reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

@Tojaka mam nadzieje, ze wszystko z maluszkiem okaże się ok , a to tylko chwilowy przestój .
niektóre w ciąży łapią 30 i 3 mc po jak nowe... Normalnie mnie zazdrość żre 😂
Ja obie ciąże zaczynałam z waga 51 kg a kończyłam z +17 kg 😳
Ciężko było mi to zrzucić i tez mnie zazdrość brała jak widziałam jak dziewczyny właziły chwile po porodzie w ciuchy sprzed ciąży , a ja miesiącami w ciążowych portkach musiałam łazić.
Teraz tez boje się, ze w razie ciąży przytyje znowu ale tym razem już się tego nigdy nie pozbędę, bo po 40 to wiadomo, ze tak hop już nie jest , tym bardziej, ze teraz wazę więcej niż 51 kg . Nie wiem ile dokładnie, bo boje się wejść na wagę ale przez te lockdowny i siedzenie w domu, to mi się dupsko w ciuchy nie mieści 🙄
 
reklama
Tanita79, serdecznie gratuluję.

Kwiatek, ja daję cycka a później butelkę i się w ogóle tym nie przejmuję. Córka była na cycku ponad rok a z Oliwierem średnio idzie. Nam położne w szpitalu mówiły, że najważniejsze żeby najpierw z piersi i nie ważne ile tego będzie, najważniejsze że jest.

Pytanie mam do Was dziewczyny, Arona, Maja i kto tam jeszcze maluchy ma... Jak u Was wyglądał rozwój w 5 miesiącu. Mi się Mały zatrzymał kompletnie, do 3 miesiąca szedł jak burza a teraz nic. Zaczęłam z nim ćwiczyć bo córki się rehabilitował więc coś tam działamy ale zaczynam myśleć o neurologu żeby go obejrzał. Tylko z drugiej strony miał usg główki i miał gazometrie po porodzie i wyniki były ok. Jest z 34 tc więc wg wieku skorygowanego w sumie może być trochę do tyłu ale i tak się martwię ☹️

Co tam u Zosi? bo ja kilka dni nie zaglądałam i nie dam rady tyle się cofnąć.
Bardzo dziękuję 😘

A wiesz, że ja dzisiaj też myślałam o Zosi? Z tego co się orientuję to nie ma żadnych wieści od końcówki lutego
 
O Zosie też pytałam ale chyba Netka nie zagląda bo bez wieści ostatnio.
Co do rozwoju to przecież te skoki rozwojowe są poprzedzane zastojami a nawet krokami w tył więc może o to chodzi?
Pediatra widzi coś niepokojącego? Wg ciebie z czym jest do tyłu?.
Nelja błagam no... 51 kg toż to waga jak u dziewczynki! Ja bym chciała chociaż do swoich 62 wrócić... Tylko ja w tym roku 45 skończę więc coraz mniejsze te szanse 😞 i masz rację te lokdowny nie pomagają...
 
Tanita79, serdecznie gratuluję.

Kwiatek, ja daję cycka a później butelkę i się w ogóle tym nie przejmuję. Córka była na cycku ponad rok a z Oliwierem średnio idzie. Nam położne w szpitalu mówiły, że najważniejsze żeby najpierw z piersi i nie ważne ile tego będzie, najważniejsze że jest.

Pytanie mam do Was dziewczyny, Arona, Maja i kto tam jeszcze maluchy ma... Jak u Was wyglądał rozwój w 5 miesiącu. Mi się Mały Mojzatrzymał kompletnie, do 3 miesiąca szedł jak burza a teraz nic. Zaczęłam z nim ćwiczyć bo córki się rehabilitował więc coś tam działamy ale zaczynam myśleć o neurologu żeby go obejrzał. Tylko z drugiej strony miał usg główki i miał gazometrie po porodzie i wyniki były ok. Jest z 34 tc więc wg wieku skorygowanego w sumie może być trochę do tyłu ale i tak się martwię ☹️

Co tam u Zosi? bo ja kilka dni nie zaglądałam i nie dam rady tyle się cofnąć.
Hej
Musiałam trochę pomyśleć, ale ja tak bardzo tegp nie sprawdzalam.
Mam sąsiadkę ktora ma 5 miesięczną córeczkę i wiesz tez ostatnio mi mowila ze moglaby sie juz obracac a tejo nie robi.Bylam u nich lezala na brzuszku caly czas. Moj tez zaczął siedzieć jak mial chyba z 8 miesiecy.Chodxic jak mial 13miesiecy
Mialam tez się Ciebie pytac kiedys był temat pępka i mówiłaś ze dlugo Twoj mial wysttajacy moje pytanie ile mial jak zaczal mu sie wchlaniac?

Ogolnie sama nie wiem co robic chodzę do fizjo z palcami u nog ,ake wzmacnia mu tez miesnie brzucha .No i mowi by mu kleic ten pepek,ale ja sie boję jakoś nie jestem do tego przekonana.Ma ktoras wiedzę w tym temacie bo juz nie pamietam czy pytalam o klejenie
 
O Zosie też pytałam ale chyba Netka nie zagląda bo bez wieści ostatnio.
Co do rozwoju to przecież te skoki rozwojowe są poprzedzane zastojami a nawet krokami w tył więc może o to chodzi?
Pediatra widzi coś niepokojącego? Wg ciebie z czym jest do tyłu?.
Nelja błagam no... 51 kg toż to waga jak u dziewczynki! Ja bym chciała chociaż do swoich 62 wrócić... Tylko ja w tym roku 45 skończę więc coraz mniejsze te szanse 😞 i masz rację te lokdowny nie pomagają...
O boze a ja o tej porze batona zjadlam,a moja waga okropna
 
Też czekam na wieści o Zosi...
Ja jestem w 32 tc i mam plus 12 do przodu. Przy czym u mnie większość kilogramów pojawiła się w pierwszej połowie ciąży, a teraz przez cały 6 i 7 miesiąc przytyłam tylko 1 kilogram. W poprzednich ciążach tyłam po 16 kg i myślę że teraz będzie podobnie. Tylko że wtedy tak ok 12 zrzucałam od razu a potem już był problem żeby te 3-4 zrzucić. A teraz jestem po 40 więc może być jeszcze trudniej... Zobaczymy - chciałabym wrócić do mojej wagi, ale najważniejsze, żeby Mała była zdrowa - wagą będę się martwić później jeśli będzie taka potrzeba😉
 
Hej
Musiałam trochę pomyśleć, ale ja tak bardzo tegp nie sprawdzalam.
Mam sąsiadkę ktora ma 5 miesięczną córeczkę i wiesz tez ostatnio mi mowila ze moglaby sie juz obracac a tejo nie robi.Bylam u nich lezala na brzuszku caly czas. Moj tez zaczął siedzieć jak mial chyba z 8 miesiecy.Chodxic jak mial 13miesiecy
Mialam tez się Ciebie pytac kiedys był temat pępka i mówiłaś ze dlugo Twoj mial wysttajacy moje pytanie ile mial jak zaczal mu sie wchlaniac?

Ogolnie sama nie wiem co robic chodzę do fizjo z palcami u nog ,ake wzmacnia mu tez miesnie brzucha .No i mowi by mu kleic ten pepek,ale ja sie boję jakoś nie jestem do tego przekonana.Ma ktoras wiedzę w tym temacie bo juz nie pamietam czy pytalam o klejenie

No właśnie nie obraca się skubany. Moje wcześniejsze dzieci (3 dziewoje) wolno się rozwijały ale to też wczesniaki i tak koło 8 miesiąca siadały. Teraz stara jestem i przewrażliwiona.
Pępek mu jakoś znormalniał koło 4 miesiąca a mial taki wystający na około centymetr. Nie pamiętam co o tym klejeniu słyszałam ale chyba nie zaszkodzi. Ile Twój ma? Jak częste cwiczycie? Na NFZ czy prywatnie?
 
O Zosie też pytałam ale chyba Netka nie zagląda bo bez wieści ostatnio.
Co do rozwoju to przecież te skoki rozwojowe są poprzedzane zastojami a nawet krokami w tył więc może o to chodzi?
Pediatra widzi coś niepokojącego? Wg ciebie z czym jest do tyłu?.
Nelja błagam no... 51 kg toż to waga jak u dziewczynki! Ja bym chciała chociaż do swoich 62 wrócić... Tylko ja w tym roku 45 skończę więc coraz mniejsze te szanse 😞 i masz rację te lokdowny nie pomagają...

No mam nadzieję, że to o te skoki rozwojowe chodzi i lada chwila mnie zaskoczy. Pediatra trochę mnie ostatnio wkurzyła bo poubierała sie w maski, przyłbice, czepki, fartuchy, kalosze i co tam jeszcze miała pod ręką i ta wizyta może z 5 minut trwała. Nie wiem nawet czy w tym wszystkim co miała na sobie to go dobrze widziała ;) Generalnie jest zapóźniony o 2 miesiące, dobrze by było poćwiczyć żeby mu pomóc.
Na moje oko ma słabą prawą stronę, nie obraca się, sięga po zabawki ale bez szału i nie przekłada z ręki do ręki. Ręką sięga do kolana, stopy nie złapie, tyłek ledwo podnosi, taki ociężały jest a waga w normie, nie jest gruby ani duży. Tak jak pisałam Mai wszystkie moje dzieci wcześniaki i wszystkie wolno szły do przodu ale z nim to co innego, wyczekany, wystarany i pod czujną obserwacją ;)
 
reklama
No właśnie nie obraca się skubany. Moje wcześniejsze dzieci (3 dziewoje) wolno się rozwijały ale to też wczesniaki i tak koło 8 miesiąca siadały. Teraz stara jestem i przewrażliwiona.
Pępek mu jakoś znormalniał koło 4 miesiąca a mial taki wystający na około centymetr. Nie pamiętam co o tym klejeniu słyszałam ale chyba nie zaszkodzi. Ile Twój ma? Jak częste cwiczycie? Na NFZ czy prywatnie?
O kurde mamy 15 miesiecy
Cwiczymy raz w rygodniu na nfz
 
Do góry