reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Czy to prawda ,że po 2 poronieniach clexane jest z refundacją ? Muszę wiedzieć wszystko na piątkową wizytę ;/ O co powinnam jeszcze zapytać lekarza ?
 
reklama
Czy to prawda ,że po 2 poronieniach clexane jest z refundacją ? Muszę wiedzieć wszystko na piątkową wizytę ;/ O co powinnam jeszcze zapytać lekarza ?
Powiedz mi proszę z jakiego powodu się to bierze? Na podtrzymanie?

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Roxie zbadaj sobie poziom ja mialam dosyc niski bo 12 norma od 30-100 po co tyle brac rzeczy jesli nie trzeba i masz kontakt z sloneczekiem ( i nie chodzi o opalanie tylko wystawianie sie na slonce przynajmnie 30 minut dziennie gdy jeszcze nie ma ostrego slonca)ja duzo siedze w murach. poza tym z witaminkami ostroznie bo nadmiar tez jest niedobry witamine c mozesz duzo spozywac nadmiar wydalany jest wraz z moczem napewno moge Ci polecic omege 3 mi zdarza sie ze nie jem ryb dwa razy w tyg wiec jak mam to biore omege udowodnili zreszta ze przyczynia sie do przedluzania zycia mialam dosyc obszerny wyklad z witaminek i troche sie tego nasluchalam od profesora. Tak jak juz wczesniej pisalam spozywajcie orzechy sa bardzo zdrowe przed i w trakcie ciazy;)
 
@roxie123 kochana ja badalam wit d poczatkiem kwietnia 16(30-100) i zaczelam suplemnetowac.
Teraz badalam razem z beta,czyli poltora miesiaca pozniej i wyszlo mi 38,takze biore nadal.
No i w sumie bylam tydzien na sloneczku.
Za miesiac bede znow badac zeby sprawdzic czy brac dalej ,bo tak jak Zosia pisze nadmiar jest rownie szkodliwy co niedobor.

Z tym clexanem to nie jest tak ,ze po 2 poronienich jest refundowany.
Mi lekarz dla na podatawie tych mthfr i pai a np teraz na drugim watku dziewczyna napisala ,ze lekarka jej mowila ,ze sie zmienilo i teraz tylko mutacja v-leiden podlega refundacji wiec bez sensu.
Ja tam sie nic nie bede odzywac i licze na refundacje.
Tylko ,ze dzis ten inny lekarz i nie wiem czy mi da z R.
Zapytaj czy masz brac duphston lub leteine,a jesli nie to niech przepisze Ci rezerwowe opakowanie,odpukac gdyby byly jakies plamienia to bedziesz miala.
A tak to chyba nie przychodzi mi nic do glowy[emoji4]Ewentualnie jak mozesz to Zapytaj go czy mozna jesc samozne krewetki bo nie wiem a mam samka[emoji12]jedni mowia ,ze moxna inni ,ze nie.
Ja tez dzis zapytam,ale zawsze to jedna opinia wiecej[emoji4]

@mififi04 to zastrzyki na rozrzedzenie krwi.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@zosiak ostatnio miałam 22,60 przy normie od 30 teraz nie chce sie kłuć znowu bo za chwile kolejne badania ;/ ja dużo jestem na słońcu bo ciągle coś mam do zrobienia :) Hm omega 3 też można cały czas brać ? ja teraz dużo tego biorę i nie chce przedobrzyć bo folian , b6, b12 i acard i nie wiem czy brać czy nie brać ;/
Ciężarówki kochane Wy bierzecie OMEGA3 ? :*

@Funia90 powtórzę jak pójdę na kolejne badania :) Dupka mam brać od pozytywnego 3x1 mam zapas z ostatniej ciąży więc spoko, o lutke się zapytam , zastrzyki będę wymuszac jak trzeba będzie z R czy bez ma mi dac i tyle ;p O krewetki zapytam hehe chociaż nie lubię chyba ,że zapomnę ze stresu :D
Przygotowuje się teraz jak żołnierz na wojnę xD nie mam pewności czy załapie za pierwszym razem , ale do tej pory tak było więc nastawienie mam na luzie ,że jednak za 2,5tyg będę testować :)
Jak na razie czekam na Twoją wizytę :)
 
Ostatnia edycja:
Moze faktycznie nie byc refundowany. Czy ktoras z Was ma jak to sprawdzic przy czym nalezy sie clexan R. Albo moze wiecie gdzie to znalesc. Rodzinny mi ostanio wypisal tylko 10 zastrzykow choc zalecenie od gina i hematolog dostal.

Bralam b6 b12 i folian, acard. W 2 miesiacu doszedl mi jeszcze jodin i gin kazal zamienic na prenatal uno. Tam chyba b6 jest nie metylowany.

Zrobilam zdjecie prenatal duo w uno chyba dha niema

1496149933-aaaaaa.jpeg


Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z ciekawosci bym jednak sprawdzila przed planowaniem ciazy jaka ta witaminka jest ile Ciwzrosla. Bi przedzial kest od 30 -100, 22 to tez nke jest duzo nie wiem kiedy robilas badanie ja w zime to wit i tak jest mniejsza. Omege polecam tym bardziej ze nie wszystkie ryby mozna jesc maja duzo metali.
Funiu ale masz smaki nie powiem nigdy nie jadlam krewetek sa rzeczy ktirych nigdy noe zjem i to wlasnie jest ona :D mam popisane troche w kalendarzu o tych wit doutnych oraz w pozywieniu ale majwazniejsze jest prawidlowe odzywianie np dziennie spozyta salata z pomidorkiem papryka ogorkiem do tego olej rzepakowy to juz jest ile wit do tego jabluszko na drugie sniadanie;) nie trzeba sie az tak faszerowac.
 
@roxie123 ale jestes zabawna masz wojskowe nastawienie ,niech ten lekarz lepiej uwaza z kim zadziera hahaha[emoji16]jak zapomnisz to nic sie nie dzieje,mysl o sobie kochana[emoji5]

@hajmal ja wlasnie nie wiem gdzie to sprawdzic,znalazalam cos takiego(foto) ,to co prawda o neoparin ale to jest to samo,z reszta Ty go bierzesz.
No i pisze tak o progilaktycznym leczeniu zakrzepicy w ciazy,a skoro pai i mthfr odpowiadaja za zakrzepice to z jakiej paki ma sie nie nalezec??? Bez sensu.

Biore zolnierza Roxie i jedziemy na prostest pod nfz [emoji12][emoji16]

Ja biore prenatal uno,dokaladnie b6jest niemetylowana.
No i nie ma zelaza,dha i selenu[emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
1496150559-aaaaaa.jpeg
 
@zosiak robiłam w marcu czasami wezmę i zjem tą D jak mi się przypomni . Z drugiej strony jakby tak wszystko badać to bym chyba nigdy nie zaplanowała ;p
@hajmal a te b6 i 12 to metyle brałaś ? i teraz dodatkowo prenatal duo ? hm tutaj pisze ze zwykła b6 i metyl b12 . Ja b12 metyl mam 1000mcg . Teraz sama nie wiem co brać czego nie brać ;/ co jest lepsze
@Funia90 hahahaha dokładnie :D bo ja mam stresa że mi nie da to co ja chce :<
 
Ostatnia edycja:
reklama
@roxie123 twoje wiatminy na pewno sa dobre .
Ja nie biore wiesz czemu?jak przeczytalam zeby nie brac w ciazy.
Ale mnostwo dziewczyn bierze.
@Katarina91 tez je bierze z tego co pamietam


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry