reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
Słuchajcie zaczynam 17 tydzień , a nie przybrałam na wadze nawet 0,5 kg. Co prawda mam zapasik i podwyższone BMI, ale trochę mnie to niepokoi. Jak to jest u Was?
Jak masz na starcie wysokie BMI to też dla zdrowia Twojego i maluszka, lepiej jest mało przytyć. Ja też mam od zawsze nadwagę. W pierwszej ciąży przytyłam tylko 6 kg, w obu kolejnych po 15 i 16 :( .
 
Koleżanka grubsza trzymała dietę cała ciążę bo straszyli cukrzyca i poszła rodzic z -10 kg
Ja miałam wysoka wagę z córką i ważyłam 1 kg więcej do porodu niż przed ciąża. Nic w tym złego wręcz przeciwnie.
Ja właśnie mam cukrzycę ciążową niewiele przekroczoną glukozę na czczo, a że moja ginekolog jest przewrażliwiona to dała mi skierowanie do diabetologa i dostałam dietę i glukometr do kontroli glukozy😖
 
Największe tycie i tak koło 7 miesiąca i końcówka.
Ja z córką byłam zadowolona bo wyszłam że szpitala sporo szczuplejsza niż przed ciąża a potem KP i jej kolki, spać to nie umiała i fajnie mnie wylaszczylo. Z chłopakami przytyłam 12 i 11 kg z pierwszym spadły a teraz kurde...Tyle co w szpitalu a reszta się pięknie rozlała i utrwaliła 😞🤦‍♀️ i mimo diety dzielnie się trzyma.
 
Koleżanka grubsza trzymała dietę cała ciążę bo straszyli cukrzyca i poszła rodzic z -10 kg
Ja miałam wysoka wagę z córką i ważyłam 1 kg więcej do porodu niż przed ciąża. Nic w tym złego wręcz przeciwnie.
Czyli w ciąży schudła 10 kg + waga dziecka, płynów i tych wszystkich innych dodatków :) . Urodziła zdrowe dziecko?
 
reklama
Tanita79, serdecznie gratuluję.

Kwiatek, ja daję cycka a później butelkę i się w ogóle tym nie przejmuję. Córka była na cycku ponad rok a z Oliwierem średnio idzie. Nam położne w szpitalu mówiły, że najważniejsze żeby najpierw z piersi i nie ważne ile tego będzie, najważniejsze że jest.

Pytanie mam do Was dziewczyny, Arona, Maja i kto tam jeszcze maluchy ma... Jak u Was wyglądał rozwój w 5 miesiącu. Mi się Mały zatrzymał kompletnie, do 3 miesiąca szedł jak burza a teraz nic. Zaczęłam z nim ćwiczyć bo córki się rehabilitował więc coś tam działamy ale zaczynam myśleć o neurologu żeby go obejrzał. Tylko z drugiej strony miał usg główki i miał gazometrie po porodzie i wyniki były ok. Jest z 34 tc więc wg wieku skorygowanego w sumie może być trochę do tyłu ale i tak się martwię ☹️

Co tam u Zosi? bo ja kilka dni nie zaglądałam i nie dam rady tyle się cofnąć.
 
Do góry