reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

Prija, za późno na implantacyjne. Jak jest implantacyjne to jeszcze testy nie wychodzą. A co do Twoich objawów to mogłaś złapać zapalenie ucha albo zatok (pamiętaj, że zatoki są nie tylko nad nosem), choroba wie. Bez lekarza się nie obędzie.
 
reklama
Coraz więcej plamię,ale na brązowo. Gin nie odbiera i wcale mu się nie dziwię, bo wkońcu to niedziela. Boje się, żeby nie zaszkodzić maluszkowi. Do szpitala mam ponad 30km. Jedną tabletkę duphastonu wziełam rano bo tyle mi gin zalecił.
 
Agnieszkaala ja miałam w 3 ciążach takie plamienia. Lekarz mówił mi że groźne jest tylko plamienie żywą krwią i kazał zwiększyć duphaston do 3x1. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje bo ja te plamienia miałam już po pozytywnym teście ciążowym (tak jak u Ciebie). Ja się boję takich plamień (u mnie każda z tych ciąż się poraniała) ale wiem że masę dziewczyn ma takie i ciąże kończą sie dobrze. Zadzwoń jutro do lekarza ;-)

Wiecie....Sama nie bardzo to rozumiem, ja i mąż niby mamy prawidłowe kariotypy genetyczne, a ta mutacja wyszła mi pod kątem wrodzonej trombofilii . Wiem że to tylko prawdopodobieństwo i nie przeraża mnie same ryzyko wynikające z tej mutacji tylko to że teraz ta ciąża była z wadliwym chromosomem. Gdyby to był pierwszy raz to jeszcze nic bo większość ciąż porania się właśnie z tego powodu. Ale to nie pierwszy raz i nikt nie wie jaka była przyczyna poprzednich strat - może były inne??? Może.....Poza tym nawet jeśli faktycznie to kwestia płci to nie da się tak po prostu trafić na dziewczynkę. Nawet przy in vitro nie ma takiej selekcji....

Karola jedziemy do tej Łodzi, mam nadzieję że mimo odnalezienia przyczyny straty ostatniej ciąży dowiem się od lekarza czegoś więcej. A do pani genetyk mogę zadzwonić w ramach badań kosmówki. Poza tym czekam na tzw opis i zalecenia lekarskie (też w cenie).

Plenitude trzymaj się tam jutro;-)

Nisiao wiesz ja bym poleciała na Twoim miejscu na betę - mnie często wychodził tylko cień cienia i beta potwierdzała ciążę. Nie wierzę że przy chociażby malutkim cieniu nie ma ciąży. Mnie pod tym kątem test nigdy nie zawiódł. A wiesz że wtedy musisz zacząć brać duphaston???
 
Ostatnia edycja:
Agnieszkaala, który masz teraz dzień cyklu? Mam szczerą nadzieję, że to tylko plamienie to tylko kwestia tego, że właśnie przypada termin miesiączki. To się kobietom zdarza i nie zagraża ciąży. Też słyszałam, że póki plamienie jest brązowe, nie ma powodu do zmartwień, ale po własnym doświadczeniu uważam, że nie ma co bagatelizować i wszystko warto kontrolować. Nie ma co teraz pakować się w jakieś czarne myśli, trzeba myśleć pozytywnie, to połowa sukcesu. Ale konsultacja nigdy nie zaszkodzi. Pomoże opanować nerwy, które na pewno nie pomagają. Macie samochód? Jeśli tak, 30 km to żaden dystans. Ja niby mieszkam w Warszawie, ale szpital, do którego się udałam na IP jest na drugim końcu miasta i dobrze ponad 20 km w jedną stronę zeszło ;) Z drugiej strony prawda jest taka, że na tym etapie wiele poza zwiększeniem dawki duphastonu i ewentualnym zaleceniem, żeby leżeć/nie przemęczać się nie wymyślą.
 
reklama
Do góry