reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
jest wieloryb!
 

Załączniki

  • 23318805_10210894342614081_796934312_n.jpg
    23318805_10210894342614081_796934312_n.jpg
    59,4 KB · Wyświetleń: 84
Hej dziewczyny, wczoraj byłam na usg no i najprawdopodobniej będą dwie dziewczynki, czyli nasz dom to będzie babiniec 4 córki :D mąż w szoku aż się musiał wczoraj drinka napić po tych wiadomościach
u mnie też dziewczynki :) w sumie bedą 3 :D mąż te zwariował jak się dowiedział :D:D ja tam się ciesze :) pociesz męża ze płeć dziecka zależy od plemnika więc to jego zasługa :D
 
Mea po ostatnim skoku wagi u mnie (czyli 3 kg na plusie w ciągu tygodnia) mam aż 17, ale damy radę:) u mnie to dziwne, bo jem znacznie mniej niż wcześniej a tu takie niespodzianki.
A mi w szpitalu dzisiaj wyznaczyli termin przyjęcia na 27.11, cesarka dzień lub 2 później. Według USG pierwszego trymestru będzie to 36+5. Obym dotrwała:) jutro jesZcze ustalę z moim lekarzem, jak jemu to sie widzi i co on o tym sądzi. Ale może to głupie, ale jak mam taki konkretny termin to jakaś taka spokojniejsza jestem i myślę tylko o tym, że muszę dotrwać te 3 tygodnie:)
Ojej to za trzy tygodnie już :) Na pewno dotrwasz, dasz radę :)
Nie wieloryb tylko super babeczka :D
Hej dziewczyny, wczoraj byłam na usg no i najprawdopodobniej będą dwie dziewczynki, czyli nasz dom to będzie babiniec 4 córki :D mąż w szoku aż się musiał wczoraj drinka napić po tych wiadomościach
No to Twój mąż już jest bez szans, przegadacie go we wszystkim :D
 
Alinka ja tyje non-stop ostatnio;/ brzuch ogromny, obiecuje ze dzisiaj fotke juz wrzuce :D wygladam jak w 40tyg z pierwszą córką...chyba tone waże ;/

Dziewczyny, mam propozycję przestańcie się ważyć i problem z głowy, tylko ma wizycie będziecie widziały swoją wagę ;) A dwa, to dzieciaki rosną a nie Wy tyjecie ;)
 
Alinka no to już lada moment i będziesz tuliła dzieciaczki :)
Shamel do wieloryba to Ci jeszcze dużo brakuje, póki co wszystkie jesteśmy krągłymi mamuśkami co najwyżej, czasem z zadyszka jak starsze Panie ;)
 
@Mea1989 super rzeczy wyprawkowe,ja jadę na spirometrie teraz a już odebrałam paczkę także nie mogę się doczekać aż ja w domu otworze,później się pochwale co to za skarby tam przyszły całe 6kg wyprawki :)
A waga się nie martwcie dziewczyny,zrzucimy u mnie 15kg i już ledwo chodzę,tez nie wiem jak się zmieszczę w jakiekolwiek spodnie ;)
 
reklama
Dostałam właśnie maila od księgowego:
Po zmianach w 2016 r. podział jest tak jak Pani napisała:
31 tygodnie - urlop macierzyński (art. 181 par. 1 Kodeksu pracy)
34 tygodnie - urlop rodzicielski (art. 182(1a) par. 1 pkt 2 Kodeksu pracy).

Jeżeli idzie o zasiłek to mamy art. 31 par. 1 i 2 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.
Tutaj mamy:
- zasiłek macierzyński za okres urlopu macierzyńskiego (31 tygodni) - 100%
- zasiłek macierzyński za okres 8 tygodni urlopu rodzicielskiego - 100%
- reszta urlopu rodzicielskiego - 60%.

Albo całość 80%.

Sprawdziłam w ustawie i chyba ma rację- zasiłek nie jest liczony równo z urlopem, 8 tygodni rodzicielskiego jest wypłacane 100%.

 
Do góry