reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej dziewczyny... Ale ja dziś mam kiepską noc, chyba stres zaczyna na mnie coraz większy wychodzić, co chwilę się budziłam, to mi nie wygodnie było, to za chwilę jakieś myśli porodowe po głowie się szwędaly i tak jest godzina 5:20 a ja nie śpię siedzę sobie i neta przeglądam...
Tusiaczek witaj w klubie. Nie śpię od 4, bo też mi niewygodnie, nie mogę sobie żadnej pozycji dobrej znaleźć i mam wrażenie, że boli mnie już wszystko.ale jesZcze parę tygodni, damy radę:)
 
reklama
Czy ten podział na tygodnie jest prawidłowy? Wydawało mi się, że macierzyńskiego urlopu przy bliźniakach jest 31 tyg. a rodzicielskiego 34tyg. Wtedy chyba bardziej opłaca się wziąć 80% na cały okres ale jeszcze nie konsultowałam się w tej sprawie u mnie w pracy więc nie chcę wprowadzać w błąd.

Jadorek masz całkowitą rację, mi tak właśnie wyliczyła kadrowa w pracy ;) po zmianach z bieżącego roku podobno tak właśnie jest.
 
Jadorek to luksus jakiego doznajesz kochana z tym spaniem ;) Ja z natury jestem śpiochem i troszkę mnie to martwi że nie jestem się w stanie wyspać przed tym wszystkim co mnie czekam. Wiem też że niewyspana i zmęczona mama łatwiej się stresuje potem.
Jeśli chodzi o żelazo to brałam tandyferon, a teraz acifelor forte 2x1 bo żelazo miałam na poziomie 9 z groszem.
 
Dziewczynki mam do Was pytanko czy u Was jeden z dzidziusiów jest może ulozony tak nisko w brzuszku? Bo u mnie jeden właśnie siedzi sobie całkiem na dole jakby w podbrzuszu ułożony główka do wyjścia.
I właśnie chciałam zapytać czy odczuwacie takie ruchy całkiem na dole brzucha, kopanie po jelitach i takie inne dość nieprzyjemne ruchy typu wciskanie się dzidzi w pachwinie itd? Mam właśnie wrażenie że te ruchy powoduja takie ogółem bóle brzucha...
Mnie przeważnie kopią na górze brzucha, na dole czuję czasami drapanie jak by rączkami, ale nie tak nisko. U mnie dzisiaj 31 tydzień się zaczyna, to może jeszcze wyżej leżą
 
Dzien dobry. Ja dolaczam do tych które nie mogły spać,strasznie się wierciłam a to lewa a to prawa,plecy,tak ciężko i brzuch przeszkadza i twardy wiec wstałam zjeść płatki i zaraz idę jeszcze do łóżka. Ja dziś jade ma spirometrie po południu.
@jadorek to szczęściara z Cb skoro nie doświadczasz żadnych problemów ze spaniem a co do ruchów to tez wcześniej myślałam,że spokojniejsze są bliźniaczki i się cieszyłam z każdych najmniejszych a teraz to one tak szaleją,ze szok,ciagle kopia,wypinają się a to rączkę a to nóżkę mamusi dają albo w żebro lub pęcherz kopa :p bardzo aktywne teraz :)
U nas z rana szron taki i -3 :errr:
Miłego dnia życzę!
 
@Oska305 !!! ogromne gratulacje, ale niespodzianka!!! :):):):)):):): super dzieciaczki, napisz w wolnej chwili jak się macie. :)

dziewczyny 30 tyg+ trzymajcie się tam w kupie :) jeszcze kilka tyg i bedziecie w komplecie :*

a ja dziś mam dzień lenia :) cały czas unowocześniam pokój dziewczynek, moje bliźniaczki będą spały z 2letnią w jednym pokoju..ciekawe jak to wyjdzie w praktyce;/;/ i u mnie póki co nocki przespane ale ja jeszcze świeżak jestem :)

dziewczyny czy pojawiły sie Wam rozstępy? jeśli tak to w którym tyg mniej wiecej? ja sie smaruje ile mogę na zmianę Bio Oil i balsam głęboko nawilżający z Neutrogeny, mam nadzieje ze mnie to "jakoś" uchroni przed brzuchem w zeberke;/
 
reklama
Hej :)
Jeżeli chodzi o żelazo to najpierw brałam Sorbifer 1x1 ale nie przyniósł efektów. Później brałam Tardyferon 2x1 razem z Żelazkiem 1x1 i poprawa była bo hemoglobina podskoczyła do 13 ale później spadła do 11,4 więc teraz biorę Ferrum Lek 3x1 i za dwa tygodnie zobaczymy czy będzie lepiej.
U mnie jest ten problem, że nie jem mięsa, nie jestem wegetarianką po prostu nie lubię tego smaku ale na ostatniej wizycie ginekolog tak mnie nastraszyła, że prawie płaczę ale mięso jem :D
 
Do góry