chodzi o badania to wszystko zależy od Ciebie. Masz już dzieci? Czy to było pierwsze poronienie? Ja nie mam dzieci, jestem po dwóch poronieniach, po pierwszym zaczęłam już szukać przyczyny i mimo że byłam na lekach to druga zakończyła się tak samo. U mnie zatrzymanie akcji serca w 13 tyg. i drugi raz w okolicach 8-9tyg. Teraz jestem niecałe dwa tyg po poronieniu i robię masę badań bo nie chcę dopuścić do tego żeby to się powtórzyło. A lekarze zarówno za pierwszym jak i drugim razem mówili żeby nie robić badań bo to "przypadek"... Nie słucham ich bo nie chce takich przypadków...a co do starań to mówi się że trzeba czekać 3miesiace od zabiegu ale coraz częściej lekarze mówią o tym że po pierwszej miesiączce można zaczynać starania. Ja zaszłam po pierwszej miesiączce po poronieniu, niestety skoczyło się tak samo jak pierwsza ciąża....
Tak mam corcie 9 lat
Jakie badania robisz? Bo sama nie wim
 
@roki_1991 to gluten może mieć wpływ na hormony tarczycy u osoby, która nie jest chora na celiake?!

@Niepatrzwstecz u mnie tak samo... Test dzisiaj biały aż po oczach razi. Ale bete z krwi zrobiłam. Chociaż wiem, że to będzie tylko formalność.

Dziewczyny dzisiaj w labie było mega zamieszanie na paragonu mam nabite HCG całkowite. To jest to samo co beta? A jeśli nie to jak interpretować taki wynik?

Mi ta dietetyk wtedy tłumaczyła że jeśli gluten będzie się odkładal w organizmie to może być taka sytuacja ze organizm potraktuje go jak "druga tarczyce" i chcąc to zniszczyć będzie wytwarzał więcej przeciwciał. Czy to u wszystkich? Pojęcia nie mam. Ona sama jest przypadkiem gdzie się sprawdziło i ma też takie pacjentki. Więc po prostu daje pomysł bo mi to do głowy teraz przyszło :)
 
Jednak zrobili HCG Całkowite nie bete HCG. Ta babka w diagnostyce była mega roztrzepana i zamiast zająć się wprowadzaniem danych to przez telefon gadała. W każdym bądź razie wynik <0,1 także ciąży nie ma.
Może wreszcie cykl wraca do normy jeśli chodzi o długość. Owulki mimo wszystko nie zauważyłam i tym razem...
A teraz czeka nas długi czas uważania. Partner jest w trakcie chemii. To był prawdziwy cud, że zaszłam pod koniec tamtego roku w ciążę. Przykro, że ją straciłam.
 
Jednak zrobili HCG Całkowite nie bete HCG. Ta babka w diagnostyce była mega roztrzepana i zamiast zająć się wprowadzaniem danych to przez telefon gadała. W każdym bądź razie wynik Może wreszcie cykl wraca do normy jeśli chodzi o długość. Owulki mimo wszystko nie zauważyłam i tym razem...
A teraz czeka nas długi czas uważania. Partner jest w trakcie chemii. To był prawdziwy cud, że zaszłam pod koniec tamtego roku w ciążę. Przykro, że ją straciłam.
Przykro mi bardzo. W końcu się uda. Ja uciekam do Endo dam znać po wizycie.
 
Jednak zrobili HCG Całkowite nie bete HCG. Ta babka w diagnostyce była mega roztrzepana i zamiast zająć się wprowadzaniem danych to przez telefon gadała. W każdym bądź razie wynik <0,1 także ciąży nie ma.
Może wreszcie cykl wraca do normy jeśli chodzi o długość. Owulki mimo wszystko nie zauważyłam i tym razem...
A teraz czeka nas długi czas uważania. Partner jest w trakcie chemii. To był prawdziwy cud, że zaszłam pod koniec tamtego roku w ciążę. Przykro, że ją straciłam.
Ja wszystkie 5 ciąż diagnozowałam badaniem "HCG całkowite" w Diagnostyce, w tym kilka razy pobierali mi krew w prywatnych przychodniach ginekologicznych. Na podstawie tego badania było widać i przyrosty, i poronienia. Raz mi zrobiono badanie "beta-HCG", ale to było w 2011 roku i w sumie nie wiem, czemu tak. Ja wiem, że cuda się zdarzają, mam nadzieję, że niedługo zostaniecie rodzicami. Pisałaś z @Zzzzzz o ich przejściach?
 
reklama
Tak mam corcie 9 lat
Jakie badania robisz? Bo sama nie wim
O kochana sporo tego więc z badań które zrobiłam to: pełen panel tarczycowy wyłącznie z USG tarczycy i przeciwciałami, badania na zespół antyfosfolipidowy, przeciwciała przeciwjądrowe, przeciwciała przeciw antygenom łożyska, homocysteina, wolne białko s, toksoplazmoza,cytomegalia, panel badań genetycznych na trombofilie, badanie płodu po poronieniu pod kątem chorób genetycznych płodu, mąż badanie nasienia seminogram plus morfologia. A no i w szpitalu mi zrobili wymazy na ureaplasma i mycoplasma. Zamierzam jeszcze zrobić komórki NK i ja i mąż kariotypy. Niestety zdecydowana większość badań na własny koszt bo nie są refundowane :/
 
Do góry