reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

A co to było?bo jak czytam to są chyba 2 jakieś i jeszcze gaz rozweselajacy i zewnątrz oponowe.I od 5 rozwarcia się daje a potem gadaja ze za pozno lub ze brak anestialoga na oddziale.Przynajmniej u nas w Poznaniu tak jest.
Nie wiem co u Kwiatka podają.
Przy Córce brałam gaz (wcale mi nie pomógł, tylko wymioty wywołał-teraz odmówilam), zewnątrzoponowe wydłużyło poród, dało mi czas na odpoczynek owszem ale w sumie to nic nie daje bo rodzić trzeba dalej jak tylko przestanie działać(tym razem nie miałam).
Chociaż co nie fajne dla mnie dla Ciebie może być zbawienne😊
 
reklama
Nie wiem co u Kwiatka podają.
Przy Córce brałam gaz (wcale mi nie pomógł, tylko wymioty wywołał-teraz odmówilam), zewnątrzoponowe wydłużyło poród, dało mi czas na odpoczynek owszem ale w sumie to nic nie daje bo rodzić trzeba dalej jak tylko przestanie działać(tym razem nie miałam).
Chociaż co nie fajne dla mnie dla Ciebie może być zbawienne😊
Oj ten gaz okropny był. Ja rodziłam w Irlandii i tam mi podawali a ja strasznie nie chciałam, źle mi po tym było, sucho w buzi i udawałam że wciągam 😱😂
 
Ja rodziłam 3 razy sn i bez znieczulenia. A ostatnio chyba bylo najgorzej. I jeszcze polozna nie chciala mi pecherza plodowego przebic choc mowilam jej ze mi nigdy sam nie pękł, bo mam bardzo mocne te błony. Skurcze na ktg sie nie pisały a ja sie darłam z bolu. Normalnie porazka. W koncu bylam tak zmeczona ze powiedzialam ze nie bede rodzic i niech dadza mi spokoj bo ja chce spac. Akcji koncowej juz nie pamietam. Ale na pewno nie zemdlalam. A tak z innej beczki czy któras z was piła zakwas z buraków na poprawe hemoglobiny? Ja poki co mam w normie ale raczej jest to dolna granica. A potem zawsze mi jeszcze spada. Pomyslalam ze sprobuje tylko nie wiem czy to skuteczne. Albo na ile poprawia wyniki.
 
Dziękuję,że to napisałaś!! Ja chcę do końca tego tygodnia dociągnąć i daję sobie spokój, no chyba, że w tym czasie hakiś cud się zdarzy i moje cycki buchną mlekiem jak gejzery,inaczej ja pasuję...
Od laktatora užywanego co 2-3h, brodawki mnie gorzej bolą, niż wtedy jak miałam je poranione zaraz po porodzie, gdy malutka ssała je non stop!
Biorė médicaments, piję wodę litrami, herbatki , sratki, a to nic nie daje. Córka moja ssie prze 30-50 min, a potem płacze z głodu i jest w stanie wypič nawet 90ml mleka z butelki😁💪🤷‍♀️....lekarz kazał nam dać jej w butelce 90ml, żeby się przekonać ile z tego wypije...., wypiła wszystko jednym duszkiem🤩😗. Moja mama się śmieje i mówi, że biedne dziecko bon siė, że znowu ją bėdziemy głodzić, to robi zapasy🤦‍♀️🤦‍♀️.

Ja też bardzo chciałam piersią karmić, właściwie w ogóle nie wzięłam pod uwagę, że może się inaczej stać i trudno mi było i jest zaakceptować ten fakt..., ale dosyć tego cyrku, tak postanowiłam wczoraj wieczorem.
No i dobrze - ważne, żebyś się dobrze czuła i malutka była najedzona :)
 
Ja rodziłam 3 razy sn i bez znieczulenia. A ostatnio chyba bylo najgorzej. I jeszcze polozna nie chciala mi pecherza plodowego przebic choc mowilam jej ze mi nigdy sam nie pękł, bo mam bardzo mocne te błony. Skurcze na ktg sie nie pisały a ja sie darłam z bolu. Normalnie porazka. W koncu bylam tak zmeczona ze powiedzialam ze nie bede rodzic i niech dadza mi spokoj bo ja chce spac. Akcji koncowej juz nie pamietam. Ale na pewno nie zemdlalam. A tak z innej beczki czy któras z was piła zakwas z buraków na poprawe hemoglobiny? Ja poki co mam w normie ale raczej jest to dolna granica. A potem zawsze mi jeszcze spada. Pomyslalam ze sprobuje tylko nie wiem czy to skuteczne. Albo na ile poprawia wyniki.
Ja stosuję i piję ten zakwas. Niestety nie wiem, czy jest skuteczny. Nie analizowałam wyników przed i po "leczeniu". Piję bo podobno bardzo dobrze działa i koleżanka mnie namówiła. A przede wszystkim na pewno nie szkodzi 🤣 i mi smakuje.
 
O i ja się podepnę pod pytanie co na kolki, bóle brzuszka. Ten czas jeszcze przede mną , ale mojej siostry dzieci miały okropneee kolki do 7 miesiąca. Znajoma mówiła o jakichś rewelacyjnych kroplach dostępnych w Niemczech 🤔
Wiem o jakich kroplach piszesz. Ponoć Bobotic forte ma podobny skład co te niemieckie. U nas zdały egzamin.
 
reklama
Powiedzie mi czy jak się ma znieczulenie to mniej boli?ja rodzulam bez bólami ze myślałem ze umrę.Czy to cos działa?np 2 lub 1 fazie porodu?boli to wtedy jak okres czy jak?do czego można porównać? Bo mnie bolalo jakby ktoś mi pałami po nerach z całej siły walil.

Powiedzie mi czy jak się ma znieczulenie to mniej boli?ja rodzulam bez bólami ze myślałem ze umrę.Czy to cos działa?np 2 lub 1 fazie porodu?boli to wtedy jak okres czy jak?do czego można porównać? Bo mnie bolalo jakby ktoś mi pałami po nerach z całej siły walil.
Mnie bolało okropnie. Nie dość że kręgosłup to dół brzucha. Znieczulenie dostałam dopiero po telefonie do lekarza prowadzącego bo tak mi nie chcieli dać. Owszem ból z kregosłupa był mniejszy ale za to kanał rodny masakra. To jest ból na okres razy milion. Jakby mi ktoś nożyczki albo stary zardzewiały nóż włożył i wiercił.
Obawiam się że teraz też tak będzie. Pamiętam jak sprawdzali mi jak idą postępy z rozwalciem. Uuu jak mi tam palce wsadziła to mnie do góry podnosiło. Swoje zrobiła też oksytocyna.
Plus taki że po tym wszystkim aż tak tego bólu się nie pamięta.
 
Do góry