reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Gloria to przy 6w1 są tylko dwa wkłucia? a przy 5 w1? W ogóle nie znam się na temacie szczepień, wiem tylko że rotawirusy są doustne.
Jakie masz książki do odsprzedania? Może jakieś kryminały?
Oby Marcysia ładnie ci przespała większość nocy :)

Witch a jak często karmiłaś młodą po skończeniu 1 miesiąca? nadal budziłaś co 3 godz czy dałaś pospać?

Mam pytanie do mam karmiących mm, czy podczas jedzenia wasze maluchy wydawały lub wydają takie dziwne charczenie/chrząkanie?
My też wzięliśmy 6w1 ale straszy miał 5w1. 6w1 ma jedno wlocie a drugie to pneumokoki + rota do picia. Nie wiem czy wiecie ze dzieci urodzone przed 37tc lub waga mniejsza niż 2500g mają szczepienia skojarzone 5w1 za darmo! Nikt nam nie powiedział i za pierwsze płaciłam. Potem mi Madzia82 (z forum) to napisała i musiałam wrecz o to walczyć ! A to z pneumokokami prawie 2 tys jest!!!

Co do chrzakania to raczej to jest normalne. Mój też tak mial. Przechodzi z czasem :)
 
Dzieci urodzone z wadą serca mają darmo pneumokoki.
My się zalapalismy.

Jestem zla.....w poniedziałek mam wizytę u dentysty na która czekałam 3 miesiace.....tak się cieszyłam zwłaszcza ze od tygodnia coś pobolewa mnie ząb....a tu zonk.....dziś wyskoczyła mi opryszczka :( Będę musiała przełożyć wizytę :(
Pewnie znowu będę musiała czekać 3 miesiace....i to jeszcze z pobolewajacym zębem.
Zawsze coś.
 
Rzeczywiście poki co dzieci z jakimiś problemami mają pneumokoki i 5w1 za darmo, tak jak dziewczyny pisały wcześniaki i z wadą serca. Ja dodam od siebie jeszcze problemy hematologiczNe, moja Marysia ma sferocytoze i tez ma te szczepionki za darmo.
A jesli chodzi o wklucia, to za jednym razem tej szczepionki jest jedno wklucie - może tego samego dnia szczepić na pneumokoki i meningokoki? Stąd kilka wkluc

Misia, pamiętam jak pisałaś ze Nikos nie lubi inhalacji a kiedyś lekarka wam zleciła. Jak się wtedy skończyła choroba Nikosia? Moja Mania zagilona i chrycha, w czwartek bylam u lekarza z Nia i dała nam inhalacje ale jak kiedyś to lubiła, tak teraz dostaje jakiegoś szału przy inhalatorze. Jedynie przedwczoraj udało mi się jej zrobić przez sen jak zasnela na noc, wczoraj juz się nie dała. ..
Mieliście w koncu antybiotyk czy jakoś homeopatycznie się udalo?
 
Rzeczywiście poki co dzieci z jakimiś problemami mają pneumokoki i 5w1 za darmo, tak jak dziewczyny pisały wcześniaki i z wadą serca. Ja dodam od siebie jeszcze problemy hematologiczNe, moja Marysia ma sferocytoze i tez ma te szczepionki za darmo.
A jesli chodzi o wklucia, to za jednym razem tej szczepionki jest jedno wklucie - może tego samego dnia szczepić na pneumokoki i meningokoki? Stąd kilka wkluc

Misia, pamiętam jak pisałaś ze Nikos nie lubi inhalacji a kiedyś lekarka wam zleciła. Jak się wtedy skończyła choroba Nikosia? Moja Mania zagilona i chrycha, w czwartek bylam u lekarza z Nia i dała nam inhalacje ale jak kiedyś to lubiła, tak teraz dostaje jakiegoś szału przy inhalatorze. Jedynie przedwczoraj udało mi się jej zrobić przez sen jak zasnela na noc, wczoraj juz się nie dała. ..
Mieliście w koncu antybiotyk czy jakoś homeopatycznie się udalo?
Na pewno dodatkowe wlucia to dodatkowa szczepionka :)
My dostaliśmy bactrim to nie antybiotyk ale coś zludzajaco podobnego. Drugim razem (po szczepieniu) przeszlo samo. Byle gole nie były żółte. Lekarz mówił ze dopóki ściągam biały katar to jest ok.
 
Masha Nikos mial wtedy zapalenie oskrzeli.....nie dał sobie robić inhalacji więc pediatra przepisala antybiotyk doustny + enterol (który jest gorzki).....po każdym podaniu wymiotowal. A ze oskrzela mial coraz bardziej zawalone to zaraz na wizycie w przychodni dostał zastrzyk w pupę....i dodatkowo musieliśmy wykupić 20 zastrzykow w aptece. Kuracja trwała 10 dni (2 razy dziennie miał zastrzyki w domu).
Pupa była sina ale pomogło.

A teraz jak był przeziebiony to dostał syrop Pulneo który pil tylko pierwszego dnia, drugiego pluł bo jest gorzki (mimo smaku coli)....no i syrop prawoslazowy - pil chętnie. Dodatkowo mieliśmy Go oklepywac żeby odrywal się kaszel.


Ja szczepilam 5w1. Pneumokoki to jest dodatkowe uklucie.
 
Nafoczka ja też nie wiedziałam, że Ali należą się darmowe szczepienia. Pani dr mi na wizycie patronażowej powiedziała, że skoro mała przy urodzeniu ważyła mniej niż 2500 to jej się należą. Tylko za rotawirusy musimy zapłacić.

Gloria dzisiaj kupię aventa i wypróbujemy ich smoczek :) Mam nadzieję, że krztuszenia nie będzie. Wypróbowaliśmy już tomme tippee, canopol, mr browns i żaden smoczek nie zdaje egzaminu.
 
Ostatnia edycja:
Wydaje mi sie ze z aventem nie powinnas miec problemu zaraz ci zrobi zdjecie mojej butelki ze smoczkiem bo sa rozne.
A co do szczepien to macie fart ze macie za darmo bo ja musialam zaplacic 680zl a to przeciez jeszcze dwa razy nas czeka. najlepsze ze w aptece przy przychodni mi powiedzieli 789zl! ale polazilam po kilku i znalazlam ta 680 najtaniej.
Mam nadzieje ze to cholerne becikowe nam wreszcie dadza to bedzie na 1,5 szczepienia.
 
20161112_133908.jpg
 

Załączniki

  • 20161112_133908.jpg
    20161112_133908.jpg
    593,9 KB · Wyświetleń: 248
reklama
Nafoczka ja też nie wiedziałam, że Ali należą się darmowe szczepienia. Pani dr mi na wizycie patronażowej powiedziała, że skoro mała przy urodzeniu ważyła mniej niż 2500 to jej się należą. Tylko za rotawirusy musimy zapłacić.

Gloria dzisiaj kupię aventa i wypróbujemy ich smoczek :) Mam nadzieję, że krztuszenia nie będzie. Wypróbowaliśmy już tomme tippee, canopol, mr browns i żaden smoczek nie zdaje egzaminu.
Moi chlopcy obaj na avencie i na pewno się sprawdza jak dziecko jest kp bo smoczek bardzo przypomina brodawkę :) wg mnie jest najlepszy

Widzicie a ja o SZczepieniach dowiedziałam się z forum bo Wikus wazyl 3110 i nie chcieli mi dać na same 36+4tc.Fakt to fart ale jak już jest to się walczy :) Wiec pierwsze zapłaciłam bo mnie zbajerowali i nie dali sie ruszyc ale drugie wydarlam im :)
 
Do góry