reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Milana- ja znam bardzo duzo takich historii zakonczonych sukcesem. Sama tez duzo przeszlam w ciazy.
A na koniec w 31tc nagle dostalam skurczy, krwawienie, podejrzenie odplywajacych wod, rozwarcie wewnetrzene i skorcona szyjka (1,5msc palpacyjnie). Jak mnie przyjmowali na IP to odzial noworodkow byl w stan gotowosci postawiony, ja dostalam od razy strerydy. Bylam zalamana, ze to tak wczesnie a jak sie pytalalm lekarzy co ze mna bedzie, czy ejst szansam, ze jeszcze dorwrwal 3 tyg to tego magicznego 34tc to mi tylko mowili, ze jak wytrzymam 2 dni to bedzie cud, bo wtedy strydy zacznac dzialac. Nikt z mlodych lekarzy szans mi nie dawal, co oczywiscie tylko mnie zdolowalo, zestresowalo - to byly najgorsze momenty w moim zyciu! A po weekendzie rpzyszla pani ordynator i zadalam jej to samo pytanie -czy jest szansa, ze ja dotrwam do 34tc a ona mi na to, ze pewnie ze dotrwam ,ze zna duzy takich przyapdkow i mam uwierzyć w swoj organizm i moje dzieci, a nawet jak urodze teraz to blizniaki to silacze i sobie dobrze poradza. Bardzo mnie tym pocieszyla, jej slowa dodaly mi skryzdel.... i tak przelezalam do 37tc dzieci urodzone zdrowe jak konie, 2800 i 2200 wiec naprawde wszsytko sie moze zdarzyc. Jednak mlodzi lekarze czasami nie maja wyczucia, doswiadczenia i tak klepią co im slina na jezyk przyniesie!
J

Julla- bardzo dobre masz podejscie. Stres w niczym nie pomoze. Lekarze nic nie mowia, bo jeszcze nie mialas USG. A czy na wczesniejszych USG widac juz bylo nerki?
 
reklama
jjka to faktycznie też sporo przeszłaś. No i cieszę się że to forum jest "pozytywne" a nie jak większość wpisów w necie dołujące. Dodajecie pozytywnej energii! Ja jutro mam wyjść do domu i będę leżeć i pachnieć, a co ! A dzieciaki niech rosną w siłę!
 
Ojj będą rosnąć, jak się leży dzieciaczki ładnie przybierają na wadze, bo jednak całą energię biorą dla siebie skoro My sobie lezymy i pachniemy :)

Jeny czy któraś z Was tez ma takie uderzenia ciepła!? Ja dzisiaj po prostu wariuje, chyba przez te upały, pogielo tą pogodę :(
 
Anitka ja tez, potwornie goraco i chyba dzieki tym upalom brzuch moj co chwila sie spina, a dzien sie ciagnie jak z gumy.Wszystko i wszyscy mnie draznia a u nas jeszcze dwa dni tych masakrycznych upalow zapowiadaja.
Nie przypominam sobie zeby wrzesien kiedys byl az taki upal y szczegolnie ze dzis juz 12sty i prawie polowa miesiaca.
 
Te upały są straszne!! Ja mimo, że mogę chodzić, to dziś nie ruszam się z domu, bo na zewnątrz jest nie do wytrzymania!!
Poza tym bolą mnie lędźwie :/
 
Mi cały dzień się spina jak szalony!! Biore luteine i magnez ale to nic nie pomaga! Dzieciaki też jak na złość się kręcą strasznie i ten brzuch ciągle sie spina:( juz się zaczęłam martwić, może jakoś to przezyjemy. To fakt dzisiejszy dzień się ciągnie niemiłosiernie!!!!
 
jjka właśnie jak pisałam to mnie zawolali na usg. Dzieci są, serca biją, chłopiec ma wymiary jak na 24 tc, dziewczynka między 22 a 23. O nerkach nikt nic nie mówił - myślę, ze powiedzieliby, gdyby coś było nie tak, bezwodzie niestety się utrzymuje. Usg robił mi gwiazdor ginekologii czyli Dębski, więc pociesza mnie, że gdyby coś było beznadziejnie, to by chyba powiedział... Szpital przygotowany do ratowania 500 gramowych nawet noworodków.

Też się staram myśleć, ze byle do 24 tygodnia, to pewnie dostanę sterydy, a potem jak najdłużej się da.
 
Witam wszystkie przyszłe mamy!

Jestem studentką IVr fizjoterapi, przeprowadzam wśród przyszłych mam ankiete odnośnie występowania bólów kręgosłupa w ciąży. Będe bardzo wdzięczna za wypełnienie jej online. Ankieta jest anonimowa, zajmie dosłownie kilka minut. Z góry dziękuje i życzę zdrowia Wam i maluszkom! :*
Link do: OCENA CZĘSTOŚCI WYSTĘPOWANIA BÓLÓW KRĘGOSŁUPA U KOBIET W CIĄŻY
 
reklama
Witajcie ☺ pisze do was z pewną sprawa.Mam już córkę 3,5 roku z naturalnych starań ale lekarze uważają że to cud.Nie możemy mieć więcej dzieci dlatego podchodzimy do ivf i mam dylemat czy przyjąć dwa zarodki czy jeden bo boję się przebiegu ciąży mnogiej i jakichś komplikacji i tego jak sobie poradzę z bliźniakami jeśli się uda :( jak u was przebiegają ciąże porody itd? Tym bardziej że mam jeszcze malutka córcię ☺doradzcie jak to jest :)
 
Do góry