reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Loi- cześć, przeżyłaś niemało, bardzo mi przykro, zostań z nami na tym forum, tutaj każda wie dokładnie co przeżyłaś, jeżeli chodzi o badania to do genetycznych masz prawo po 2 poronieniu, skierowanie musisz mieć i ty i twój mąż, zwykle przy okazji tego badania wykonują u matki badania w kierunku trombofilii, poza tym robi się przeciwciała kardiolipinowe i koagulant tocznia w kierunku nadkrzepliwości krwi- to badanie najlepiej wykonać nie później niż kilka tygodni po poronieniu ponieważ czasem ta nadkrzepliwość pojawia się tylko w ciąży, poza tym możesz zrobić badania na niektóre bakterie- chlamydie, mycoplasme, ureaplasmę, ponadto wymaz z pochwy w kierunku innych bakterii, choroby odzwierzęce listerioza i toxo, przeciwciała antyplemnikowe, tarczyce- tsh, ft3, ft4, anty tpo itd, poza tym dobrze przebadać budowę macicy i plemniczki- i oczywiście po wszysktich tych badaniach może się okazać że jesteście absolutnie zdrowi, zapomniałam o hormonach: lh, fsh i prolaktyne

karola- majeczka piła na początku enfamil ar, po roku juz normalny, ale jeżeli masz podejrzenie skazy białkowej to lec do lekarza z małą, bo potrzebna jest zupełnie inna mieszanka i przede wszystkim należy ci się na nią recepta

zjola, kłaczek, czarna- DO DZIEŁA
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kłaczek - no pojechany ,ale to był taki testowy od połowy joł :-Da teraz mam nadzieję będzie miarodajny.
No to trzymamy kciuki za staraczki nasze :):):)&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
Majra, cos sie tam dziala, ale obiecalam sobie ze zadnego parcia i bzykania "bo to te dni" - na luzie ma byc.
Kobietko, w zasadzie zeby sie polapac w kalendarzyku, to trzeba kilka cykli pomierzyc. I to jak sie ma regularne. Spokojnie, jak bedziesz mierzyc od poczatku to sie zobaczy.
 
Kłaczek- dokładnie jak się ma regularne ,a u mnie wybryk się trafił bo 25 dni a zwykle mam 28-30 góra no zobaczymy jaki długi będzie kolejny , pomierzymy, podumamy, zobaczymy jak to się będzie miało wszystko co do długości cyklu mogę mieć rozjechane przez tą tarczycę pieruńską.
 
Loi- cześć, przeżyłaś niemało, bardzo mi przykro, zostań z nami na tym forum, tutaj każda wie dokładnie co przeżyłaś, jeżeli chodzi o badania to do genetycznych masz prawo po 2 poronieniu, skierowanie musisz mieć i ty i twój mąż, zwykle przy okazji tego badania wykonują u matki badania w kierunku trombofilii, poza tym robi się przeciwciała kardiolipinowe i koagulant tocznia w kierunku nadkrzepliwości krwi- to badanie najlepiej wykonać nie później niż kilka tygodni po poronieniu ponieważ czasem ta nadkrzepliwość pojawia się tylko w ciąży, poza tym możesz zrobić badania na niektóre bakterie- chlamydie, mycoplasme, ureaplasmę, ponadto wymaz z pochwy w kierunku innych bakterii, choroby odzwierzęce listerioza i toxo, przeciwciała antyplemnikowe, tarczyce- tsh, ft3, ft4, anty tpo itd, poza tym dobrze przebadać budowę macicy i plemniczki- i oczywiście po wszysktich tych badaniach może się okazać że jesteście absolutnie zdrowi, zapomniałam o hormonach: lh, fsh i prolaktyne
bardzo Ci dziękuję, mam zamiar przed wizytą u mojej pani dr jeszcze w tym cyklu odwiedzić może 2 innych lekarzy, opowiedzieć, co się podziało i posłuchać ich pkt widzenia.. spiszę badania i do działania w październiku i listopadzie :-(

ehhh, już tak sobie odpusciłam, zero mierzenia temp, tylko po śluzie wiedziałam, ewentualnie test owu, przy tych moich nieregularnych cyklach... najbardziej to wkurza mnie to czekanie, że to dopiero 3 dzień po poronieniu... i czekanie do drugiego tygodnia października na okres....!!!!!!
 
Loi - no niestety swoje musisz wyczekać tak to już jest ,ale tu z nami czas Ci szybko zleci ani się obejrzysz ,a będzie już nowa @ badania i potem do dzieła mam nadzieję ,że wykryjecie wroga a miałaś badaną tarczycę?
Dobry pomysł z zasięgnięciem opinii innych lekarzy.
 
Odpowiadam na raz, bo już mi dwa razy posta wcięło :szok::sorry:
Teraz bez badań na pewno starać się nie będziemy
kobietka22 w zasadzie żadnych badań nie miałam :-( tarczycy też nie
Brałam tylko acard, luteinę.

Teraz zaczekam na koniec krwawienia i umówię się na wizyty..;-)

po 14 idę po synka do przedszkola i nie mam pomysłu na obiad, a pogoda sprzyja tylko drzemce, książce i kocykowi :-p
 
Może jajeczka sadzone z ziemniaczkami i do tego maślanka?
Ja mam zupkę wczorajszą więc się lenię dzisiaj.
No tą tarczycę to warto zbadać bo może narozrabiać w ciąży.Zresztą na pewno będziesz miała zrobiony komplet badań to może coś się wyjaśni dziewczyną pomagały zastrzyki cleaxen w brzuch się robi zastrzyk codziennie.
 
reklama
Może jajeczka sadzone z ziemniaczkami i do tego maślanka?
Ja mam zupkę wczorajszą więc się lenię dzisiaj.
No tą tarczycę to warto zbadać bo może narozrabiać w ciąży.Zresztą na pewno będziesz miała zrobiony komplet badań to może coś się wyjaśni dziewczyną pomagały zastrzyki cleaxen w brzuch się robi zastrzyk codziennie.
bardzo fajny pomysł na obiad :) zaraz zobaczę ile mam jajek :) ja to dziś nabrałam ochoty na pyzy z mięsem (kupne oczywiście, bo sama zrobić nie umiem:crazy: )
ja chodzę prywatnie do gin, to skierowania na badania będę musiała brać skąd?

rany, muszę się jakoś ogarnąć,ta pogoda mniedobija, bajzel w domu, a ja w malinach, a tu po młodego trzeba zaraz iść :szok:
 
Do góry